Prestup do Žiliny mu škrtla korona. Ludha nečakane opäť v drese Prievidze

29. 10. 2020 - Pavol Kubiš, denník Šport

Blokár Marek Ludha v akcii. FOTO: SITA

Po tom, ako sa bývalý reprezentačný blokár Marek Ludha koncom augusta so svojím niekdajším susedom zo zvolenského paneláku i spoluhráčom z Prievidze Ľubošom Nemcom stal majstrom Slovenska v plážovom volejbale, z rodinných dôvodov si naplánoval od vrcholového volejbalu dlhšiu prestávku. Minimálne do konca roka. O to väčším prekvapením bolo, že sa v sobotňajšom zápase proti Svidníku (2:3) prvý raz v tejto sezóne objavil znova v prievidzskom drese.

"Pauza aj pokračuje. Pôvodne som si požiadal o prestup do Žiliny, ale hneď na to prvú ligu zatvorili, takže som bol rýchlo naspäť. Lanáril ma tam môj bývalý spoluhráč Martin Jančura. Chcel som aj zmeniť post a zahrať si tam ako smečiar či univerzál. V Prievidzi som si bol párkrát zatrénovať. Vo štvrtok večer mi tréner Rostislav Chudík telefonoval, že potrebujú pomôcť. Hralo sa o druhej hodine popoludní, čo mi vyhovovalo," vysvetľuje účastník ME 2017. Aj keď sa to po zápase so Svidníkom, v ktorom získal 13 bodov (z nich 4 bloky), možno čakalo, na druhý deň proti lídrovi z Prešova už v zostave "kohútov" chýbal.

Prievidzskú kapitolu zatiaľ necháva otvorenú. Ďalšie zápasy nevylučuje, ale nevie povedať, koľko ich ešte odohrá. Viacmenej ráta s tými domácimi. Ako voľný hráč by od januára možno prijal výzvu aj zo zahraničia. Tomu, že sezónu dokončí na hornej Nitre, 26-ročný a dvojmetrový hráč veľa percent nedáva.

V každom prípade, pokiaľ táto sezóna vyvrcholí bojmi o titul, patrí do skupiny hráčov, ktorí by si mohli bohaté osobné štatistiky ešte vylepšiť. Historický rebríček v počte majstrovských titulov vedú súčasný reprezentačný tréner a kormidelník Prešova Marek Kardoš a Marián Vavrek so siedmimi prvenstvami.

REKORDÉRI S TITULMI

7: Marek Kardoš (VKP Bratislava), Marián Vavrek (VKP 6, Dubová 1)

6: PETER KAŠPER (Komárno): Humenné 3, Nitra 2, Volley Team 1, MATEJ KUBŠ (Komárno): VKP a Nitra po 2, Volley Team a Prievidza po 1, Vladimír Roštár (VKP), Marián Migra (VKP 4, Púchov 2)

5: MILAN JAVORČÍK (Prievidza): Humenné 3, Prievidza 2, Richard Nemec, Peter Baláž (obaja VKP), Vladimír Procházka (VKP 4, Dubová 1)

4: MAREK LUDHA (Prievidza): Nitra a Prievidza po 2, MIROSLAV JAKUBOV (Košice): Humenné 4, Robin Pělucha (VKP 4), Patrik Pistovič (VKP 1, Púchov 3), Erik Gábor (Púchov 3, Nové Mesto nad Váhom 1)
 
Pozn.: Aktívni hráči sú uvedení veľkými písmenami a v zátvorke aj ich aktuálny klub.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #