Prievidza začne extraligu s Komárnom, Slávia vyzve Nové Mesto. Hneď na úvod SP veľký šláger

10. 07. 2019 - SVF

Novú sezónu vyžrebovala Tereza Hrušecká. FOTO: SVF

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) sa v stredu uskutočnil žreb súťaží SVF pre sezónu 2019-20. Obhajca titulu VK OSMOS Prievidza nastúpi v úvodnom kole extraligy proti VK Spartak UJS Komárno, ženský majster Slávia EU Bratislava odštartuje sezónu doma proti VK Nové Mesto nad Váhom. Extraligové súťaže mužov aj žien sa začínajú 28. septembra.

Žreboval sa aj Slovenský pohár, hneď 1. kole sa v šlágri stretne majster ligy Prievidza s obhajcom triumfu v SP VK KDS Šport Košice. Okrem toho sa vyžrebovali aj súťaže I. ligy mužov a žien a juniorské súťaže. Mená tímov vyžrebovala juniorská reprezentantka SR a hráčka ŠŠK Bilíkova Tereza Hrušecká.

Mužská extraliga s deviatimi účastníkmi

V mužskej najvyššej súťaži bude štartovať deväť klubov, plus mimoriadne zaradené reprezentačné družstvo do 20 rokov (roč. 2001). Reprezentačný tím do 20 rokov odohrá len 1. časť, v rámci ktorej nastúpi na jedno stretnutie s každým účastníkom extraligy počas oficiálneho zrazu RD. Účastníkmi extraligy pre budúcu sezónu sú obhajca titulu VK OSMOS Prievidza, VK KDS Šport Košice, VKP-SPU Nitra, TJ Slávia Svidník, VK MIRAD PU Prešov, TJ Spartak Myjava, VK Spartak UJS Komárno, COP Trenčín a MVK Zvolen. Z extraligy vypadli volejbalisti VKM Stará Ľubovňa, víťaz prelínacej súťaže MVK Magnezit Revúca sa do najvyššej súťaže neprihlásil.

Extraliga mužov je rozdelená na tri časti. V prvej (28. 9. - 6. 1.) sa tímy stretnú systémom každý s každým doma a vonku. V druhej časti (11. 1. - 23. 2.) sa družstvá rozdelia na dve skupiny 1.-4. a 5.-9., v ktorých sa opäť tímy stretnú každý s každým doma a vonku. Všetky výsledky z prvej časti súťaže sa započítavajú (vrátane RD 2001). Do play off postúpi prvých osem tímov po 2. časti s tým, že COP Trenčín už vyraďovacie boje hrať nebude. V prípade, že sa Trenčín umiestní na niektorom z prvých ôsmich miest, do play off sa posunú pod ním umiestnené družstvá v tabuľke. Ak bude COP po druhej časti na 9. mieste, ďalej nehrá. Play off štartuje 29. februára, nového majstra spoznáme najneskôr 16. apríla.V prelínacej súťaži mužov sa zúčastnia dvaja víťazi skupín 1. ligy mužov skupiny západ a východ. Družstvá odohrajú medzi sebou štyri stretnutia s tým, že ak bude po treťom stretnutí rozhodnuté, štvrtý zápas sa už nehrá. Do extraligy mužov 2020/21 postúpi víťaz PSM. Družstvo umiestnené na druhom mieste bude hrať príslušnú 1. ligu ročníka 2020/21.

Žreb 1. kola extraligy mužov (28. septembra 2019)
VK KDS-Šport Košice - VKP Bystrina SPU Nitra
VK MIRAD PU Prešov - TJ Spartak Myjava
VK OSMOS Prievidza - VK Spartak UJS Komárno
COP Trenčín - TJ Slávia Svidník

Kľúčové termíny:

Extraliga mužov:
1. časť (28. 9. - 6. 1.)
2. časť (11. 1. - 22. 2.)
Play-off (29. 2. - 16. 4.)

Prelínacia súťaž:
termíny budú doplnené podľa termínu ukončenia 1. ligy mužov

V extralige žien sedem tímov, nováčikom Brusno

V extralige žien bude štartovať sedem družstiev plus mimoriadne zaradené reprezentačné družstvo do 19 rokov (roč. 2002), ktoré bude štartovať iba v 1. časti súťaže na osobitnú súpisku a odohrá jedno stretnutie s každým družstvom počas oficiálneho zrazu RD. Účastníkmi extraligy pre budúcu sezónu sú obhajkyne titulu Slávia EU Bratislava, Strabag VC Pezinok-Bilíkova, VK Nové Mesto nad Váhom, Volle project UKF Nitra, VK Prešov, HIT UCM Trnava a nováčik VK Kúpele Brusno, ktoré odkúpilo licenciu od KV MŠK Oktan Kežmarok. Do súťaže sa neprihlásil vicemajster Strabag VC FTVŠ UK Bratislava, ktorý sa spojil s Pezinkom.

Žreb súťaží SVF 2019-20. FOTO: SVF

Aj súťaž extraligy žien je rozdelená na tri časti. V prvej (28. 9. - 6. 1.) odohrajú družstvá stretnutia každé s každým dvakrát (doma-vonku). V druhej časti (11. 1. - 22. 2.) sa tímy rozdelia do dvoch skupín 1.- 4. a 5.- 7., kde odohrá každý s každým zápasy doma a vonku. Všetky výsledky z prvej časti súťaže sa započítavajú (vrátane RD 2002). Do play off postúpi všetkých sedem tímov s tým, že prvý tím po druhej časti má vo štvrťfinále voľný žreb. Víťazi ďalších troch sérií postúpia do semifinále, prehry budú hrať o 5.-7. miesto s tým, že družstvo umiestnené na 7. mieste po 3. časti EZ a 2 družstvá 1. ligy žien (víťazi skupín západ a východ) sa stretnú v prelínacej súťaži extraligy žien. Play off štartuje 29. februára, nového majstra spoznáme najneskôr 16. apríla.

Prelínačka sa odohrá v troch turnajoch, pričom každý usporiada jeden turnaj, na ktorom odohrajú stretnutia každý s každým. Tri družstvá odohrajú tri turnaje o dve postupové miesta do extraligy 2020-21. Družstvo umiestnené na treťom mieste bude hrať príslušnú 1. ligu ročníka 2020-21.

Žreb 1. kola extraligy žien (28. septembra 2019)
Strabag VC Bilíkova Pezinok - Volley project UKF Nitra
Slávia EU Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom
HIT UCM Trnava - VK Prešov

Kľúčové termíny:

Extraliga žien:
1. časť (28. 9. - 6. 1.)
2. časť (11. 1. - 22. 2.)
Play-off (29. 2. - 16. 4.)

Prelínacia súťaž:
termíny budú doplnené podľa termínu ukončenia 1. ligy žien

V Slovenskom pohári hneď na úvod veľký šláger

Systém Slovenského pohára mužov aj žien 2019-20 prešiel oproti minulej sezóne zmenami. Do súťaže SP mužov bolo zaradených prvých osem družstiev na základe umiestnenia v minulej sezóne a v SP žien bude štartovať všetkých sedem družstiev z extraligy. Dvojice sa bez nasadenia vyžrebovali s tým, že v ženskej súťaži má obhajca titulu Slávia EU v prvom kole voľno. V prvom aj druhom kole SP sa tímy stretnú na odvety doma a vonku, víťazi postúpia do spoločného finále mužov aj žien, ktoré sa uskutoční 8. februára 2020. Dejisko bude známe neskôr. Žreb Slovenského pohára mužov postavil hneď v prvom kole proti sebe minuloročných finalistov extraligy Prievidzu a Košice. Prvý zápas sa uskutoční na palubovke víťaza SP 2019 v Košiciach. Ďalšie dvojice tvoria Nitra a Komárno, Prešov sa stretne s Myjavou a Trenčín so Svidníkom. V prvom kole SP žien má Slávia EU ako majster voľno, Prešov nastúpi proti Pezinku, Brusno vyzve Trnavu a UKF Nitra si zmeria sily s Novým Mestom nad Váhom.Žreb 1. kola SP mužov (23. 10. - 27. 11.)
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno
VK MIRAD PU Prešov - TJ Spartak Myjava
COP Trenčín - TJ Slávia Svidník
VK KDS-Šport Košice - VK OSMOS Prievidza

Termíny SP mužov:
1. kolo (23. 10. - 27. 11.)
2. kolo (18. 12. - 15. 1.)
Finále (8. 2.)

Žreb 1. kola SP žien (23. 10. - 27. 11.)
Slávia EU Bratislava voľný žreb
VK Prešov - Strabag VC Bilíkova-Pezinok
VK Kúpele Brusno - HIT UCM Trnava
Volley project UKF Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom

Termíny SP žien:
1. kolo (23. 10. - 27. 11.)
2. kolo (11. 12. - 15. 1.)
Finále (8. 2.)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #