Semifinále: Prešov otočil duel v Bratislave a Nitru zdolal 3:2, Prievidza vyhrala nad Svidníkom 3:0

10. 03. 2018 - SVF + kluby

Prešov otočil v Bratislave duel s Nitrou a vyhral 3:2. FOTO: volejbalnitra.sk

V sobotu sa začali semifinálové série play off extraligy mužov. Prvé víťazstvá si pripísali volejbalisti VK Prievidza a VK MIRAD PU Prešov. "Kohúti" zdolali na domácej palubovke TJ Slávia Svidník 3:0 a natiahli sériu bez prehry na domácej palubovke, Prešov vo veľkej dráme vyhral v Bratislave nad "domácim" tímom VKP Bystrina SPU Nitra 3:2. Obhajca titulu viedol 2:1 a 23:18, ale Prešov pri podaní kapitána Martina Sopka st. skóre otočil, vyrovnal na 2:2 a zvládol aj tajbrejk. Druhé zápasy sú na programe v stredu vo Svidníku a v Prešove.


Extraliga mužov, semifinále play off - 1. zápasy:
VK Prievidza - TJ Slávia Svidník 3:0 (21, 17, 18) - stav série 1:0
Rozhodovali: Malík a Mokrý, 520 divákov.
Prievidza: Roosewelt 6, Toobal 5, Laane 11, Ludha 6, Marcilio 11, Javorčík 14, libero Ľ. Nemec (Jančura 1, Kubš 1). Tréner: R. Nemec.
Svidník: J. Hriňák 2, Lux 12, Majcher 6, Pietrzak 5, Ciupa 4, Matušovský 0, libero S. Paňko (Ščerba 2, Oleárnik 0, Suchanič 1, Markovič 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Braga Da Silva Marcilio (Prievidza)

Zápas so Svidníkom  v netradičnom čase mal už tradičný výsledok. Úvod bol hlavne na prievidzskej strane nervózny, čo nedokázal Svidník využiť a v polovici prvého setu už riadila hru Prievidza. V úvode druhého setu sa ešte hostia snažili využívať chyby VK, ale domáci rýchlo prevzali taktovku. Ani tretí set nebol iný, Svidník vyhrával ešte 7:5, ale opäť sa to otočilo a domáci v pohode set a prvý zápas semifinále vyhrali.

Prievidza zdolala Svidník 3:0 a v semifinále vedie 1:0 na zápasy. FOTO: Ivan Valko

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Začiatok bol z našej strany trochu nervózny. Svidník nemá čo stratiť, hrá uvoľnene a postupom do štvorky si splnil cieľ, takže ťažoba bola na nás. Vysporiadali sme sa s tým dobre a dokonca sme si v treťom sete mohli vyskúšať aj nejaké varianty. Som spokojný, ale teraz ideme na horúcu pôdu do Svidníka, kde sa musíme skoncentrovať. Budeme po ceste, je tam malá hala a Svidník sa bude snažiť zvrátiť sériu a bude riskovať. Tam to bude ťažký zápas, tu som sa obával menej."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Prvý set sme začali dobre do stavu 12:8, ale potom sme sa zasekli v postavení a súper prebral iniciatívu. Čakal som, že to po náročnej sérii s Košicami bude dnes pre nás ťažký zápas. Potrebujeme sa dobre pripraviť na stredu. Doma musíme byť agresívnejší v dohrávke a premieňať situácie, ktoré nám súper ponúkne. Musíme byť koncentrovanejší a myslím, že doma to môže byť úplne iný zápas."

VKP Bystrina SPU Nitra - VK MIRAD PU Prešov 2:3 (19, -25, 15, -25, -10) - stav série 0:1
Rozhodovali: Sarka a Kováč, 200 divákov.
Nitra: Zaťko 4, Malina 15, Kašper 14, Rehák 26, Menner 10, Horník 11, libero Ochodnický (Porubský 0, Wawrzynczyk 1, Kostoláni 4, Guzmán 0). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Mikovčík 1, Feňo 2, M. Sopko st. 25, Macko 11, Katona 25, Hudák 6, libero T. Lampart (Rajduga 0, Červeň 9, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)

Keďže MŠH na Klokočine v Nitre bola obsadená, duel sa hral v bratislavskej hale Mladosť. Favorit začal dobre a prvý set vyhral hladko. Prešov však zvládol koncovku druhého dejstva a vyrovnal. Keď obhajca titulu vyhral tretí set a v štvrtom vyhrával 23:18, zdalo sa, že prvé víťazstvo v sérii si odnesie Nitra. Lenže na servis sa postavil Sopko a Prešov razom otočil skóre na 24:23 vo svoj prospech. Dramatickú koncovku vyhrali Šarišania 27:25, zvládli aj tajbrejk a minivýhodu v sérii tak strhli na svoju stranu, kedže druhý zápas hrajú v stredu doma.

PROGRAM 2. ZÁPASOV SEMIFINÁLE

STREDA - 14. marca:
19:00 Prešov - Nitra

ŠTVRTOK - 15. marca:
18:00 Svidník - Prievidza

Radosť Prešovčanov. FOTO: volejbalnitra.sk

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #