Prešov otočil derby s Košicami, Prievidza zdolala Nitru, uspeli aj Myjava, Svidník a Komárno

09. 03. 2019 - SVF + kluby

V akcii smečiar Prievidze Jakub Ihnát. Kohúti zdolali Nitru 3:0. FOTO: Ivan Valko

V sobotu bolo na programe posledné 6. kolo nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov. Dvojice pre štvrťfinále play-off boli známe už skôr a tak dnešné zápasy zmenu poradia v tabuľke nepriniesli. Vyraďovacie boje sa začínajú na budúci víkend.

V repríze minuloročného finále vyhral obhajca titulu z Prievidze nad Nitrou 3:0 a zdolal svojho rivala aj vo štvrtom zápase v tejto sezóne. Zverenci Richarda Nemca mali priebeh zápasu pevne v rukách, lepšie zvládli všetky koncovky a tešili sa z 20. víťazstva v sezóne. Prievidžania zaznamenali len štyri prehry, získali 60 bodov a vo štvrťfinále play-off sa stretnú so Zvolenom. Nitra skončila tretia (16-8, 45 bodov) a vo vyraďovačke narazí na Myjavu.

Viac ako dvojhodinovú bitku prinieslo východniarske derby, v ktorom Prešov aj bez oddychujúceho kapitána Martina Sopka st. otočil duel s Košicami z 0:2 na 3:2. Prešov a Košice sa v tejto sezóne stretli vrátane finále Slovenského pohára päťkrát a v štyroch prípadoch musel o víťazovi rozhodnúť až tajbrejk. Oba domáce "päťseťáky" vyhral Prešov, Košičania uspeli v tajbrejku na domácej pôde a tiež vo finále SP v Humennom. V jedinom prípade sa v súboji týchto súperov nehralo päť setov, Košice v úvodnom meraní síl vyhrali v nadstavbe 3:0. Košice obsadili po nadstavbe druhé miesto (18-6, 55 bodov) a v play-off narazia na Komárno. Prešov skončil štvrtý (13-11, 39) a vo štvrťfinále sa stretne so Svidníkom.


V skupine 5.-10. potvrdili Myjava, Svidník aj Komárno úlohu favoritov. Svidník si na domácej palubovke az bez viacerých hráčov základnej zostavy poradil so Zvolenom 3:0, Myjava vyhrala na palubovke Trenčína tiež 3:0 a Komárno zvíťazilo v troch setoch na palubovke beznádejne poslednej Starej Ľubovne, ktorá je stále bez víťazstva aj bodu a zaknikovala 27. prehru.

V nedeľu je na programe posledný duel nadstavby VKM Stará Ľubovňa - MVK Zvolen (18.00).

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 6. kolo - sobota:

SKUPINA O 1. - 4. MIESTO

VK PRIEVIDZA - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:0 (22, 21, 20)
Zápas trval: 76 minút, rozhodovali: Schimpl a Juráček.

Prievidza: Ludha 7, Jančura 2, Javorčík 7, Prešinský 5, Mlynarčík 15, Ihnát 11, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij 0). Tréner: R. Nemec.
Nitra: Porubský 2, Malina 9, Kašper 8, Kostoláni 8, Galandák 4, Kyjanica 4, libero Ochodnický (Zaťko 2, Gergely 4). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Peter Mlynarčík (Prievidza)

Fanúšikmi očakávaná výhra "Kohútov" sa nerodila ľahko. V priemernom zápase, ktorý veľmi nepripomínal zápas majstra s vicemajstrom sa rozhodovalo v koncovkách setov.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Víťazstvo sa počíta, po kondičnom bloku išla forma dole a teraz sa musíme vrátiť späť pred play-off. Preto je dnešná domáca výhra dobrá."

Daniel Mikušovič, asistent trénera Nitry: "Súper bol výrazne lepší na servise, my sme mali problém s prihrávkou. Domáci urobili o veľa menej chýb ako my a viac bojovali, viac chceli."

Nitran Ľuboš Kostoláni sa snaží presadiť cez trojblok Prievidze. FOTO: Ivan Valko

VK MIRAD PU PREŠOV - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:2 (-22, -24, 21, 21, 18)
Zápas trval: 137 minút, rozhodovali: Daruľa a Mokrý, 247 divákov.

Prešov: Jurko 3, Hudák 19, Mikovčík 11, Bogdanovič 24, Gula 5, Červeň 0, libero T. Lampart (Faron 7, Rajduga 4, Velička 1, Pavlinský 0). Tréner: E. Digaňa.
Košice: Rossard 1, Jakubov 8, Kríž 4, Lamanec 17, M. Sopko ml. 21, Bališin 9, libero Kryš (Pizur 5, Labik 5, Smolej 16, Kasperkevič 0). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Michal Hudák (Prešov)

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov privítali v poslednom kole nadstavbovej časti východniarskeho rivala z Košíc, ktorému po tesnom finále Slovenského pohára, mali čo vracať. Keďže k zmenám v tabuľke už dôjsť nemohlo, tak obaja tréneri dostali priestor na posledné vyladenie formy pred play-off. Po dokonalom obrate z 0:2 na 3:2 sa z víťazstva tešil domáci celok, čím si napravil chuť pred vyraďovacou fázou. Bodovo exceloval legionár Jaroslav Bogdanovič i smečiar Michal Hudák. Kapitán Martin Sopko st. oddychoval.

Prešov zdolal Košice po obrate z 0:2. FOTO: Jana Palenčárová

Prešov začal bez svojho kapitána zhurta. V „základe“ ho vystriedal mladý Šimon Gula a hostí zaskočil. Košice sa však rýchlo spamätali a pri skóre 8:6 šnúrou 6 bodov v rade nazbierali náskok, ktorý si udržali do konca setu (22:25). V druhom dejstve vzdorovali domáci dlhšie. Šancu na ihrisku dostal Michal Rajduga i Matej Faron. V tesnej koncovke zabojovali Košice a po výsledku 24:26 razom viedli už 0:2. Prešovčania mali poslednú šancu za zvrat zápasu a chopili sa jej na výbornú. Napriek množstvú chýb na oboch stranách sa v treťom i vo štvrtom sete radovali domáci. Získali ich rovnakým pomerom dvakrát 21:25 a vyrovnali priebeh napínavého stretnutia. Z mladíkov sa esom blysol Boris Velička. Tajbrejk sa ťahal bod po bode. Súperi si strany vymenili pri skóre 7:8 a východniarski fanúšikovia si napätia užili dostatok. Prešovskí volejbalisti premenili na celkové víťazstvo až 6-ty mečbal po este výborne hrajúceho smečiara Michala Hudáka.

Erik Digaňa, tréner Prešova: "My sme dnes nastúpili bez Martina. Chcel som vidieť, ako sa k tomu postavia chlapci, ktorí to potrebovali. Som rád, že zobrali na seba zodpovednosť. Blahoželám im k víťazstvu. Sme pripravení na Svidník."

Richard Vlkolínsky, tréner Košíc: "Bol to volejbal plný chýb. Šialene veľa chýb na oboch stranách. Ja som niečo pripravoval a nechcem povedať, že som chcel, aby hrali inak, chcel som, aby tam bolo niečo, čo tam dnes jednoducho nebolo. Hráči to vedia, ukazujú to na tréningu a neukázali to na ihrisku. Prešovčania ukázali chuť po výhre a gratulujem im k víťazstvu.“

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

COP TRENČÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (-20, -19, -20)
Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Moravčík a Kováč, 30 divákov.

Trenčín: Jendrejčák 6, Goč 2, Š. Rzyman 9, Fejt 2, V. Rzyman 7, Ondruš 12, libero Volčko (Billich 1, Murgaš 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Myjava: Valo 5, Watzka 5, Mich. Zeman 8, J. Petráš 20, Pokopec 12, Pollák 5, libero Kurej (Viskup 0, Konc 4, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Patrik Pokopec (Myjava)

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Pre tento zápas sme mali pripravených dvoch mladých hráčov, ktorí už aj z nášho pohľadu sú mladí Takže taktické úlohy na tím boli z tohto pohľadu postavené realisticky k momentálnym možnostiam (spomenutých mladíkov) v prospech tímového výkonu. Určite v našej hre bolo niekoľko rozohier, či úsekov, s ktorými z hľadiska taktiky a hernej disciplíny sme robili kľúčové chyby pre vývoj v jednotlivých setoch… - ale o tom je už naša tréningová práca s týmito chlapcami Súperovi každopádne gratulujem k víťazstvu."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Sme po silovej príprave, takže ten zápas tak aj vyzeral. Čo ma mrzí, tak napriek tomu, že sa nám podarilo servisom odtlačiť súpera od siete, dokázali sme urobiť aj viacero zbytočných chýb."

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - MVK ZVOLEN 3:0 (21, 17, 23)
Zápas trval: 71 minút, rozhodovali: Höger a Tiňo, 135 divákov.

Svidník: Oleárnik 1, Ščerba 16, Marjov 5, Pietrzak 12, Markovič 6, Šellong 7, libero Kalužný (R. Vitko 0, J. Hriňák 1, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Zvolen: Orolín 5, Podstupka 0, Kučera 7, Šimko 7, Kliment 8, Kamenský 5, libero Hraňo (Vrtielka 5, Vaško 3). Tréner: M. Vaško.

MVP: Michal Ščerba (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Dnes dostali príležitosť hráči, ktorí musia potvrdzovať svoju rolu v mládežníckych kategóriách. Príjemne prekvapili a zápas vyhrali aj v extralige s pomocou starších hráčov. Myslím si, že kolektívny výkon z posledných zápasov, ktorý podávame je pre nás veľmi dôležitý smerom k play off."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Dnes to bolo jednoznačne v ich réžii. My sme pôsobili dojmom, ako keby sme sa stretávali len raz do týždňa na zápase. Mrzí ma to, zápas sme mohli zdramatizovať v treťom sete. Bohužiaľ my sme nevyužili príležitosť a Svidník zaslúžene vyhral 3:0."

VKM STARÁ ĽUBOVŇA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 0:3 (-12, -14, -12)
Zápas trval: 59 minút, rozhodovali: Poláčiková a Malík, 70 divákov.

S. Ľubovňa: Lichvar 1, Buvalič 6, Jozefík 2, Satke 3, Vislocký 3, Margicin 0, liberá Jeleň a Haničák (Čoma 2, M. Vilk 3, B. Vilk 1, Billík 0). Tréner: J. Senko.
Komárno: Pělucha 3, Ferencz 2, Kubš 16, Forró 7, Sládeček 7, Rak 15, libero M. Habán. Tréner: R. Pělucha.

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #