Prievidza a Košice začali nadstavbu víťazne, doma uspeli aj Svidník, Myjava a Trenčín

26. 01. 2019 - SVF + kluby

Smečuje MVP duelu v Prievidzi Molan Javorčík. Kohúti zdolali Prešov 3:0. FOTO: Ivan Valko

Volejbalisti VK Prievidza zastavili dvojzápasovú sériu prehier a nadstavbovú časť Edymax extraligy v skupine 1.-4. miesto odštartovali úspešne. Obhajca titulu zdolal doma Prešov 3:0. Darilo sa aj Košiciam, ktoré si na domácej palubovke poradili Nitrou. Svojho semifinálového súpera v Slovenskom pohári v Humennom zdolali 3:1. V úvodnom kole skupiny 5.-10. bodovali doma naplno Svidník, Myjava aj Trenčín.

Prievidza po prehrách v Prešove (štvrťfinále SP) a doma s Košicami v poslednom kole základnej časti potrebovala naskočiť na víťaznú vlnu. V súboji s Prešovom zverenci Richarda Nemca dominovali a vrátili Šarišanom vyradanie zo Slovenského pohára. Prievidžania zaznamenali 17. víťazstvo v extraligovej sezóne a upevnili si pozíciu lídra. Najlepším hráčom zápasu (MVP) sa stal smečiar Milan Javorčík, najviac bodoval domáci univerzál Peter Mlynarčík (20 b.).

Košice síce prehrali s Nitrou prvý set v tesnej koncovke 24:26, ale v ďalšom priebehu už diktovali tempo a pripísali si pätnáste víťazstvo v sezóne. Na vedúcu Prievidzu strácajú zverenci trénera Richarda Vlkolinského dve víťazstvá a štyri body. Domácich potiahlo k úspechu útočné trio Miroslav Jakubov (20 bodov), Patrik Lamanec a Martin Sopko ml. (po 19). Košice vyhrali na esá 7:2 a na bloky 14:7. MVP duelu bol francúzsky nahrávač Quentin Rossard. Najbližšie sa títo súperi stretnú v semifinále Slovenského pohára v Humennom 16. februára.

Košice zdolali doma Nitru 3:1. FOTO: TASR

V 1. kole skupiny 5.-10. potvrdili úlohu favorita volejbalisti Svidníka, ktorí vyhrali doma s poslednou Starou Ľubovňou 3:0. Najlepším hráčom duelu sa stal poľský smečiar Lukasz Ciupa, najviac bodoval jeho krajan, univerzál Lukasz Pietrzak - ten za dva sety nazbieral 14 bodov. Stará Ľubovňa stále čaká na prvé víťazstvo a bod v sezóne.

Trenčín zdolal Zvolen 3:1 a so svojim súperom si poradil druhýkrát za sebou, keď v poslednom čase základnej časti vyhral na strede Slovenska 3:2 po obrate z 0:2. Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol trenčiansky smečiar Nikolas Ondruš (16 b.).

V súboji tabuľkových susedov vyhrala Myjava nad Komárnom 3:1. Po odchode libera Mariána Vitka do maďarskej Kazincbarciky debutoval v myjavskom drese v tejto sezóne Tomáš Patúc. Skúsenejšie Komárno vyhralo prvý set 25:18, ale domáci sa nevzdali, zvládli koncovku druhého dejstva a napokom získali cenné tri body. Najlepším hráčom dielu (MVP) bol myjavský smečiar Matúš Konc (20 b.), najviac bodoval domáci univerzál Jakub Petráš, ktorý si pripísal 26 bodov.

V nedeľu sú na programe dva zápasy 2. kola nadstavby 5.-10: COP Trenčín - VK Spartak UJS Komárno a TJ Spartak Myjava - MVK Zvolen.

Edymax extraliga mužov, 2. časť, skupina 1.-4., 1. kolo:

VK PRIEVIDZA - VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (23, 19, 14)
Zápas trval: 78 minút, rozhodovali: Daruľa a Mokrý, 568 divákov.

Prievidza: Ludha 7, Jančura 3, Ihnát 10, Mačuha 5, Mlynarčík 20, Javorčík 7, libero Ľ. Nemec (Prešinský 0, Pliaseckij 1). Tréner: R. Nemec.
Prešov: Červeň 4, Jurko 0, Hudák 5, Mikovčík 2, Bogdanovič 10, M. Sopko st. 6, libero T. Lampart (Rajduga 1, Faron 1, Velička 0, Gula 0, Pavlinský 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Milan Javorčík (Prievidza)

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Dosiahli sme dôležité víťazstvo najmä po psychickej stránke, aby sa chalani dostali z dvoch prehier. Hráčom patrí vďaka, že to po náročnom týždni zvládli, pretože máme miniblok kondičnej prípravy, ale sme boli dobre nastavení na play off. Hrali sme koncentrovane a hoci to nebolo jednoduché, víťazstvo nás teší."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Prišli sme do Prievidze nabudení tým, že sme cez nich prešli do semifinále pohára. Sebavedomo to vyzeralo počas celého procesu v týždni, sebavedomo to vyzeralo v autobuse aj v šatni, ale bohužiaľ sme to nepreniesli na ihrisko. Čakali sme s čím na nás vyrukuje Prievidza, ktorej na nás stačil aj priemerný výkon. Chýbala nám energia a nasadenie a tak som poslal na ihrisko mladých hráčov, aby nazbierali skúsenosti. Prievidza je pre mňa favorit ligy, hoci zakopla v pohári, ale ich výkony budú gradovať. Musíme si tento zápas vyrozprávať, ale nerobíme z toho vedu."

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:1 (-24, 20, 14, 17)
Zápas trval: 108 minút, rozhodovali: Sluk a Mil. Smolko.

Košice: Bališin 1, Rossard 4, Jakubov 20, Kríž 3, Lamanec 19, M. Sopko ml. 19, libero Kryš (Kasperkevič 0, Labik 2, Pizur 3). Tréner: R. Vlkolinský.
Nitra: Porubský 1, Malina 8, Holinga 2, Gera 17, Galandák 5, Kašper 8, libero Ochodnický (Gergely 3, Marinič 4, Barbas 0, Százvai 3). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Quentin Rossard (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Až na výpadok v závere prvého setu sme mali zápas v moci."

Ľuboslav Šalata, tréner Nitry: "Od začiatku bol zápas v jasnej réžii domácich, ktorí mali výraznú prevahu na servise a nám sa zázračným spôsobom podarilo vyhrať prvý set, kde nám výrazným spôsobom pomohli striedajúci hráči. Druhý set bol opäť v réžii domácich, my sme mali problém presadiť sa aj v jednoduchých situáciách na jednoblok resp. na rozhodenú obranu. Začiatok tretieho setu patril nám, ale v jednej pasáži sme dostali veľmi veľa bodov a nedokázali sme sa vrátiť do zápasu. V štvrtom sete jasná dominancia domácich s tým, že v závere zápasu sme pôsobili odovzdane."

Edymax extraliga mužov, 2. časť, skupina 5.-10., 1. kolo:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (17, 10, 17)
Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: Tiňo a Čuňočka, 105 divákov.

Svidník: Matušovský 2, Oleárnik 1, Ščerba 11, Majcher 2, Pietrzak 14, Ciupa 11, libero S. Paňko (Markovič 7, R. Vitko 2, Marjov 7). Tréner: P. Tholt.
S. Ľubovňa: Bittner 0, Buvalič 7, Margicin 1, Kandráč 12, Kyšeľa 7, Novák 3, libero Mačuga (Haky 2, Vilk 0, Čoma 0). Tréner: J. Senko.

MVP: Lukasz Ciupa (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: "V tomto zápase sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Blahoželám Svidníku. Boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach."

COP TRENČÍN - MVK ZVOLEN 3:1 (14, 19, -22, 19)
Zápas trval: 102 minút, rozhodovali: Holčík a Čuntala, 30 divákov.

Trenčín: Kyjanica 13, Goč 7, Š. Rzyman 10, Fejt 9, Hrtus 15, Ondruš 16, liberá Kurej a Ružbaský (V. Rzyman 2, Baslar 0). Tréner: P. Kalný.
Zvolen: Vrtielka 10, Šimko 0, Vaško 4, Kučera 9, Michalec 7, Kliment 7, libero Hraňo (Podstupka 0, Orolín 6, Sekereš 1, Kamenský 7). Tréner: M. Vaško.

MVP: Lukáš Kyjanica (Trenčín)

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, súpera sme zatlačili servisom, odtiahli od siete a darilo sa nám aj v obrane. Teší ma ako sa chlapci vysporiadali s druhým setom, kedy sme po sérii chýb z úvodu setu dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj. V ďalšom priebehu rozhodlo ako sme ustáli prihrávku a takisto efektivita na útoku po príjme."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Dnes sme to nezvládli na prihrávke a na podaní. Po horších príjmoch sme sa len ťažko presadzovali proti dobrej obrane Trenčanov. Naopak, oni si veľmi dobre prihrali a my sme mali v obrane veľké problémy. Dnes teda rozhodlo podanie a prihrávka."

TJ SPARTAK MYJAVA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-18, 23, 18, 20)
Zápas trval: 92 minút, rozhodovali: Dovičovič ml. a Svorenčík, 179 divákov.

Myjava: Mich. Zeman 8, Valo 2, Konc 20, Pollák 3, J. Petráš 26, Pokopec 9, libero T. Patúc (Jalovecký 0, Viskup 1, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Komárno: Forró 6, Sládeček 9, Kubš 16, Hinduliak 9, Rehák 17, Rak 12, libero Habán (Slezák 5). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Domáci sa ťažšie rozbiehali a v prvom sete boli výrazne slabší v útoku, z čoho pramenil jasný výsledok v prospech Komárna, ktoré zvíťazilo 25:18. Druhý set bol na začiatku vyrovnaný, potom však Komárno odskočilo na rozdiel 4-5 bodov. Myjavčania sa však dokázali zmobilizovať a v koncovke tento set aj s prispením chýb hostí vyhrali 25:23. Tretí set boli domáci od začiatku až do konca lepším družstvom vo všetkých herných činnostiach a vyhrali ho jasne 25:18. Vo štvrtom sete však opäť začali vlažne a prehrávali 6:8, potom však zlepšili podanie a najmä útok, priebeh setu otočili a zvíťazili aj v ňom, tento raz 25:20. V celom zápase teda zvíťazila Myjava v pomere 3:1 na sety.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Som veľmi rád za víťazstvo proti skúsenému súperovi. Prvý set nás zastihol v útlme a prehrali sme ho výrazným spôsobom, chýbali mi tam pozitívne emócie mojich hráčov. Zápas sa rozhodoval v koncovke druhého setu, napriek tomu, že sme počas celého setu prehrávali, v koncovke sa nám podarilo zvrátiť set na svoju stranu. V treťom a štvrtom sete sme už boli lepším družstvom a ich priebeh sme kontrolovali."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom sete sme boli lepším družstvom a po dobrom výkone sme v ňom jasne zvíťazili. Nezvládli sme však záver druhého setu, ktorý sme v koncovke prehrali a urobili sme v ňom veľa nevynútených chýb. V ďalšom priebehu zápasu už bol súper lepší a zaslúžene zvíťazil."

Tabuľku, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #