Slávia EU zdolala Beylikdüzü Istanbul 3:0, triumfom nad tureckým tímom prepísala históriu

04. 12. 2019 - SVF

Radosť volejbalistiek Slávie EU po triumfe nad Turkyňami. FOTO: SVF

Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili v stredajšom domácom prvom zápase šestnásťfinále európskeho Challenge Cupu nad tureckým tímom Beylikdüzü Istanbul 3:0 (20, 23, 21). Odveta je na programe v stredu 18. decembra o 16.00 h SEČ v Turecku. Zverenkyne trénera Michala Matušova sa postarali o zápis do histórie, ako prvý slovenský ženský tím zdolali v súťažnom zápase tureckého súpera.

Challenge Cup žien - šestnásťfinále - prvý zápas - streda:

SLÁVIA EU BRATISLAVA (SR) - BEYLIKDÜZÜ ISTANBUL (Tur.) 3:0 (20, 23, 21)
Rozhodovali: Steinmetz (Nem.) a Tubylov (Rus.), 250 divákov

Slávia EU: Bufordová 4, Templetonová 3, Šepeľová 11, Körmendyová 7, Kvasnová 13, Jelínková 15, libero Magdinová (Doluda 2, Pažická 0, Ella Erteltová 0). Tréner: M. Matušov.
Beylikdüzü: Aticiová 4, Tanyelová 11, Akbayová 12, Rusutová 4, Cetinová 8, Uyaniková 6, libero Kurtová (Kaygisizová 0). Tréner: A. Kamberoglu.

Slávia mala v úvode mierny náskok (6:4) a v polovici setu už vyhrávali domáce 15:12, neskôr 17:14. Náskok si zverenkyne trénera Michala Matušova bez problémov udržali a úvodné dejstvo získali v pomere 25:20.

Nástup do druhého setu vyšiel lepšie hosťujúcim volejbalistkám, Turkyne viedli 9:4. Z veľkého manka však slávistky postupne ukrajovali a v polovici setu vyrovnali na 15:15. Set dospel do vyrovnanej koncovky, v ktorej dala za stavu 24:23 eso Körmendyová a Slávia viedla 2:0.

V treťom sete vyhrávala Slávia 7:4, ale Istanbul otočil na 12:11. Set bol vyrovnaný a bojovalo sa tuho o každý bod. Pred koncovkou si slovenský majster vypracoval náskok 20:17, ale turecké volejbalistky sa nevzdávali a vyrovnali na 20:20. Trojbodovou sériou však následne reagovali aj domáce volejbalistky, ktoré vyhrali tretí set 25:21, celý duel 3:0 a pred odvetou si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu.

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Sme radi, že sme sa postarali o historický okamih a ako prvý slovenský tím sme zdolali turecké družstvo. Vedeli sme, že to nebude najvyššia kvalita z krajiny vicemajsteriek Európy, na druhej strane sme si boli vedomí, že nás nečaká nič jednoduché. Na zápas sme sa dôsledne pripravili a víťazstvo nás teší. Pred odvetou sme si vypracovali dobrý výsledok a uvidíme, čo bude v Turecku. V koncovke setov sme dokázali bodovať v útoku, servisom sme 'načali' hráčku číslo 17, a to nám fungovalo celý zápas. Myslím si, že na našej strane bolo väčšie chcenie."

Zuzana Šepeľová, smečiarka a kapitánka Slávie EU: "Sme veľmi rady, že sa nám podarilo zvíťaziť. Vedeli sme, že v tejto sezóne ešte nevyhrali, ale nemohli sme ich podceniť, pretože hrajú úplne inú ligovú súťaž ako my. Ich blokárky podávali z výšky a veľmi dobre, mali naozaj ťažký servis a neprihrávalo sa to najľahšie, v tom sa musíme zlepšiť. V ostatných činnostiach sme však dnes mali navrch, a to rozhodlo. Teší nás, že sme to dotiahli do víťazného konca."

Simona Jelínková, smečiarka Slávie EU: "Spočiatku sme boli trochu akoby v strese a kazili sme veľa podaní, dokázali sme to však vykompenzovať dobrým útokom, prihrávkou a dokonca obranou na sieti. Neskôr sme prestali kaziť servis a zápas sme mali pevnejšie v rukách. Tréneri nás na súperky dobre pripravili; vedeli sme o ich vyšších blokárkach a prispôsobili sme tomu našu hru. Odveta u súperiek bude určite náročnejšia, ale rozhodne chceme bojovať o postup."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #