Slávia vyhrala v Spišskej Novej Vsi 3:2 a získala 15. titul!

18. 04. 2015 - SVF, TASR

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava získali 15. titul v histórii klubu. Zverenkyne trénera Martina Hančíka vyhrali v sobotu v Spišskej Novej Vsi 3:2 a v celej sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

Slávia zavŕšila výbornú sezónu, v ktorej vyhrala aj Slovenský pohár a ôsmykrát sa tešila z double, teda z oboch najcennejších trofejí. Celkovo získala Slávia už 24. titul, pretože okrem 15 slovenských má na konte aj 9 československých.

Spišiačky zažili prelomovú sezónu, prvýkrát v histórii sa prebojovali do finále pohára aj extraligy, ale oboch prípadoch nestačili na Sláviu. Finálová séria bola veľmi vyrovnaná, o čom svedčí aj fakt, že tri zo štyroch zápasov sa rozhodovali v tajbrejku.

Extraliga žien, finále play off extraligy žien - 4. zápas
VK Spišská Nová Ves - VK Slávia EU Bratislava 2:3 (22, 21, -23, -17, -9) - konečný stav série: 1:3, titul získala Slávia
štatistika
Zápas trval 124 minút, rozhodovali: Höger a Porvazník, 800 divákov.
Spišská Nová Ves: Trach 14, Smák 4, Otaševič 8, Povrazníková 10, Jakábová 13, Magerovová 21, libero Jagodzinská (Olejníková 1, Zaťková). Tréner: O. Spišák.
Slávia: Kuciaková 11, Koseková 6, Mikšíková 5, Rákošová 15, Mitrengová 18, Szabóová 12, liberá Doležajová a Sikelová (Hudecová 9, Candráková 0). Tréner: M. Hančík.

O výsledku druhého i tretieho finálového duelu musel v oboch prípadoch rozhodnúť piaty skrátený set a podobný scenár sa dal očakávať na Spiši aj v sobotu. Domáce v úvode nastúpili odhodlané zvíťaziť, vyrovnať stav série a vynútiť si rozhodujúci súboj v Bratislave.

Novovešťanky sa v úvodnom dejstve rýchlo dostali do pohodlného náskoku, keď postupne viedli 8:6 a 16:11. Bratislavčanky potom zabojovali, spresnili prihrávky i hru na sieti a podarilo sa im znížiť na rozdiel dvoch bodov (19:21). Domáce však kontrovali troma bodmi za sebou a napokon vyhrali prvý set 25:22.

Začiatok druhej časti patril hostkám z hlavného mesta, ktoré si vypracovali vedenie 8:6. Spišiačky vedené veľmi dobre hrajúcou dvojicou Ukrajiniek Trachová, Magerovová však otočili priebeh setu vo svoj prospech a po výsledku 25:21 sa ujali vedenia 2:0.

V kľúčovom treťom dejstve domáce viedli 16:14, ale hráčky Slávie kontrovali sériou 7:3, po ktorej viedli 21:19. Napokon ho vyhrali 25:23 a zavelili k obratu v stretnutí.

Štvrtý set vyhrali Bratislavčanky 25:17. V skrátenom piatom dejstve už využili psychickú výhodu, triumfovali v ňom 15:9 a po záverečnej lopte mohli oslavovať zisk titulu.

Ondrej Spišák, tréner SNV: "Mali sme veľmi dobrý nástup, dobre sme útočili, vychádzal nám servis, ustáli sme prvé dva sety na prihrávke a to nás vystrelilo do vedenia 2:0. Potom súper prestriedal zostavu, vymenil hráčky na postavení, začal byť agresívnejší. Nám dochádzali fyzické sily, kazili sme podanie, v útoku sme narážali na plný blok. Tie elementy, ktoré nás zdobili prvé dva sety, nám odišli. Musím priznať, že o ten kúštik bola Slávia lepšia a zaslúžene vyhrala. Gratulujem jej k titulu."

Martin Hančík, tréner Slávie: "Tento zápas, aj keď to možno vyznie divne, sa naozaj dal vyhrať len za stavu 0:2. My sme v tom momente už nemali čo stratiť a súper to psychicky nezvládol. Domáce začali robiť oveľa viac chýb, vtedy som povedal dievčatám, že stačí ak vyhráme jeden set a už to pôjde, pretože Spišská hrá finále po prvý raz a to nie je ľahké. Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili, lebo sme bojovali, začal nám vychádzať servis, začali sme byť odvážnejší a chytili sme sa v obrane. Ďakujem dievčatám a zároveň im gratulujem k titulu."