Režiséri hry pred štvrtým zápasom. Kasperkevič aj Barták veria v úspech svojho tímu

07. 04. 2021 - SVF

Maroš Kasperkevič a Peter Barták. FOTO: Miroslav Slávik a Vladimír Pyxel Domen

Ani piate finále extraligy mužov za sebou sa neskončí na nulu. Myjavskí volejbalisti v sobotu prvýkrát v sérii o zlato zdolali Komárno a po obrate z 0:1 na 3:1 znížili na 1:2 a vynútili si štvrtý zápas. Komárno prerušilo sériu piatich play-offových víťazstiev za sebou, no v stredu môže na domácej palubovke spečatiť zisk premiérového titulu v klubovej histórii. Nabudení Myjavčania sú proti a sériu chcú vrátiť domov na rozhodujúci piaty duel. Stredajší štvrtý diel z Komárna sledujte v stredu od 17.55 naživo na Huste.tv.

Pred dnešným štvrtým zápasom série sme sa porozprávali s nahrávačmi oboch tímov Marošom Kasperkevičom a Petrom Bartákom. Ako to vidia ľavorukí tvorcovia hry?

KASPERKEVIČ: MUSÍME HRAŤ TRPEZLIVO

Komárno bude mať dnes druhú šancu na ukončenie finálovej série, tentokrát na domácej palubovke. "V sobotu sme začali dobre. Prvý set sme si chytili lopty v poli a následne sme dobre kontrovali. Vychádzalo nám takmer všetko. Od druhého setu však začali Myjavčania hrať odvážnejšie, viac si verili a vychádzali im veci. Poskladali aj lopty, ktoré sa im predtým nedarilo zložiť. Vycítili šancu, že môžu vyhrať a postupne ovládli zápas," povedal tvorca hry Komárna Kasperkevič. "My sme sa nevedeli chytiť, prestali nám fungovať veci, ktoré dovtedy išli a už sme to nedokázali zvrátiť. Ich netreba nechať hrať, pretože hrajú veľmi dobrý volejbal," dodal.

Zatiaľ najväčším úspechom Komárna je extraligové striebro a triumf v Slovenskom pohári z roku 2015. Titulom by zverenci Robina Pěluchu prepísali historické klubové rekordy. "Získať titul je snom každého športovca. Máme to dobre rozbehnuté, hráme doma a verím, že to zvládneme. Musíme hrať trpezlivo, aj keby bol horší stav. Aj v prvých dvoch zápasoch sme prehrávali, ale stále sme verili, že to otočíme, hrali sme pokojne a nepanikárili sme. Treba sa sústrediť na každú loptu, ale vieme, že to nebude jednoduché," dodal 27-ročný Kasperkevič, ktorého bratranci sú takisto známi volejbalisti Milan a Jakub Hriňákovci.

Komárno má dnes druhý finálový

Počas finálovej série si "Kasper" pod sieťou vymenil pár štipľavých poznámok so smečiarom Myjavy Erikom Watzkom. "Všetko to bolo v rámci fair play, neprekročilo to hranice. Myslím, že sa nemôže na mňa hnevať, ani ja na neho, bolo to obojstranné. S Erikom si po sérii podáme ruky a všetko bude v pohode," dodal.

Kasperkevič prišiel do Komárna spoločne s blokárom Filipom Mačuhom pred play-off z Prievidze, ktorá zažila veľmi zlú sezónu. "V novembri, decembri by som neveril, že budem hrať v tejto sezóne o titul. Som rád, že som dostal možnosť prestúpiť do Komárna. Podarilo sa to na poslednú chvíľku, krátko pred uzávierkou prestupov. Som tu spokojný, v klube máme všetko čo treba a teším sa z postupu do finále. Budúcnosť som ešte neriešil, sústredím sa na finále a uvidíme čo bude potom," dodal Kasperkevič.

BARTÁK: ZAČALI SME SA BAVIŤ VOLEJBALOM

Myjavčania po dvoch finálových neúspechoch nezačali dobre ani tretí zápas. V sobotu prehrali doma úvodné dejstvo a už len dva sety ich delili od konca sezóny. "Komárno si to ubránilo, čapli si v poli a dohrávali lopty. Podobne ako v prvých dvoch zápasoch," vrátil sa k víkendu nahrávač Myjavy Peter Barták.

Po prvom sete však prišiel zlom. Myjavskí hráči sa odviazali a každý úspešný bod oslavovali v "ázijskom štýle", keď po získanej lopte behali dokola po ihrisku. "Prišiel s tým Marek Ludha, ktorý to predtým zažil v Nitre a v Prievidzi. Prinieslo nám to úspech," pousmial myjavský nahrávač. "Tréner Pipa nás nabádal k tomu, aby sme si zápas užili a bavili sa volejbalom. Odviazali sme sa, začali nám vychádzať veci a rozbehli sme sa. Takticky sme boli nadupaní, ale potrebovali sme sa trochu uvoľniť. Myslím, že tie naše oslavy vykoľajili aj súpera," dodal.

Myjavské oslavy bodu priniesli úspech. FOTO: Vladimír Pyxel Domen.

Myjavčania chcú sériu vrátiť ešte raz domov, aby sa rozhodlo v piatom zápase. "Musíme hrať opäť uvoľnene a odvážne, no na druhej strane sa musíme sústrediť, aby nám nepadali ľahké lopty," prezradil recept na úspech a pokračoval: "Verím, že to dnes zvládneme a rozhodne sa v piatom zápase. Sme mladší a máme viac síl, tak hádam aj to bude naša výhoda," pokračoval Barták, ktorý získa svoju prvú seniorskú medailu. "Po náročnom semifinále sme nabrali sily a finále si užívame. Motivácia je veľká, každý chce získať titul," dodal Barták.

Myjavský dres si obliekať aj v budúcej sezóne. "Už pred semifinále sme sa dohodli s pánom Petruchom, že ostanem. Je tu výborná partia, tréneri, veľmi dobré zázemie, na Slovensku jedno z najlepších," prezradil dvojmetrový nahrávač, ktorý je volejbalovým profesionálom. "Rád by som si v budúcnosti ešte vyskúšal zahraničie, bol som dva roky v Česku, kde je výborná liga. Som rád, že som v Myjave, musím si dať ešte dokopy rameno a uvidíme čo bude ďalej. Volejbal sledujem rád, baví ma to, pozerám aj zápasy Ligy majstrov a snažím sa od svetových nahrávačov niečo naučiť," uzavrel Barták.

PALCE DRŽIA AJ V STAREJ ĽUBOVNI A V REVÚCEJ

Nahrávačom finálových tímov fandia aj v ich rodných mestách. Kasperkevič pochádza zo Starej Ľubovne, Barták z Revúcej. "Písalo mi viacero chalanov z Ľubovne, najviac som v kontakte s Maxom Kseňákom. Finálové zápasy sledujú a držia palce. Ak by to vyšlo, tak titul určite venujem aj Starej Ľubovni, kde som volejbalovo vyrastal," povedal Kasperkevič, ktorý v drese Košíc vyhral Slovenský pohár a v extralige získal striebro a bronz.

Volejbal má silnú tradíciu aj v Revúcej, ktorá má vo finále až dvoch zástupcov. Okrem Bartáka aj libero Komárna Martina Turisa. Najúspešnejším revúckym volejbalistom je päťnásobný majster Milan Javorčík. "Miňo bol našim vzorom, ako žiaci sme túžili si raz zahrať extraligu a on už vtedy zbieral úspechy v Humennom. Sledoval som jeho výkony a je úžasné čo dosiahol. Teraz sme už kamaráti," povedal Barták, ktorý začínal s futbalom, ale keď mal 12, zobral ho otec na volejbal.

"Mojimi prvými trénermi boli páni Karol Húšťa a Maroš Kumi. Volejbal sa mi hneď zapáčil a od začiatku bolo napriek mojej výške jasné, že budem nahrávač. Tréner Húšťa ma postavil k stene, dal mi do ruky loptu a učil ma techniku prstov," vrátil sa myšlienkami späť do minulosti. "Revúca je malé mesto, ale volejbal tam má silnú tradíciu. Volejbalom to tam žije, ľudia mi fandia, píšu a veria, že získame titul," uzavrel Barták.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #