Prešov stále bez prehry. Aj bez opôr zdolal mladíkov z Trenčína 3:1

27. 11. 2020 - SVF, VK MIRAD UNIPO Prešov, Jana Palenčarová

Prešov v súboji prvého s posledným potvrdil rolu favorita. FOTO: Daniel Koháni

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola extraligy nad ŠŠ volejbal Trenčín 3:1. Zverenci Mareka Kardoša natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na sedem duelov, Trenčín má naopak sedem prehier a na prvý úspech čaká. Prešov odohrá dva zápasy za dva dni, v sobotu aj v priamom prenose na Huste.tv nastúpi doma proti Prievidzi.

Extraliga mužov - základná časť - dohrávka 6. kola:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV - ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:1 (13, 10, -21, 10)
Rozhodovali: Sluk a Tiňo, bez divákov.

Prešov: Šiket 6, P. Porubský 7, Ščerba 9, Mikovčík 6, V. Rzyman 11, Hudák 20, libero L. Brilla (Suchanič 6, Velička 2, Macko 0). Tréner: M. Kardoš.
Trenčín: Hlaváč 0, Turčáni 0, Baslar 6, Vančo 19, Rendla 5, Billich 6, libero Volčko (Murgaš 2, Rosina 0, Kán 0). Tréner: P. Kalný.

Hráči zápasu: Michal Hudák (Prešov) - Adrián Vančo (Trenčín)

Prešovčania stratili s Trenčínom len set. Tréner Kardoš dal priestoru aj hráčom z lavičky. FOTO: TASR, Milan Kapusta.

Prešov bol v pozícii jasného favorita a keďže hrá aj v sobotu doma s Prievidzou, tréner Kardoš šetril opory. Do hry vôbec nezasiahli kapitán Martin Sopko st., Lukasz Szarek a Tomáš Lampart. Prvé dva sety boli jasne v réžii prešovského tímu, ktorý sa rýchlo ujal vedenia 2:0 (13, 10). V treťom dejstve však Trenčania zabojovali, držali vyrovnaný priebeh a v koncovke napokon uchtatli favoritovi set na 21. Viac im však už Prešov nedovolil a štvrtý set vyhral hladko 25:10.

Lídrom štatistík duelu bol skúsený prešovský smečiar Michal Hudák, autor 20 bodov, z toho 6 blokov. Domáci mali až 18 blokov, štyri si pripísal mladý Tomáš Šiket. Štyrmi esami sa blysol nahrávač Peter Porubský. Za Trenčín bodoval najviac Adrián Vančo (19 b.).

Trenčania si z Prešova odniesli aspoň set. FOTO: TASR, Milan Kapusta.

Marek Kardoš, tréner Prešova: "Dostali príležitosť mladí hráči. Je pravda, že ja dávam príležitosť hráčom, ktorí si to zaslúžia. Dnes Vinco za tie tri-štyri mesiace, keby tak hral, ako trénoval, tak by to bolo iné, ale je to tak. My si nemôžeme dovoliť zo systému vytrhnúť viac ako troch hráčov, lebo je v tom potom neporiadok a kopíme chyby. Hráči v mladšom veku sa vyznačujú tým, že robia vlastné chyby, ktoré nemôžeme následne zobrať naspäť a preto sme prehrali ten jeden set. Je to dobre ponaučenie pre nás všetkých. Tie ostatné sety boli reálne dobré. Problém je, že mladí hráči jednoducho zabúdajú systémové veci za pár minút a práve preto tam potrebujeme tých starších, ktorí im neustále hovoria, áno, takto to má byť, takto to má byť."

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Takto účinkuje družstvo, kde je najstarší hráč ročník 2002. My keď sa začneme pretekať v chybách, tak ten pretek nemá konca kraja. To sú tie side-outy na piaty, šiesty pokus a podobne. Keď sa nám podarí sa tomu vyvarovať a začnú si hráči viac veriť, tak potom môžeme podať dobrý výkon. To bol ten tretí set. Samozrejme domáci to mali napriek tomu jednému setu v rukách, aj keď hrali bez niektorých svojich najlepších hráčov. My sa boríme s problémom neskúsenosti družstva, robíme veľký počet chýb. Ale veľké výhrady som mal počas prvých dvoch setov aj z prehnane ustráchaného výkonu s prehnaným rešpektom a tak ďalej. Musíme sa naučiť hrať bez strachu od prvej lopty."

Michal Hudák (č. 8) bol najlepším hráčom Prešova. Za ním Ivo Mikovčík (č. 9) a Vincent Rzyman. FOTO: TASR, Milan Kapusta.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #