Šampióni Nelson a Ihnát sú MVP parfems.sk a Edymax extraligy

18. 05. 2019 - SVF

Najlepší z najlepších v sezóne 2018/2019. Koláž: SVF

V šiestom ročníku ankety o najužitočnejšieho volejbalistu Edymax extraligy a najužitočnejšiu volejbalistku parfems.sk extraligy triumfovali hráči majstrovských klubov - smečiar Jakub Ihnát (VK Prievidza) a americká nahrávačka Taylor Nelson (Slávia EU Bratislava). Hlasmi o tom rozhodli tréneri extraligových družstiev.

Nelson po svojom letnom príchode do Slávie prevzala kapitánsku pásku a ihneď potvrdila kvality, stala sa Hráčkou mesiaca október. V dramatickom finále play-off proti mestskému rivalovi a obhajcovi titulu Strabag VC pomohla tímu z haly Mladosť k obratu z 1:2 na 3:2 na zápasy, "slávistky" sa tak opäť tešili zo zlata a tiež double, keďže Strabag zdolali aj vo februárovom humenskom finále Slovenského pohára (3:2). Dvadsaťtriročná kalifornská rodáčka ako nahrávačka získala v extraligovej sezóne 147 bodov vrátane 34 es a 35 blokov.

Dirigentka hry Slávie EU, pochopiteľne, nechýba v Dream Teame sezóny. Z tímu majsteriek sa doň dostali aj smečiarka Zuzana Šepeľová a americká blokárka Kelsey O'Neill, z družstva zdolaného finalistu smečiarka Romana Hudecová a blokárka a kapitánka Strabagu Veronika Hrončeková. Zostavu dopĺňajú libero Lucia Nikmonová z bronzového Pezinka a skúsená univerzálka Paula Kubová z Kežmarku. Hudecová, vlaňajšia najužitočnejšia hráčka extraligy, ako jediná obhájila minuloročnú účasť v Dream Teame.

Dream Team ženskej parfems.sk extraligy. Grafika: SVF

V mužskej ankete sa z prvenstva po roku opäť tešil hráč majstrovskej Prievidze, korunu od brazílskeho univerzála Marcilia prevzal smečiar Ihnát. Dvadsaťdvaročný reprezentant SR sa vo svojej premiérovej sezóne v tíme "kohútov" zaradil k lídrom a výraznou mierou pomohol k obhajobe titulu - v piatich zápasoch finále play-off proti Košiciam získal 80 bodov vrátane 11 es, vyslúžil si tiež cenu pre Hráča mesiaca apríl. Aj celkovo sa Ihnát v extraligových štatistikách držal vysoko: patrí mu 4. miesto v počte získaných bodov (487) a 2. priečka v počte es (64), v útoku mal 52-percentnú úspešnosť. Vo svojej kariére bude pokračovať v Ostrave.

V ideálnej zostave má Prievidza štvornásobné zastúpenie - Ihnáta dopĺňajú nahrávač Martin Jančura, blokár Marek Ludha a libero Ľuboš Nemec. Z tímu Košíc do Dream Teamu prenikli univerzál Patrik Lamanec a smečiar Martin Sopko mladší, posledným do partie je blokár Lukáš Kyjanica, ktorý nastupoval za COP Trenčín a Nitru. Pozíciu z vlaňajška obhájili Ludha a Ľ. Nemec.

Dream Team mužskej Edymax extraligy. Grafika: SVF

Víťazi ankety o najužitočnejšieho hráča extraligy:
2014 Mikolaj Sarnecki (Humenné)
2015 Andrej Patúc (Komárno)
2016 Martin Sopko st. (Prešov)
2017 Marek Ludha (Nitra)
2018 Marcilio Braga Da Silva (Prievidza)
2019 Jakub Ihnát (Prievidza)

Víťazky ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligy:
2014 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)
2015 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)
2016 Barbora Koseková (Slávia EU Bratislava)
2017 Terézia Widerman (Slávia EU Bratislava)
2018 Romana Hudecová (Strabag Bratislava)
2019 Taylor Nelson (Slávia EU Bratislava)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #