Reprízu finále ovládol vicemajster. STRABAG vyhral na Slávii 3:0 + VIDEO

22. 09. 2017 - Filip Hudec, SVF

STRABAG vyhral v derby na palubovke Slávie 3:0. FOTO: TASR - Pavel Neubauer

V šlágri úvodného kola extraligy žien vyhrali volejbalistky aktuálneho vicemajstra STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK na palubovke úradujúceho majstra VK Slávia EU Bratislava 3:0.

Extraliga žien - 1. kolo:
VK Slávia EU Bratislava - STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK 0:3 (-21, -21, -14) - štatistika

Zápas trval: 75 minút. Rozhodovali: Sarka a Juráček, 200 divákov.
Slávia: Szabóová 2, Sedláčková 1, Šepeľová 6, Widerman 4, Fričová 7, Šunderlíková 11, libero Harajdičová (Reháková 3, Herdová 3). Tréner: M. Matušov.
STRABAG: Ovečková 5, Hudecová 7, Cigániková 11, Radonjič 13, Ševarika 9, Candráková 5, liberá Nikmonová a Jančová. Tréner: T. Varga.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Nataša Ševarika (STRABAG Volleyball Club)

Zápas sa začal slávnostne. Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda odovzdal kapitánke Slávie Terézii Widerman cenu pre najlepšiu hráčku extraligovej sezóny 2016-2017.

Na snímke vľavo prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda ocenil najlepšiu volejbalovú hráčku za minulý ročník Teréziu Widemanovú (vpravo Slávia) pred prvým kolom volejbalovej extraligy žien Slávia EU Bratislava - Strabag Volley Club FTVŠ UK Bratislava, 22. septembra 2017 v Bratislave. FOTO TASR  - Pavel Neubauer

Prvý set bol do polovice vyrovnaný, ale potom sa STRABAG najmä zásluhou kvalitného servisu dostal do trháku a po ese Ovečkovej viedol 16:12. Slávia však pridala a pri podaní Šunderlíkovej znížila na rozdiel jedného bodu, keď sa razantným útokom po čiare prezentovala Fričová (18:19). STRABAG ale nápor domácich odrazil a opäť viedol o tri body 21:18. Prvý set ukončila Cigániková a STRABAG ho vyhral 25:21.

V druhom siete viedli hosťujúce hráčky 3:0, ale Slávia po Šundelíkovej ese otočila na 7:5. STRABAG však rýchlo zareagoval a po dvoch esách Ovečkovej za sebou viedol 12:10. Hosťujúce hráčky svoj náskok postupne zvyšovali a pred koncovkou vyhrávali už 18:12, keď dlhú výmenu ukončila Srbka Ševarika. STRABAG pridal ďalšie dva body a viedol 20:12. Slávii sa podarilo znížiť veľké manko, ale na obrat to už nestačilo a STRABAG vyhral druhý set tak isto ako prvý 25:21.


Slávia viedla v treťom sete 3:0, ale hosťky pri podaní Hudecovej otočili na 5:3. STRABAG mal navrch a svoj náskok zvýšil na 8:4 po tvrdom útoku ďalšej Srbky Radonjičovej. STRABAG dominoval a mieril za víťazstvom. Po bloku Cigánikovej bolo už 16:8 pre tím trénera Vargu. Iskierku nádeje pre Sláviu ešte vykresala dvomi esami Herdová - 11:16. Viac už však dobre hrajúce hosťujúce hráčky nedovolili, tretí set vyhrali 25:14 a celý zápas zaslúžene 3:0.

Ohlasy po stretnutí:
Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Musíme minimalizovať chyby a zefektívniť niektoré veci, aby sme boli úspešní. Potenciál v našom mladom tíme je obrovský, ale dobré výsledky môžeme dosiahnuť len tvrdou prácou. Nehádžeme flintu do žita, pretože ideme našou cestou, teda prácou s mladými hráčkami. Boli tam však chyby, ktoré nemuseli byť a vývoj zápasu mohol byť iný. Dnes nás nepodržal servis, ktorý máme štandardne dobrý a prichádzali neakceptovateľné chyby. V tom bol najväčší rozdiel. Naša hra si hľadá tvár, máme viacero nových hráčok, chce to čas a najmä tvrdú prácu na tréningu. Lucia Töröková je po operácii kolena a ešte nebola pripravená nastúpiť."

Tomáš Varga, tréner Strabag Volleyball Club: "Súpera sme zatlačili podaním, čím sme ho odtlačili od siete a nemohol tvoriť. Situácie v obrane na sieti boli potom pre nás jednoznačnejšie. Myslím, že sa hral kvalitný volejbal aj napriek tomu, že to bolo trochu nervózne. Je začiatok sezóny a je to pochopiteľné. Vedeli sme, že Slávia má svoju silu, aj keď obmenila tím. V každom prípade nám víťazstvo 3:0 na palubovke Slávie dodá sebavedomie. Sme spokojní, ale ešte nás čaká veľa práce. Nové posily zapadli do tímu veľmi dobre a ukázali svoj potenciál."

Terézia Widerman, kapitánka Slávie (zdroj VK Slávia EU BA): "Škoda, že sa nám dnes nepodarilo získať ani set. Musíme sa naučiť eliminovať chyby v dôležitých momentoch zápasu. Vieme kde máme slabiny, na ktorých musíme popracovať. Ešte je len začiatok sezóny, musíme si zobrať zo zápasu pozitívne momenty a z negatívnych sa poučiť do budúcich zápasov."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #