Ševarika a Menner získali ocenenie Hráč mesiaca október

03. 11. 2017 - SVF

Nataša Ševarika a Anton Menner. FOTO: bvk.sk a volejbalnitra.sk

Srbská volejbalistka Nataša Ševarika (STRABAG Volleyball Club) a rakúsky smečiar Anton Menner (VKP Bystrina SPU Nitra) získali ocenenie Hráč mesiaca október v extralige žien, resp. mužov. Legionárska dvojica sa môže pochváliť premiérovým víťazstvom v ankete, ktorú Slovenská volejbalová federácia odštartovala v sezóne 2017-18.

NATAŠA ŠEVARIKA (STRABAG VOLLEYBALL CLUB FTVŠ UK BRATISLAVA)

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Belehradu mala veľký podiel na skvelom vstupe STRABAGU do nového ročníka. Vicemajster vyhral všetkých sedem úvodných zápasov, nestratil ani bod a za kratší koniec ťahal len v dvoch setoch. Ševarika sa s krajankou Ivanou Radonjič delí s 81 bodmi o prvé miesto na čele klubovej produktivity. Prihrávajúca smečiarka zaznamenala 9 es, 7 blokov a 64 bodov pridala útokom. V počte bodov na set (4,26) je kapitánka STRABAG-u na treťom mieste celej extraligy. V zápasoch proti Slávii EU a COP Nitra sa stala najužitočnejšou hráčkou (MVP).Skúsená 183 cm vysoká smečiarka začínala kariéru v Crvenej Zvezde Belehrad, hrala aj v španielskych kluboch Ribeira Sacra, Oxidoc Palma a CV Haro, v talianskej Parme, rumunskej Konstanci, francúzskom Hainaut, izraelskom Hapoel Kfar Saba a pred príchodom na Slovensko obliekala dres ŽOK Jedinstvo Brčko z Bosny a Hercegoviny. Do STRABAG-u prišla koncom januára 2017 a okamžite sa stala veľkou oporou tímu. V zbierke úspechov má okrem extraligového striebra aj zlato v drese Srbska v premiérovom ročníku Európskej ligy žien (2009) a s CV Haro vyhrala v roku 2012 Španielsky pohár.Finalistkami na ocenenie Hráčka mesiaca október boli Romana Hudecová (STRABAG), Karin Šunderlíková (Slávia EU Bratislava) a Yslany Kelly Fernandes de Paula (Volley project UKF Nitra).

ANTON MENNER (VKP BYSTRINA SPU NITRA)

Dvadsaťtriročný Toni Menner prispel kvalitnými výkonmi k ideálnemu štartu obhajcu titulu do novej sezóny. Tím Mareka Kardoša vyhral všetkých šesť zápasov a s plným počtom 18 bodov mu patrí vedúca pozícia v tabuľke. Rodák z Grazu získal v 18-tich setoch celkovo 74 bodov a je najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Zaznamenal 3 esá a 11 blokov, zvyšných 60 bodov pridal z útoku. S priemerom dosiahnutých bodov na set (4,11) je na 5. mieste súťaže. V stretnutiach s Košicami a so Svidníkom získal ocenenie MVP zápasu.Rakúsky reprezentant prišiel do Nitry pred začiatkom sezóny z SK Posojilnica Aich/Dob, s ktorým získal striebro v rakúskej bundeslige. Predtým obliekal jednu sezónu dres Waldviertelu, s volejbalom začínal v rodnom Grazi, kde v seniorskom tíme pôsobil v rokoch 2012-2015. Darilo sa mu aj v plážovom volejbale, v roku 2013 obsadil na majstrovstvách Európy do 20 rokov v litovskom Viľnuse 5. miesto. V rakúskej reprezentácii je 194 cm vysoký volejbalista od roku 2014. Zahral si v troch ročníkoch Európskej ligy a tento rok bol aj pri debute Rakúšanov v Svetovej lige.

Finalistami na ocenenie Hráč mesiaca október boli Jakub Ihnát (Spartak Myjava), Martin Sopko ml. (VK KDS Šport Košice), Marek Ludha (VK Prievidza), Andres Toobal (VK Prievidza) a Juraj Zaťko (VKP Bystrina Nitra).


O víťazoch ocenení Hráč a Hráčka mesiaca rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje najmä štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocným kritériom sú ocenenie MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom zápase. V prvom mesiaci ankety sa do výsledkov počítali aj zápasy, ktoré sa hrali na konci septembra.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #