Slováci po kvalitnom výkone zdolali Rakúsko 3:1. Kravárik: Víťazstvo je dôležité

10. 08. 2018 - SVF

Slováci si v piatok poradili s Rakúšanmi v štyroch setoch. FOTO: TASR

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom medzištátnom zápase v Nitre nad Rakúskom po výbornom výkone 3:1 (17, 16, -23, 19). Bol to predposledný prípravný zápas tímu trénera Andreja Kravárika pred začiatkom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. S Rakúskom sa Slováci stretnú aj v sobotu o 18:00 opäť v Nitre.

Prípravný medzištátny zápas - Nitra:

Slovensko - Rakúsko 3:1 (17, 16, -23, 19)

Zápas trval: 95 minút, rozhodovali: Juráček a Viktoríni-Lisá, 100 divákov.
SR: Kohút 10, Zaťko 7, Paták 13, Krajčovič 8, Michalovič 11, Kriško 13, libero Kubš (Ihnát 1, Gavenda 0, Jančura 0, Ludha 2). Tréner: A. Kravárik.
Rakúsko: Tusch 0, A. Berger 13, Wohlfahrtstätter 5, Buchegger 3, Menner 3, Grabmüller 3, liberá Ringseis a Krois (Zass 15, Thaller 0, Jurkovics 2, Kronthaler 3, Trothann 1). Tréner: M. Warm.


Slováci začali dobre a v prvom sete vyhrávali 8:5 a neskôr 12:9. Rakúšania sa potom dotiahli na bod, ale po ese Michaloviča si domáci opäť vypracovali trojbodový náskok - 15:12. V druhej polovici setu Slováci dominovali a úvodné dejstvo vyhrali 25:17.

V druhom sete otočili Slováci pri podaní Kriška zo 6:7 na 9:7, keď sa pekným blokom prezentoval kapitán Kohút. Domáci mali jasne navrch, blokom sa prezentoval Paták, eso dal Zaťko a bolo 15:9. Aj druhý set vyznel jasne pre dobre hrajúcich Slovákov, ktorí ho vyhrali v pomere 25:16.

Aj v treťom sete pokračovali Slováci v dobrej hre a od začiatku si vybudovali výrazný náskok. Viedli 15:10 a potom už 21:15. Rakúšania sa však nevzdali, využili slabšiu chvíľku domácich, otočili na 22:21 a napokon vyhrali tretí set 25:23.

Vo štvrtom sete otočili Slováci zo 6:8 na 13:10, keď dobrým servisom k tomu pomohol Paták. Po nádhernej akcii, keď Paták nahrával až od reklamných panelov, sa krásnym útokom presadil Kriško a zvýšil na 18:14. Záver setu domáci zvládli a vyhrali ho 25:19.

Hlasy po zápase:

Andrej Kravárik, tréner SR: "V treťom sete sme mali komfortný náskok a mohli sme vyhrať 3:0, ale od stavu 21:16 sme sa nevedeli útočne presadiť, hoci sme mali dobre prihraté. Zlyhala súhra medzi nahrávačmi a útočníkmi a spravili sme chyby. Ukázalo sa, že treba hrať do konca, aj keď je náskok šesť, či viac bodový, pretože taká strata sa dá veľmi rýchlo dohnať. Na druhej strane som rád, že sa chalani do štvrtého setu skoncentrovali a je dôležité, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Naša forma graduje, verím, že do začiatku kvalifikácie budeme stopercentne pripravení."

Emanuel Kohút, blokár a kapitán SR: "Víťazstvo nás potešilo. Dnes to bolo celkom dobré až na tretí set, kde sme stratili koncentráciu. Už sme si mysleli, že to máme vo vrecku a stratili sme náskok. Stalo sa nám to viackrát aj v Európskej lige, že sme viedli o tri-štyri body, ale ľahko sme náskok behom pár sekúnd premrhali. Na tom musíme popracovať a verím, že si dáme na to pozor."

Peter Michalovič, univerzál SR: "Hrali sme koncentrovane až skoro do záveru tretieho setu. Potom prišlo uspokojenie, ale to sa stáva, nie je to nič výnimočné, že sa otáča zápas z takéhoto stavu. Vedeli sme však, že sme kvalitatívne lepší ako Rakúšania a aj napriek nevydarenej koncovke tretieho setu sme si verili. Rakúšania na mňa pôsobili dnes prispato, robili veľa chýb, ale zajtra môžu hrať lepšie a nesmieme to podceniť."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #