Semifinále pokračuje na východe Slovenska

13. 03. 2018 - Filip Hudec, SVF

Kamil Feňo a Michal Červeň patria k najskúsenejším hráčom Prešova. FOTO: TASR

Boj o postup do finále extraligy mužov napíše v stredu a vo štvrtok svoj druhý diel. Semifinálové série sa presťahujú na východ Slovenska, kde sa domáce tímy ocitnú v rozličných situáciách. Kým Svidník musí vo štvrtok zabojovať o vyrovnanie série s Prievidzou, Prešov môže dostať obhajcu titulu z Nitry do úzkych. Keď v stredu podvečer potvrdí nečakané víťazstvo z Bratislavy, bude od finále už len krok.

Šarišania vyhrali v sobotu na neutrálnej pôde v bratislavskej hale Mladosť 3:2 a ujali sa v sérii na tri víťazstvá vedenia 1:0. Nitra nemohla využiť svoj domovský stánok na sídlisku Klokočina, ale aj tak mala zápas perfektne rozbehnutý. Zverenci Mareka Kardoša viedli 2:1 na sety a 23:18 a od prvého semifinálového víťazstva ich delili dva bodíky. K slovu sa však dostal kapitán Martin Sopko st. a Prešov pri jeho podaní otočil nielen štvrtý set, ale aj celý zápas. "Podobný obrat sme predviedli aj vo štvrťfinále v Myjave, kde sme prehrávali 0:2 a 18:22 a nakoniec vyhrali 3:2. To hovorí o mentálnej sile nášho tímu. Tiež to bolo pri podaní Maťa Sopka," povedal nahrávač Prešova Kamil Feňo, ktorý napriek úspechu videl v hre svojho tímu rezervy. "Na naše pomery sme dosť slabo servovali, to musíme určite zlepšiť. Celkovo si myslím, že to bol dobrý zápas, v ktorom rozhodovali maličkosti. Výborne zahrali Vlado Katona a Martin Sopko a určite aj šťastíčko sme si naklonili na našu stranu," pousmial sa dirigent prešovskej hry.

Sklamanie po zlom vstupe do série neskrýval kapitán Nitranov Peter Kašper. "Do toho momentu 23:19 v štvrtom sete sme mali zápas vo svojej réžii. Hrali sme dobre, ale niekedy to tak proste je, že sa hrá dobre a prehrá sa zápas... Poučili sme sa, že musíme hrať až do poslednej lopty. Bol to veľmi nešťastný zápas," povedal rodák z Bardejova, ktorý v pondelok 12. marca oslávil 33. narodeniny.

Prešov preklopil výhodu na svoju stranu a na postup do finále mu už stačí doma neprehrať. "My môžeme, Nitra musí. Tak to vnímame. Napriek víťazstvu si stále myslím, že favorit je Nitra a určite nepredá svoju kožu lacno," myslí si blokár MIRADU Michal Červeň, ktorý v sobotu prispel k víťazstvu 9 bodmi. Prešov v tejto sezóne ešte Nitru doma nezdolal, prerušenie tejto série by mu prišlo vhod. "Zápasy s nimi boli vždy tesné. Vôbec by som sa nedivil, keby sa všetko skončilo 3:2. V náš neprospech hrá vek, ale keď sa darí, tak únava ide bokom," dodal 205 cm vysoký muž s prezývkou "Maco."

Peter Kašper (č. 8) na bloku počas prvého zápasu v hale Mladosť. FOTO: volejbalnitra.sk

Streda o postupe nerozhodne, ale môže veľa naznačiť. "Všetci vieme, že tento zápas je ešte dôležitejší ako bol ten sobotňajší," pokračoval Feňo. Nitrania vyhlásili stav najvyššieho ohrozenia. "Je to séria na tri vyhraté zápasy, takže mrzí, že prehrávame 0:1. Prehrali sme bitku, ale nie vojnu. Sme dosť skúsený tím, ideme bojovať ďalej a sme pripravení na ďalší duel," dodal Kašper. Pozitívny výsledok Prešovčanov neuspokojil, skôr naopak. Na tréningu nebola žiadna pohodička, ale hráči sa koncentrovane pripravovali na stredu. "Je to play off. Všetci si uvedomujeme, že na postup treba vyhrať tri zápasy. To, čo sme dosiahli v Bratislave musíme potvrdiť, inak ideme odznova...," hovorí Feňo.

Tridsaťštyriročný volejbalista pred touto sezónou "zavesil tenisky na klinec", ale opäť mu to nedalo a 14. októbra sa v 5. kole nečakane objavil v zostave Jaroslava Vlka v derby so Svidníkom. "Neveril som, že sa ešte niekedy vrátim a dodnes neviem, kde sa to vo mne zlomilo. Proste som prišiel v piatok na tréning a v sobotu som už hral proti Svidníku. Čím viac sme sa približovali k play off, tak tým viac som si uvedomoval, že som späť. A teraz neostáva nič iné, len zabojovať o najvyššie ciele. Tento rok som to urobil kvôli chalanom. Veril som, že spolu môžeme niečo uhrať, tak uvidíme, či sa budem mýliť, alebo to fakt dokážeme," uzavrel Feňo, ktorý má v zbierke oba majstrovské tituly Prešova z rokov 2005 a 2015.

Program 2. zápasov semifinále:
Streda 14. marca:
19:00 VK MIRAD PU Prešov - VKP Bystrina SPU Nitra /TV Prenos/
/stav série 1:0/

Štvrtok 15. marca:
18:00 TJ Slávia Svidník - VK Prievidza /TV Prenos/
/stav série 0:1/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #