Prezidenti SVF a ČVS sa stretli v Zlíne. Prebrali možnosti vzájomnej spolupráce

09. 02. 2018 - Filip Hudec, SVF

Martin Kraščenič a Marek Pakosta na rokovaní v Zlíne. FOTO: SVF

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Martin Kraščenič absolvoval pri príležitosti žrebu aprílových majstrovstiev Európy do 18 rokov v Zlíne a v Púchove oficiálne stretnutie s prezidentom Českého volejbalového svazu (ČVS) Marekom Pakostom. V Zlíne prebrali spoločne viacero tém a zaspomínali aj na staré časy ešte z hráčskej kariéry.

Kraščenič a Pakosta sa stretli vo štvrtok pred žrebom v Zlíne. "Okrajovo sme prešli viacero tém, ale do hĺbky sme sa zahryzli hlavne do vecí týkajúcich sa vzájomnej spolupráce medzi SVF a ČVS. Snažili sme sa nájsť spoločný prienik v práci s mládežou a osobne som oslovil pána prezidenta v skúsenostiach, ktoré nadobudli počas rozvoja plážového a mládežníckeho volejbalu. V tomto smere sme mali veľkú diskusiu," povedal Martin Kraščenič.

Na viac ako hodinovom stretnutí prebrali aj témy súvisiace s kontaktom s medzinárodnými organizáciami CEV a FIVB. "Prešli sme aj do medzinárodno-športovej politiky vo vzťahu k CEV a FIVB a v náväznosti s Medzinárodným olympijským výborom. Vieme, že v rámci olympiády je plážový volejbal zaradený ako samostatný šport a v poslednom období sa FIVB snaží presadiť aj volejbal na snehu, teda Snow volleyball, čo je veľmi zaujímavé. Od tohto nového odvetia volejbalu si sľubujeme veľa v súvislosti s masovou podporou nášho športu. Snow volleyball má zaujímavý rekreačno-aktívny rozmer, je tam šanca osloviť masy ľudí rovnako ako pri plážovom volejbale, akurát sme limitovaní sezónnosťou tohto športu. Tieto témy sme preberali z rôznych uhlov. Česi organizujú o týždeň na Špindlerovom Mlýne majstrovstvá republiky v Snow volleyballe, my potom 24. februára historicky prvé majstrovstvá Slovenska na Štrbskom plese a pri tej príležitosti som pozval pána prezidenta na oficiálnu návštevu," dodal M. Kraščenič.

Prezidenti si zaspomínali aj na staré časy, keď sa stretávali ešte ako hráči na palubovkách. "S Marekom sme si hneď padli obrazne povedané do náručia, keď prišla debata na spomienky zo spoločných mládežníckych výberov v rámci Česko-Slovenska. Hrávali sme proti sebe a dokonca sme sa v jednom čase ocitili aj v jednom výbere ČSFR. Ja som krátko potom ukončil kariéru, ale Marek pokračoval ako úspešný šestkový hráč aj plážový volejbalista a bol niekoľkonásobný reprezentant Českej republiky. Osobne sme sa stretli po takmer 20 rokoch. Skutočnosť, že sa vzájomne poznáme je predpokladom na dobrú spoluprácu," dodal prezident SVF.

Prvým spoločným projektom pod vedením Kraščeniča a Pakostu budú blížiace sa majstrovstvá Európy do 18 rokov, ktoré sa od 7. do 15. apríla uskutočnia v Zlíne a v Púchove. "Teším sa, že zodpovednosť nie je len na jednej krajine, ale že sa o tom môžeme podeliť s ČVS. Bude to organizačne náročný turnaj, ale obe federácie majú dostatok skúseností a preto verím, že všetko prebehne hladko. S našimi partnermi nemáme jazykovú bariéru, osobne a ľudsky si rozumieme a verím, že to budú úspešné majstrovstvá Európy. Do budúcna budeme hľadať ďalšie možnosti spolupráce v halovom, plážovom aj v snežnom volejbale," uzavrel Martin Kraščenič.

Po žrebe v Zlíne. Zľava Martin Kraščenič (prezident SVF), Miroslav Kašný (člen Rady Zlínskeho kraje), Ľubor Halanda (viceprezident CEV), Miroslav Adámek (primátor mesta Zlín), Roman Macek (tréner Zlína), vpravo Marek Pakosta (prezident ČVS). FOTO: ČVS.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #