Sadlo mu úplne všetko

21. 11. 2015 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Sedem tímov sa vo vyrovnanej extralige volejbalistov uchádza o miestenku v nadstavbovej prvej päťke. Kým pozícia Košíc, Nitry, Prešova a Komárna je viac-menej istá, o piatu priečku sa v druhej polovici základnej časti pobijú Myjava, Svidník a Prievidza.

Svidníčania si zhlboka vydýchli po utorňajšej predohrávke 10. kola, vktorej vo východniarskom derby zdolali Starú Ľubovňu 3:1. Tri body si zachránili finišom v koncovke štvrtého setu, v ktorom z 19:21 otočili na 25:23. Prerušili tak čiernu sériu 0:9 z posledných troch zápasov. Výraznú zásluhu na tom mal aj 32-bodový výkon kapitána Mareka Mikulu, ktorý svojou efektivitou stanovil nové bodové maximum hráča v zápase v tejto sezóne. "Po tom, ako nám nevyšiel zápas v Myjave, sa naše mladé mužstvo potrebovalo psychicky zdvihnúť. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Marek sa ako kapitán k tomu postavil veľmi dobre, podal vynikajúci i výkon. Svoju prácu odviedli aj ostatní hráči," poznamenal tréner Svidníčanov Peter Tholt. Mikula nazbieral na smečiara nadštandardných 32 bodov za štyri sety. Hral výborne na prihrávke, hostia maximálne riskovali na podaní a zaťažili ho až 41 servismi, ale ustál to. Navyše mal v útoku 75-percentnú úspešnosť. V zápase urobil jedinú chybu, keď ho raz zablokovali.

Jedna lastovička leto nerobí. Marek, ktorý v rebríčku najviac bodujúcich hráčov súťaže aktuálne figuruje za dvojicou univerzálov Horník a Sarnecki, si to dobre uvedomuje. Pred osobnými štatistikami uprednostňuje výkon mužstva a to, aby si verilo. Veľakrát ani výnimočný výkon jedného hráča totiž víťazstvá negarantuje. Mikula, ktorý spolu s nahrávačmi Stanislavom Sotákom a Jakubom Hriňákom tvorí lídrovskú trojicu svidníckeho tímu, si z pohľadu štatistiky výkon nad 30 bodov doprial po dlhšom čase. Osobné maximum má 34 bodov ešte z play-off českej extraligy v drese Ostravy. "Musím priznať, že v tomto zápase mi naozaj všetko sadlo," komentoval svoj výkon 27-ročný svidnícky rodák, ktorý začínal v našej extralige v Humennom a v zahraničí pôsobil v Ostrave, francúzskom Saint Quentine, gréckom Iraklise Solún či v tureckom klube Torul Genclik. Svojou kanonádou hodil rukavicu najmä Sarneckému a Horníkovi. Tí, v porovnaní s ním, majú bodové rekordy v popise práce. Poliak v košickom drese už métu 30 bodov atakoval dvakrát. V minulej sezóne dosiahol najviac bodov v jednom zápase univerzál Josef Mlčuchz Myjavy, ktorý už hrá v Zlíne. V 3. kole základnej časti proti Košiciam zaznamenal v päťsetovom zápase (3:2) 38 bodov.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #