Slávia EU víťazom základnej časti, Nové Mesto do štvorky, výhry Strabagu a Kežmarku

12. 01. 2019 - SVF + kluby

Slávia EU si doma poradila s Pezinkom a udržala si 1. miesto. FOTO: TASR

Zápasmi sobotňajšieho záverečného 14. kola sa skončila základná časť parfems.sk extraligy žien. Líderskú pozíciu si udržal vicemajster Slávia EU Bratislava, ktorý v záverečnom kole bodoval naplno rovnako ako obhajca titulu Strabag Bratislava. Do elitnej nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto k bratislavským klubom a Pezinku na poslednú chvíľu preniklo Nové Mesto nad Váhom, v spodnej skupine (5. - 8.) budú spoločne s Trnavou a Prešovom bojovať Kežmarok a UKF Nitra.

Bratislavská Slávia vedela, že ak v záverečnom domácom vystúpení proti Pezinku zaboduje naplno, stane sa víťazom základnej časti. Zverenky Michala Matušova nenechali nič na náhodu a triumfovali 3:1, hostkám pustili tretí set, no štvrtý vyhrali presvedčivo 25:8. V drese Pezinka opäť nastúpila reprezentačná nahrávačka Barbora Koseková, ktorá si po predčasnom konci v rumunskom Temešvári hľadá angažmán.

V útoku Karolína Fričová zo Slávie. FOTO: TASR

S rovnakou bilanciou (13-1), no s jednobodovým mankom na Sláviu, figuruje v tabuľke po základnej časti minulosezónny majster Strabag, ktorý v záverečnom kole uspel jednoznačne 3:0 na palubovke Trnavy, tá v základnej časti nebodovala ani raz (bilancia 0-14). Bratislavský klub opäť nastúpil bez dvojice Ovečková, Ševariková, no i tak bez problémov dokráčal k 13. extraligovému triumfu v sérii.

Radosť Strabagu po triumfe v Trnave. FOTO: Marián Bartoš

Z boja o prienik do nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto napokon vyšlo víťazne Nové Mesto nad Váhom, ktoré si doma poradilo s Prešovom 3:0. UKF Nitra, ktorý bol v najvýhodnejšej pozícii, klesol po domácej prehre 1:3 s Kežmarkom až na 6. pozíciu. UKF sa v sobotu nemohol spoľahnúť na legionárky Whitakerovú a Grétarsdóttir, islandská univerzálka sa zranila v reprezentačnom drese počas záveru kvalifikácie ME 2019.

Nadstavbová časť hraná na odvetu (6 kôl) sa začne 19. januára a vyvrcholí 2. marca.

Nové Mesto sa predstaví v hornej skupine. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Parfems.sk extraliga žien - základná časť - záverečné 14. kolo - sobota:

SLÁVIA EU BRATISLAVA - VTC PEZINOK BILÍKOVA 3:1 (18, 17, -22, 8)
Zápas trval 91 minút, rozhodovali: D. Dovičovič ml. a Svorenčík, 300 divákov

Slávia EU: Fričová 10, O'Neillová 14, Nelsonová 10, Šepeľová 12, Körmendyová 12, Kvasnová 6, libero Magdinová (Herdová 0, Marečková 0, Reháková 9). Tréner: M. Matušov.
Pezinok: B. Koseková 2, Jelínková 10, Frindtová 8, Písečná 12, Fartelová 5, Beneková 0, libero Nikmonová (Tereza Hrušecká 6, Maštalírová 2, Šipošová 1, Sedláčková 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Taylor Nelsonová (Slávia EU)

Michal Matušov, tréner Slávie: "Som rád, že sme v poslednom zápase základnej časti extraligy bodovali za tri body a obhájili tak prvú pozíciu. V tréningu tvrdo pracujeme a potvrdzuje sa nám transfer veci do zápasu a to je skvelé. Dnes stabilná prihrávka a blok. V útoku sme si držali štandard.To najdôležitejšie je avšak všetko pred nami.

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "V prvých dvoch a štvrtom sete bola Slávia lepšia vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Veľmi dobre podávali a my sme neprihrávali a nevedeli sme sa trafiť do podania. Jedine tretí set spĺňal moje atribúty. Nevadí. Slávia je favoritom celej ligy, má dve cudzinky a nahraté zápasy v MEVZA Cupe i pohári, čo nám chýba. My pracujeme krok po kroku a verím, že sa budeme zlepšovať."

Pezinčanka Simona Jelínková proti americkému dvojbloku Slávie O'Neillová, Nelsonová. FOTO: TASR

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - VK PREŠOV 3:0 (12, 17, 18)
Zápas trval 70 minút, rozhodovali: Daruľa a Mokrý, 170 divákov

Nové Mesto: Balberčáková 3, Hradecká 7, Martáková 17, Blizmanová 9, Melicherová 11, Richweissová 7, libero Vojtechová (Ráchelová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Prešov: Bodnárová 4, Babjaková 3, Povrazníková 13, Karabinovičová 6, Schniererová 4, Markarašviliová 0, libero Nehilová (Jurkovičová 1, Vikartovská 1, Štieberová 0). Tréner: R. Németh.

MVP: Denisa Martáková (Nové Mesto)

Novomestské extraligistky hostili v 14. kole na domácej palubovke VK Prešov. Do zápasu vstúpili lepšie domáce hráčky, ktoré pri podaní Daniely Hradeckej vyhrávali 6:0. Celý prvý set hráčky Nového Mesta dominovali a nedali súperovi možnosť sa dostať do hry a vyhrali jasne v pomere 25:12. Druhý set mal podobný priebeh, domáce nedávali prešovským volejbalistkám žiadne šance, aby sa dostali do hry, hnané početným domácim fanklubom vyhrali druhý set v pomere 25:17. Tretí set mali domáce od začiatku až do konca pod kontrolou a nedovolili Prešovu vrátiť sa do zápasu. Tretí set bol jasne v prospech domácich, po výbornej hre vyhrali v pomere 25:18 a tak i celý zápas 3:0 a nedovili súperovi žiadne zdramatizovanie vývoju stretnutia.

(text: Michal Šutovský)

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "V dnešnom stretnutí musím všetky hráčky pochváliť za koncentrovaný výkon. Odmenou je postup do elitnej štvorky. Nebolo MVP hráčky, zabrali sme všetky. Tlačili sme podaním a z toho pramenila výborná obrana na sieti aj v poli. Prešovčanky sme svojím tlakom donútili chybovať na útoku. Využili sme skvelé domáce prostredie. Doterajšiu časť hodnotíme pozitívne. Ďakujem všetkým za podporu."

Juraj Šujan, asistent trénerky Nového Mesta: "Celé stretnutie sme mali pod kontrolou. Zahrali sme skvelé razantné protiútoky po obrane. Hrali sme rozumne a plnili pokyny do bodky. Diktovali sme tempo hry a po prvýkrát v histórii v extralige zaslúžene vyhrávame nad Prešovom. Veľmi ma teší, že sme po predchádzajúcich výkonoch predviedli divákom našu hru. Čaká nás teraz v nadstavbe ďalšia úloha - zbierať skúsenosti, hrať so cťou, prípadne obrať Pezinok o tretie miesto pred play-off. Berieme to s nadhľadom, užijeme si tieto skúsenosti. Ďakujem divákom, ste naším ďalším hráčom."

Roman Németh, tréner Prešova: "Dnes sme neukázali nič a zaslúžene sme prehrali. Nové Mesto bolo od začiatku lepšie vo všetkých herných činnostiach a pohodlne kontrolovalo priebeh zápasu. K víťazstvu im blahoželám."

Nové Mesto si doma poradilo s Prešovom. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

HIT UCM TRNAVA - STRABAG VC BRATISLAVA 0:3 (-17, -11, -11)
Zápas trval 60 minút, rozhodovali: Henček a Pivarček, 100 divákov

Trnava: Grófová 1, Šimková 2, Režná 3, Vasková 5, Doludová 6, Límová 0, libero Gondeková (Rihová 0, Behúnová 2). Tréner: R. Filípek.
Strabag: Ramajová 1, Hudecová 19, Hrončeková 3, Trebichavská 6, Denysovová 10, Stümpelová 10, libero Jančová (Hronská Kručovská 0, Frolová 1). Tréner: T. Varga.

MVP: Karyna Denysovová (Strabag)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Súper nás neustále tlačil kvalitným podaním počas celého zápasu. Nehrali sme odvážne v utoku, bolo tam veľa odovzdávaných lôpt, ktoré Bratislavčanky trestali. V našej obrane mi chýbala väčšia bojovnosť, chuť ísť za loptou, urobiť si boľačku."

Darja Doludová v útoku. FOTO: Marián Bartoš

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - KV MŠK OKTAN KEŽMAROK 1:3 (-22, 18, -21, -15)
Zápas trval 93 minút, rozhodovali: B. Kováč a Szász, 100 divákov

UKF Nitra: Töröková, Poláčková, Halušková, Balcová, Konečná, Peťková, libero Žúdelová (N. Kubová, Budáčová, Bezáková). Tréner: T. Sarna.
Kežmarok: Becková, Nováková, Jakábová, K. Zaťková, Morihladková, P. Kubová, libero Jagodziňská (Jakušová). Tréner: O. Spišák.

Ondrej Spišák, tréner Kežmarku: "Dnes sme išli odhodlane zabojovať o víťazstvo v Nitre a podriadili sme tomu aj naše rozdelenie hráčok. Hrali sme obetavo v poli a útok sme sa snažili hrať na maximálne riziko. Gratulujem mojim hráčkam, veľmi nás to povzbudilo."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU.

Rozpis zápasov nadstavbovej časti nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #