Prešov vyhral v dohrávanom zápase vo Zvolene 3:1

12. 02. 2020 - SVF + MVK Zvolen

Radosť volejbalistov Prešova. Ilustračné foto: FB, VK MIRAD PU Prešov

Volejbalisti VK MIRAD Prešov vyhrali v stredajšom dohrávanom zápase 1. kola nadstavbovej časti skupiny o 5. - 9. miesto na palubovke MVK Zvolen 3:1.

Prvé dva sety boli v réžii hostí, ktorí sa dostali do vedenia 2:0. Zvolen v treťom dejstve viedol 17:12, neskôr 23:19 a 24:21, ale napokon vyhral až v koncovke. Šarišania odvrátili tri setbaly, no domáci napokon vyhrali 26:24. V štvrtom sete sa tímy ťahali bod po bode a rozhodlo sa až v závere. Duel ukončil útokom Michal Ščerba, Prešov vyhral 25:23 a celý zápas 3:1.

Prešov zaznamenal dvanáste víťazstvo v sezóne a dostal sa v tabuľke na šieste miesto pred Nitru, ktorá však má o zápase menej. Prešov vrátil Zvolenu prehru z 1. februára, keď doma podľahol 2:3. Hráčom zápasu bol kapitán Prešova Martin Sopko st. (16 bodov), najviac bodoval domáci Michal Borski (19), ktorý zaznamenal 8 blokov.

EDYMAX EXTRALIGA - DOHRÁVKA 1. KOLA SKUPINY 5. - 9. - STREDA:

MVK ZVOLEN - VK MIRAD PU PREŠOV 1:3 (-17, -20, 24, -23)
Rozhodovali: Yurlov a Henček, 200 divákov.

Zvolen: Borski 19, M. Vaško 4, Kučera 6, Michalec 8, Kamenský 4, Vrtielka 16, liberá Hraňo a Bambura (Kliment 12). Tréner: M. Vaško.
Prešov: Oleárnik 4, Ščerba 16, Mikovčík 13, Šniežek 18, M. Sopko st. 16, Šiket 4, libero T. Lampart (Velička 1, Hudák 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Martin Sopko st. (Prešov)

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Som rád, že sa nám opäť s Prešovom darilo hrať vyrovnanú hru, keď si odmyslím záver prvého setu a začiatok druhého. Chýbalo nám trošku šťastia v koncovke a opäť sme mohli hrať tajbrejk."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Som rád, že sme to zvládli proti nepríjemnému Zvolenu, ktorý hrá naozaj dobre a verím, že bude ešte nepríjemný v play-off. A musím sa vyjadriť ešte k jednej veci, že sme sem museli znova cestovať. Ja tu nie som od toho, aby som vynášal súdy, riešenia, ale verím, že kompetentní sa na takéto situácie lepšie pripravia. V mene Prešova sme to zobrali bez zbytočného haló. Takéto situácie však môžu odvrátiť posledných samurajov, ktorí do toho ešte dávajú zdroje. Ako hovorím, nič vážne sa nestalo, ale je potrebné na to upozorniť aspoň 'doma u nás'."

Tabuľku, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #