Šesťbodový víkend Komárna. Po Svidníku zdolalo aj Starú Ľubovňu

10. 02. 2019 - SVF, VK Spartak UJS Komárno, Róbert Mihalička

Ilustračné foto Komárna: TASR

Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno majú za sebou úspešný víkend, v ktorom si v Edymax extralige pripísali dve víťazstvá a šesť bodov. Zverenci hrajúceho trénera Robina Pěluchu po sobotňajšom triumfe nad Svidníkom (3:1) zdolali v nedeľu v 3. kole nadstavbovej skupiny 5.-10. poslednú Starú Ľubovňu 3:0. Komárno si pripísalo desiate víťazstvo v sezóne, Stará Ľubovňa dvadsiatutretiu prehru a je stále bez bodu.

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 3. kolo - nedeľa:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO -  VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (19, 19, 24)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovičovič ml., 200 divákov.

Komárno: Pělucha 2, Sládeček 4, Kubš 15, Hinduliak 11, Sánta 9, Rak 4, libero Pati-Nagy (Slezák 6, Nagy 2, M. Habán 3, D. Ferencz 2). Tréner: R. Pělucha.
S. Ľubovňa: Mačuga 1, Buvalič 9, Ján Bittner 3, Kandráč 17, Kyšeľa 6, Novák 9, libero Jeleň (Margicin 0, Rybka 0, Jakub Bittner 1). Tréner: J. Senko.

MVP: János Sánta (Komárno)

Domáci nadviazali aj v tomto dueli na svoje včerajšie cenné víťazstvo nad Svidníkom, aj keď sa tento trimf nerodil ľahko. Hostia hrali nebojácne a v prvom sete dokonca vyhrávali 9:6, no Komárno zakrátko vyrovnalo na  9:9 a po tesnom priebehu sa domácim podaril prvý únik na 14:11. Hostia sa ešte raz priblížili na 18:16 z pohľadu domácich, záver setu však už jednoznačne vyznel pre skúsenejšie Komárno.

Druhý set začal ako cez "kopirák". Zverenci Jána Senka vyhrávali 7:5, ale domáci vyrovnali a onedlho sa dostali do vedenia 12:11. Hostia však opäť otočili, stav bol z pohľadu Komárna 12:13, prišla však výrazná a najmä rozhodujúca séria druhého dejstva. Domáci sa dostali do vedenia 20:13 a záver setu už nemali problém udržať, aj keď hostia ešte znížili, na rozbehnutých Komárňanov to však už nestačilo.

Celý tretí set sa vyznačoval tým, že za Komárno hrali takmer celý set kompletne domáci odchovanci a zbierali tak cenné extraligové skúsenosti. Celý set bol vyrovnaný, ani jedno družstvo si neurobilo výraznejší  náskok, preto set dospel do dramatického záveru. Aj dvakrát hostia dokázali zmazať dvojbodové manko, napokon aj v závere, keď Komárno vyhrávalo už 24:21, no napokon tri mečbaly súper odvrátil, aby nakoniec  predsa len dotiahol set a aj zápas do víťazného konca.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Z našej strany to bola povinná jazda, aj keď náš minulotýždňový výsledok tomu nenasvedčoval. Na tento duel sme sa pripravovali, obmenili sme aj zostavu, čo som chcel urobiť už dávnejšie, takže tomu som rád, že sa to  podarilo. Mohlo to síce byť aj lepšie, ale 3:0 je 3:0. Vyhrali sme pred domácimi divákmi, čo nás teší a bol by som rád, aby to tak bolo aj v budúcnosti. Budúci víkend máme zápasové voľno a potom sa už chystáme na ďalší ligový duel."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Domáci dnes boli lepší jedine v tom, že nerobili toľko chýb po sebe ako my. My sme v každom sete urobili v určitých rotáciách strašne veľa chýb, kde si súper vytvoril jednoznačný náskok, ktorý si už ustrážil do konca každého setu."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU.