Prievidza a Nitra vedú vo štvrťfinále 1:0

24. 02. 2018 - SVF + kluby

Kapitán Prievidze Matej Kubš v útoku proti Trenčínu. FOTO: Zlatko Petráš.

Favoriti nezaváhali a vstúpili do play off úspešne. Víťaz nadstavby VK Prievidza a obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra sa ujali vo svojich štvrťfinálových sériách vedenia 1:0. "Kohúti" síce stratili doma s mladíkmi z COP Trenčín set, ale vyhrali 3:1, tím spod Zobora nedopustil drámu s nováčikom MVK Zvolen a zvíťazil 3:0.

Druhé zápasy série sú na programe v piatok, resp. v sobotu. Trenčín privíta Prievidzu v piatok 2. marca a Zvolen hostí Nitru o deň neskôr.

Extraligy mužov, play off, štvrťfinále - 1. zápasy:
VKP Bystrina SPU Nitra - MVK Zvolen 3:0 (21, 19, 12) - stav série 1:0
Rozhodovali: Tiršel a Sarka.
Nitra: Porubský 2, Malina 7, Kašper 6, Rehák 3, Guzmán 11, Horník 8, libero Ochodnický (Zaťko 0, Kostoláni 18). Tréner: M. Kardoš.
Zvolen: Kučera 5, Kováčik 3, Kamenský 7, Vrtielka 9, Michalec 6, Vaško 4, libero Hraňo (Herich 5). Tréner: M. Vaško.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Ľuboš Kostoláni (Nitra)

Hlasy trénerov:VK Prievidza - COP Trenčín 3:1 (17, -22, 20, 15) - stav série 1:0
Rozhodovali: Kohút a Daruľa, 400 divákov.
Prievidza: Jančura 7, Laane 11, Ludha 10, Marcilio 16, Kubš 16, Roosewelt 4, libero Ľ. Nemec (Javorčík 6, Šimko 1). Tréner: R. Nemec.
Trenčín: Kyjanica 7, Goč 0, Kozák 16, Jendrejčák 6, Vančo 6, Ondruš 13, libero Kurej (Marinič 0, Š. Rzyman 2, Krišák 0). Tréner: P. Kalný.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Jančura (Prievidza)

Prvý zápas play off nebol pre domácich ľahký, hráči mali v nohách kondičný týždeň, čo sa v zápase aj prejavilo. Prvý set ešte zvládli v pohode, v druhom mladí Trenčania vycítili šancu a set vyhrali. Stratený set prebudil čiastočne Kohútov v treťom sete a v poslednom už hrali svoju hru.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Tento volejbal beriem na seba, chalanom som cez týždeň poriadne naložil. Očakával som že to nebude mimoriadny volejbal, ale pripravujeme sa na ďaľšie zápasy. Nechcem podceňovať Trenčín - hrali dobre, riskovali, preverili nás a naši hráči museli zabrať aj v hlave.....to nás len posunie opäť vpred...."

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Domáci mali vo všetkých činnostiach navrch, ale keď prestriedali, vtedy sme úspešne vzdorovali. V sete, ktorý sme vyhrali sme ubránili hlavne veľa v poli. Prišli však chyby a vyhralo jasne lepšie družstvo. Som rád, že sme prinútili Prievidzu vrátiť na ihrisko hráčov. Som rád, že sme vzdorovali, z našej strany to bolo v poriadku."

/text a hlasy: Igor Mackovič/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #