Slávia obhájila titul a zavŕšila skvelú sezónu bez prehry

23. 04. 2016 - SVF + kluby

Slávia EU získala 16. titul v histórii. FOTO: TASR

Volejbalistky bratislavskej Slávie EU obhájili majstrovský titul. V sobotňajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali na domácej palubovke nad KV Kežmarok 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli suverénne 3:0. V bratislavskej hale Mladosť boli diváci svedkami zisku už šestnásteho majstrovského titulu pre Sláviu v ére samostatnosti. Jeho špecifikom je i fakt, že Bratislavčanky v tejto sezóne v lige triumfovali vo všetkých zápasoch. Slávia vyhrala v marci aj Slovenský pohár a devaitykrát tak získala "double".

Slávia vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári. V 24-ročnej histórii sa titul bez jedinej prehry podarilo získať len trom tímom. V sezóne 1997-98 to dosiahla Slávia UK Bratislava pod vedením trénera Vladimíra Talla, v ročníku 2005-06 zopakovala tento kúsok OMS Senica pod taktovkou kouča Vladimíra Sirvoňa a teraz to dosiahla Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka.

3. zápas finále play off
VK Slávia EU Bratislava - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (16, 10, -23, 18) - štatistika
Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: Schimpl, Královič, 750 divákov (vypredané).
/na zápasy: 3:0, titul obhájila Slávia EU Bratislava/
Slávia: Koseková 7, Hudecová 11, Widerman 6, Mikšíková 17, Szabóová 11, Reháková 15, liberá Doležajová a Sikelová (Zamecová 0, Candráková 0, Fričová 0, Šepeľová 0). Tréner: M. Hančík.
Kežmarok: Smák 2, Jakušová 2, Budrovič 16, Dragašeková 4, Becková 3, Šipošová 10, libero Jagodzinska (Zátrochová 5, Vrabcová 0, Harčárová 0, Labudová 2, Skupinová 0). Trénerka: B. Špaková.

Aj tretí finálový duel mal výbornú atmosféru a bola plná hala. Slávia mala v úvode dvakrát trojbodové vedenie 3:0 a neskôr 9:6, ale hosťujúce hráčky dokázali vyrovnať. Po technickom však domáce volejbalistky pritlačili na servise aj v obrane, Kežmarok začal robiť chyby a do koncovky išla Slávia s pohodlným náskokom 20:13. Domáce volejbalistky vyhrali prvý set hladko 25:15.


Slávia mala raketový štart do druhého dejstva a pri podaní kapitánky Kosekovej viedla 6:1 a neskôr po ese Mikšíkovej 11:3. Slávia jasne na ihrisku dominovala a vyhrala druhý set hladko 25:10. Zverenkyne trénera Martina Hančíka delil od titulu jeden set.

V treťom sete už Kežmarok nemal čo stratiť a po dvoch esách Šipošovej za sebou viedol 6:0. Domáce hráčky však zapli, rovnakou mincou - dvomi esami odpovedala Reháková a znížila na 7:9 z pohľadu Slávie. Na technickom timeoute vyhrával Kežmarok 12:9. Slávia vďaka kvalitnému servisu Szabóovej vyrovnala na 12:12. V dramatickom závere sa Kežmarčanky dostali do vedenia 23:21, tesný náskok udržali a vyhrali set 25:23. Majstrovské oslavy sa museli odložiť.

Hosťujúce hráčky boli v eufórii a v úvode štvrtého setu viedli 6:4. Domáce však náskok zmazali a po šikovnej ulievke Widerman viedli 12:10. Po dvoch esách Kosekovej viedla Slávia 16:10 a blížila sa k titulu. Záver setu si už domáce volejbalistky nenechali ujsť, vyhrali ho 25:18 a v Mladosti vypukli obrovské oslavy.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Je to absolútna fantázia. Nielen preto, že sme zvládli celú sezónu bez prehry, ale som veľmi rád, že sme vôbec získali titul s takýmto mladým družstvom. Celé play off bolo veľmi náročné. Vo finálovej sérii bolo kľúčové víťazstvo v druhom zápase v Kežmarku a veril som, že doma si to už nemôžeme nechať ujsť. Dievčatám ďakujem za celú sezónu, ako sa obetovali aj popri škole, ako pracovali na tréningoch a za to všetko si titul zaslúžili."

Blanka Špaková, tréner Kežmarku: "Teraz prežívame smútok, ale ten o chvíľu vystrieda radosť, pretože sme dosiahli najväčšie úspechy v histórii kežmarského volejbalu. Získali sme strieborné double a sezóna bola naozaj perfektná. Slávia bola vo finálovej sérii lepšia a titul získala zaslúžene. Diváci v Kežmarku sú nabažení a keďže manžel je prezident klubu, pokúsime sa urobiť všetko pre to, aby sme tento level udržali aj v budúcej sezóne."

Hrali sa aj odvetné zápasy o umiestnenie. Volejbalistky VTC Pezinok obsadili konečné piate miesto. V prvom zápase doma vyhrali 3:0 a zvíťazili aj v sobotu na palubovke TJ Slávia TU Zvolen 3:1.

Siedmu priečku si vybojovali hráčky COP Nitra, keď v sobotňajšej súboji vyhrali nad tímom Dobré zo Slovenska-Prešov 3:1 a nadviazali na výhru v prvom zápase 3:0. V nedeľu je na programe tretí zápas o bronz. Volley project UKF Nitra privíta 1. Bratislavský volejbalový klub. V sérii na tri víťazstvá vedie 1. BVK 2:0.

Odvetný duel o 5. miesto:
TJ Slávia TU Zvolen - VTC Pezinok 1:3 (-23, -22, 22, -19)
112 minút, rozhodovali: Pivarčík, Filľo
/prvý zápas 0:3, Pezinok na 5. mieste/

Marián Uvaček, tréner Zvolena: "V prvom rade gratulujeme Pezinku k 5. miestu a ja osobne gratulujem dievčatám Zvolena k bojovnému výkonu a 6. miestu. Dnes sa Zvolen zabával volejbalom. Pezinok si dnes prišiel pre výhru, čo sa mu aj podarilo, ale Zvolenčanky nepredali svoju kožu lacno a ukázali, že vedia hrať volejbal a majú budúcnosť. P.S. Big like a gratulácia Slávii EU Bratislava. Klobúk dole za perfektne zvladnutú sezónu."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Zvolen hral o triedu lepšie ako v Pezinku a výhru sme si museli doslova oddrieť. Som rád, že sme posledný zápas sezóny vyhrali a skončili sme na piatom mieste. Skončila sa pre nás ťažká a zvláštna sezóna a ja by som sa chcel poďakovať hráčkam a ľuďom v klube, že to som mnou vydržali. Rád by som im sľúbil, že sa polepším, ale nie som si istý."

Odvetný duel o 7. miesto:
COP Nitra - Dobré zo Slovenska-Prešov 3:1 (21, -22, 18, 22)
99 minút, rozhodovali: Svorenčík, Sloboda
/prvý zápas 3:0, Nitra na 7. mieste/

Tibor Štrajánek, tréner COP: "Som rád, že sme dnešný zápas vyhrali, obidve družstvá hrali v pozmenených zostavách ako v prvom zápase, čo trochu zvýšilo úroveň zápasu. Víťazstvom sme si potvrdili konečné siedme miesto, za čo dievčatám gratulujem. Zároveň som rád, že niektoré z nich ešte v kadetskom veku, dobré zvládali herné situácie medzi ženami a získavali cenné skúsenosti."

Miroslav Andrássy, tréner Prešova: "V každom sete dnes rozhodovalo pár lôpt. Pre nás bohužiaľ iba v druhom. Naše hráčky bojovali, bolo to viac volejbalové ako v prvom zápase. No ked prišlo na lámanie chleba, koncentrovanejšie a bez zbytočných chýb zahrali Nitrančanky. Gratulujem COP k výhre."

Prehľad majsteriek Slovenska v extralige volejbalistiek:

1993 Slávia UK Bratislava
1994 Slávia UK Bratislava
1995 Slávia UK Bratislava
1996 S.P.A.S.A Žilina
1997 S.P.A.S.A Žilina
1998 Slávia UK Bratislava
1999 Slávia UK Bratislava
2000 Slávia UK Bratislava
2001 Slávia UK Bratislava
2002 Slávia UK Bratislava
2003 Slávia UK Bratislava
2004 Slávia UK Bratislava
2005 OSM SH Senica
2006 OSM SH Senica
2007 OSM SH Senica
2008 Slávia UK Bratislava
2009 Doprastav Bratislava
2010 Slávia UK Bratislava
2011 Slávia UK EU Bratislava
2012 Doprastav Bratislava
2013 Slávia EU Bratislava
2014 Doprastav Bratislava
2015 Slávia EU Bratislava
2016 Slávia EU Bratislava

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #