Slávia prvýkrát v sezóne zdolala UKF, STRABAG vyhral v Prešove a do play off pôjde z 1. miesta

10. 02. 2018 - SVF + kluby

V útoku Slávistka Karin Šunderlíková. Majster si udržal nádej na 2. miesto. FOTO: Peter Noskovič.

Až na piaty pokus zdolali volejbalistky Slávie EU Bratislava nitriansky Volley project UKF. Obhajkyne titulu vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola nadstavby na domácej palubovke 3:0. Predtým Slávistky zaznamenali s UKF Nitra tri extraligové prehry a jednu v semifinále Slovenského pohára.

Slávia sa vďaka víťazstvu dotiahla na UKF Nitru na rozdiel jedného víťazstva a dve kolá pred koncom nadstavby môže pomýšľať na druhú priečku.

Do play off pôjde definitívne z prvého miesta STRABAG Volleyball Club. Suverénny líder tabuľky a čerstvý víťaz Slovenského pohára vyhral na palubovke VK EPERIA Prešov 3:0 a pripísal si 20. extraligové víťazstvo v tejto sezóne.

Extraliga žien - nadstavbová časť

skupina o 1.-4. miesto - 4. kolo
Slávia EU Bratislava - Volley project UKF Nitra 3:0 (18, 21, 24)
Rozhodovali: Schimpl a Sarka, 300 divákov.
Slávia: Töröková 4, Šepeľová 13, Adamovičová 15, Šunderlíková 8, Kuciaková 9, Szabóová 6, libero Valachová (Fričová 0, Widerman 1, Herdová 0). Tréner: M. Matušov.
UKF: Richweissová 11, Müller 8, Lukovič 8, Konečná 11, N. Stümpelová 2, Hradecká 0, liberá Španková a Krajčíková (De Paula 1, Do Monte 9, Frindtová 0). Tréner: T. Sarna.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Petra Adamovičová (Slávia EU)

Dominik Hajtol, asistent Slávie: "Dnes sme hrali našu hru. Prvé dva sety sme dobre prihrávali, čo nám umožnilo tvoriť a hrať kombinačne. Fungovala súčinnosť obrana na sieti - obrana v poli. V treťom sete sme mali problém na útoku a súper dobre bránil, čím sme prišli o osembodový náskok. Nakoniec to hráčky zvládli, za čo ich chválim a my sa tešíme z víťazstva."

Teemu Sarna, tréner UKF Nitra: "Slávia bola dnes lepšia v každej činnosti a zaslúžene vyhrala. Mali lepší príjem aj obranu, dobre podávali, čím odstavili z útoku naše stredové hráčky. Najväčší rozdiel bol v tom, že Slávia spravila viac bodov po obrane ako my. Gratulujem Slávii k víťazstvu."

VK EPERIA Prešov - STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 0:3 (-22, -21, -7)
Rozhodovali: Niklová a Poláčiková, 73 divákov.
Prešov: Kotuličová 3, Povrazníková 13, Jakábová 7, Schniererová 5, Vrabcová 1, Bodnárová 6, libero Nehilová (Štieberová 0, B. Kerpčarová 0, Pitoňáková 0). Tréner: F. Bočkay.
STRABAG: Ovečková 0, Salanciová 8, Cigániková 14, Písečná 5, Ševarika 8, Candráková 2, liberá Nikmonová a Jančová (Hudecová 15, Hronská 4, Radonjič 3). Tréner: T. Varga.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Ivana Povrazníková (Prešov)

František Bočkay, tréner Prešova: "Dnes sme prvé dva sety dobre servovali a bránili a v druhom sete aj dobre útočili. Na tom musíme stavať. Som rád, že sme sa bojovnosťou dostali do koncoviek, no tie si skúsenejší super ustrážil. My sme pod tlakom stále vyprodukovali dve tri chyby po sebe. Na tom musíme pracovať. Už si nemôžeme dovoliť výbuch ako v treťom sete. Ak sa budeme prezentovať takymto bojovným volejbalom aj ďalej viem, že víťazstva prídu."

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Dnes to nebol náš najlepší volejbal, čo sa odvážne hrajúce domáce hráčky snažili využiť. Som však rád, že v dôležitých pasážach hry sme vedeli zabrať a kontrolovať priebeh koncoviek prvého a druhého setu a to napokon rozhodlo."

Tabuľky, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #