Slávia vyhrala v Prešove, tešili sa aj UKF Nitra, Kežmarok a Pezinok

07. 12. 2017 - SVF + kluby

Volley project UKF Nitra zdolal Trnavu 3:0. FOTO: Ján Csillág

V extralige žien sa v stredu hrali štyri zápasy 14. kola.

Obhajca titulu Slávia EU Bratislava vyhral na palubovke VK EPERIA Prešov 3:1 a dostal sa na čelo tabuľky. Slávia však odohrala o jeden zápas viac ako mestský rival STRABAG Volleyball Club, ktorý sa vo štvrtok predstaví o 17:00 na palubovke nováčika BK97 Stova Spišská Nová Ves a v prípade víťazstva sa vráti na prvé miesto. Prešov síce prehral druhý zápas za sebou, ale s favoritom odohral dobrý zápas, čím potešil svojich divákov.

Dvanáste víťazstvo v sezóne zaznamenali volejbalistky Volley project UKF Nitra, keď si doma poradili hladko s HiT UCM Trnava 3:0. Tešili sa aj hráčky VTC Pezinok-Bilíkova, ktoré vyhrali na palubovke COP Nitra 3:0 a zaznamenali druhý úspech za sebou. Mladé Nitranky prehrali desiaty duel za sebou.

V súboji dvoch tréneriek sa tešila Blanka Špaková, ktorá doviedla KV MŠK Oktan Kežmarok k víťazstvu 3:1 nad nováčikom VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré vedie Lucia Šujanová. Kežmarok je piaty s bilanciou 8-6, Nové Mesto je na poslednom mieste s dvomi víťazstvami.

Extraliga žien - 14. kolo:
Volley project UKF Nitra - Hit UCM Trnava 3:0 (10, 11, 11)
Rozhodovali: Pivarček a Sarka.
Nitra: De Paula 4, Richweissová 15, Müller 12, Poláčková 9, Konečná 5, N. Stümpelová 8, libero Španková. Tréner: T. Sarna.
Trnava: Lukáčová 0, Behúnová 4, Režná 2, Vasková 5, Doluda 6, Grulišová 2, libero Slezáková (Pavlačková 0, Gondeková 0, Kočišová 1, Melišová 1). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Veronika Richweissová (UKF Nitra)

Domáce volejbalistky začali v dobrom tempe a prakticky mali celé stretnutie pod kontrolou. Hosťujúce hráčky viedli v zápase len raz a to hneď v prvom sete v úvode 1:2. Následne vysokoškoláčky z Nitry prevzali kontrolu nad setom a vyhrali ho 25:10. Druhý a tretí set mal veľmi podobný scenár. Domáce hráčky si vypracovali hneď v úvode výrazný bodový náskok, ktorý bez veľkých problémov dotiahli do víťazného konca. UKF Nitra si tak pripísalo plný bodový zisk do priebežnej tabuľky.

Teemu Sarna, tréner UKF: "Dnes sme odohrali pomerne dobré stretnutie. Dievčatá dodržali to, čo sme si pred zápasom povedali. Hosťujúce hráčky robili chyby a my sme to dokázali vynikajúco využiť. Tešíme, že sme stretnutie zvládli bez veľkých komplikácii."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dnes sme nemali šancu. Súper hral koncentrovane a bez chýb. My sme sa nedokázali presadiť v útoku a na každý bod sme sa nadreli."

COP Nitra - VTC Pezinok-Bilíkova 0:3 (-18, -21, -21)
Rozhodovali: Sluk a Henček, 40 divákov.
COP: Kubová 0, Magdinová 8, Halušková 6, Krajčírová 6, Jurášová 4, Körmendyová 10, liberá Bojňanská a Žúdelová (M. Stümpelová 0, Zimová 3, Kupčiová 1). Tréner: M. Maličký.
Pezinok: Ella Erteltová 4, Fartelová 12, Beneková 11, Jelínková 10, Maštalírová 6, Havelková 3, liberá Kačerjaková a Tereňová (Rusová 0, Andrišinová 1, Mitrengová 0, Šipošová 1). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Laura Beneková (Pezinok-Bilíkova)

Marek Maličký, tréner COP: "Paradoxne to, čomu sa venujeme najviac, na tom horíme. Dostaneme priame body z podania po nezhode dvoch hráčok a robíme zbytočné chyby v útoku. To je najväčší rozdiel v našej hre a hre súpera. Musíme dať hlavy hore, bojovať o každú rozohru. Boj o čo najlepšie umiestnenie v play-off určite nevzdáme."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Na pohľad asi nie najkrajší zápas, ale podstatné, že víťazný. Nepodali sme úplne konštantný výkon a vždy sme spravili pasáž vlastných chýb, kedy sme znova nabudili súpera. Aj napriek tomu sme dokázali spraviť menej chyb, hlavne v koncovke a udržať koncentráciu. Ideme ďalej, v sobotu nás čaká Trnava, čo bude určite náročnejšie a musíme podať lepší výkon."

VK EPERIA Prešov - Slávia EU Bratislava 1:3 (22, -18, -24, -19)
Rozhodovali: M. Smolko a Čunočka, 300 divákov.
Prešov: Markarashvili 7, Jakábová 18, Kotuličová 0, Povrazníková 21, Bodnárová 17, Schniererová 7, libero Nehilová (Vrabcová 0). Tréner: F. Bočkay.
Slávia: Herdová 10, Töröková 3, Fričová 16, Widerman 10, Šunderlíková 25, Šepeľová 9 (Reháková 2, Adamovičová 0). Tréner: M. Matušov.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Ivana Povrazníková (EPERIA Prešov)

František Bočkay, tréner Prešova: "Po výkonoch aké sme predvádzali v poslednom čase, musí byť toto pre nás odrazový mostík do ďalšej práce. Začali sme výborne, vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší a veľmi dobre sme sa vysporiadali aj s taktickými pokynmi. V druhom sete sme nezachytili úvod, kde sme vyprodukovali zbytočné množstvo nevynutených chýb, ktoré nás trochu rozladili a viezli sa snami. V treťom sete sme sa výborne dotiahli, mali sme setbal, ale znovu vlastnými chybami sme situáciu nezvládli. Celkový dojem sme ale asi zanechali dobrý, ľudia sa bavili, po mesiaci sme hrali doma. Ideme ďalej."KV MŠK Oktan Kežmarok - VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (23, 19, -19, 20)
Rozhodovali: Tatraj a Tiňo, 200 divákov.
Kežmarok: Smák 9, Zatrochová 9, Labudová 11, Dragašeková 16, Kredátusová 5, Jakušová 19, liberá Plančíková a Šromovská (Morihladková 8, Sandtnerová 0, Pisarčíková 1, Karašová 0). Trénerka: B. Špaková.
Nové Mesto n. Váhom: Balberčáková 6, Rešutíková 4, Melicherová 2, Turčíková 5, Chárová 17, Blizmanová 3, libero Vojtechová (Ráchelová 0, Magyarová 8, Martáková 11). Trénerka: L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Tatiana Dragašeková (Kežmarok)

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Som rada, že po minulotýždňovej maródke, aj keď nie úplne zdravotne v poriadku, ale v plnej zostave, sme dnes získali doma tri body. Všetky hráčky prispeli k tomuto víťazstvu. Súper bol nepríjemný, bojoval, boli sme ale o malý kúsok lepší a skúsenosť sa prejavila. Verím že diváci, ktorí dali prednosť volejbalu pred Mikulášom si prišli na svoje. Klobúk dole pred Monikou Smák."

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Aj vďaka chybám Kežmarčaniek sme mali opäť lepší vstup do zápasu. Pri stave 18:15 v prvom sete pre nás sme dovolili súperovi ľahko otočiť. Bojovali sme však do konca. Zo setbalu mám zmiešané pocity voči rozhodnutiu hlavného rozhodcu. V druhom sete sme opäť viedli do stavu 17:16, od ktorého sa naplno prejavila skúsenosť domácich hráčok a od tohto momentu si odkontrolovali priebeh setu. V nasledujúcej časti zápasu, po prestriedaní smečiarok, sme bojovnosťou v poli, a disciplinovanosťou zaslúžene vyhrali tretí set a donútili Kežmarčanky v 4.sete ísť na maximum. Zaslúžene zvíťazilo domáce skúsenejšie družstvo, gratulujem. Fanúšikovia a usporiadatelia majú náš rešpekt, ďakujeme."
 
DNES o 17:00
BK97 Stova Spišská Nová Ves - STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #