Slováci na ME do 18 rokov s Ruskom, Talianskom, Francúzskom, Belgickom a Ukrajinou

08. 02. 2018 - Filip Hudec, SVF, Zlín

Prezidenti SVF Martin Kraščenič a ČVS Marek Pakosta. FOTO: SVF

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 18 rokov spoznali vo štvrtok súperov v skupine na majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnia od 7. do 15. apríla 2018 v Zlíne a Púchove. Zverenci trénera Erika Gábora sa stretnú v II. skupine s Ruskom, Talianskom, Belgickom, Francúzskom a Ukrajinou. V I. skupine v Zlíne sa predstavia domáci Česi, Turci, Bulhari, Gréci, Bielorusi a Nemci.

Žreb Slovákom neprial, pretože sa stretnú s viacerými favoritmi turnaja. "Pri tomto žrebovaní mala šťastena asi dovolenku, ale o to viac verím, že sa k nám prikloní počas samotného turnaja. Tešíme sa na kvalitného zápasy, bude tam veľa emócií a napätia a teším sa, že k nám zavítajú reprezentácie z tak silných krajín. Našim chlapcom budem držať palce, aby dosiahli čo najlepší výsledok a verím, že zabojujú o postup zo skupiny," povedal po žrebe prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič, ktorý bol osobne v Zlíne.Na žrebe v Zlínskom zámku sa zúčastnil aj tréner slovenského tímu Erik Gábor. "Vyžrebovali nám ťažkú skupinu. Máme majstrov minuloročných majstrovstiev Európy do 17 rokov Talianov, druhých Belgičanov a piatych Rusov a ďalej tímy, ktoré rovnako ako my na ME do 17 rokov neboli Francúzov a Ukrajincov. Je to náročná skupiny, ale na druhej strane budeme hrať proti silným súperom, čo bude motivácia pre hráčov a verím, že to pritiahne do Púchova divákov. Našim cieľom bude zabojovať o postup zo skupiny, ak by sme zdolali Francúzov a Ukrajinu, tak by sme sa mohli kvalifikovať do osmičky," povedal Erik Gábor.Európsku volejbalovú konfederáciu (CEV) zastupoval na žrebe v Zlíne viceprezident Ľubor Halanda, koordinátorom žrebu bol Belgičan Willy Bruninx. Zo Slovenskej volejbalovej federácie boli v Zlíne aj Tomáš Singer a Marek Prokeš.

Slováci začnú turnaj zápasom proti Rusku, potom sa stretnú s Francúzsko, Ukrajinou, Belgickom a na záver Talianskom. V záverečnej príprave na ME sa mladí Slováci stretnú s Českom (v Púchove a Zlíne) a Nemeckom, ktoré vedie slovenský tréner Matúš Kalný (Púchov).

V každej skupine (Zlín a Púchov) sa tímy stretnú každý s každým, odkiaľ prví dvaja postúpia do semifinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste si zahrajú o 5.-8. miesto a poslední dvaja na turnaji končia. V púchovskom sTC sa uskutočnia zápasy v skupine, záverečná časť turnaja sa odohrá v neďalekom Zlíne.

Zápasy v skupinách sa budú hrať 7., 8., 9., 11. a 12. apríla, hracie časy 15:00, 17:30 a 20:00. Po dni voľna pokračuje záverečná časť ME od 14. apríla v Zlíne. Súboj o zlato sa uskutoční 15. apríla o 18:00.

Celkovo to budú 13. majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, Slováci sa na záverečnom turnaji predstavia siedmykrát. Najlepší výsledok na ME dosiahli Slováci v roku 2005 v Lotyšsku (Riga), kde skončili na 4. mieste. V Púchove to budú už tretie ME kadetov (1997, 2017, 2018).

Žreb ME do 18 rokov - muži: Zlín a Púchov (7.-15. aríla 2018)

I. skupina (Zlín): Česko, Turecko, Bulharsko, Grécko, Bielorusko, Nemecko
II. skupina (Púchov): SLOVENSKO, Rusko, Taliansko, Belgicko, Francúzsko, Ukrajina

VIDEO ZO ŽREBU V ZLÍNE

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #