Prešov na štarte v oklieštenej zostave. Németh: Chceme trápiť favoritov

10. 09. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

FOTO: VK Prešov

Zástavu "východu" v ženskej volejbalovej extralige bude aj v novej sezóne držať VK Prešov. Tradičný účastník najvyššej súťaže pôsobí medzi elitou od ročníka 2014/2015. Mladý kolektív pod vedením trénera Romana Németha bude opäť zbierať cenné skúsenosti. "Necítime sa byť favoritmi, no verím, že súperov budeme trápiť a dôjde aj k prekvapeniam," hovorí prešovský kouč.

Prešovčanky odštartovali predsezónnu prípravu v úvode augusta v domácich podmienkach, neskôr zamierili do obľúbenej letnej destinácie. "Strávili sme niekoľko dní na Sninských rybníkoch, ktoré ponúkajú výborné podmienky. Tretí rok po sebe sme práve v tejto lokalite spojili sústredenie extraligového družstva s prípravou našich mládežníckych tímov," pokračuje Németh, ktorý krátko pred štartom súťaže musel riešiť náhly výpadok z kádra - prvá nahrávačka Anna Jurkovičová informovala klub o konci aktívnej kariéry.

"Samozrejme, trochu nás to dostalo do úzkych a urobilo nám to škrt cez rozpočet, musíme sa však už pozerať dopredu. Šancu na tomto poste dostane Eszter Gécziová a pokúsime sa čo najskôr nájsť ďalšiu nahrávačku," povedal Németh. K dispozícii má aktuálne desať hráčok. "Pôvodne sme mali už v júni zloženú kompletnú dvanástku, týždeň pred začiatkom letnej prípravy nás však jedna mladá smečiarka informovala, že do prípravy nenastúpi. Desať hráčok je, samozrejme, málo, aj v tréningovom procese, kde si zatiaľ vypomáhame s mládežníčkami," skonštatoval Németh.

FOTO: VK Prešov

Z klubu po sezóne odišli nahrávačka Natália Vrabcová (Pirane Brusno) a ukrajinská smečiarka Anastasija Dudarenková, ktorá sa vrátila do vlasti do tímu Regina-MEGU Rivne. Naopak, prešovský dres si v novej sezóne oblečie libero Lívia Šromovská. V zápasoch by mala družstvu pomôcť aj smečiarka Tatiana Štieberová, ktorá momentálne žije v Bratislave. "S legionárkami sme v aktuálnej situácii nerátali. Na doplnení kádra ešte budeme musieť pracovať, aj keď smerom na východ je to vždy o niečo náročnejšie, keďže mladí všeobecne volia skôr opačný smer," podotkol 40-ročný kouč, ktorého asistentom bude naďalej bývalý reprezentant Michal Červeň. Kapitánkou zostáva blokárka Róberta Kotuličová.

Prešovské volejbalistky v príprave absolvovali turnaj v Trnave a domáci turnaj o Pohár Prešovského samosprávneho kraja. Z piatich zápasov vyhrali jeden, no vyrovnaných partií odohrali viac. "Na oboch turnajoch nám v niektorých momentoch chýbala rozhodnosť, veľa setov sme prehrali v koncovkách. Vieme, čo treba zlepšiť, ak chceme byť úspešní," hovorí Németh. Počas víkendu čaká Prešov generálka v podobe turnaja v poľskom Starom Saczi, kde sa okrem domáceho tímu predstavia aj Ostrowiec a Tarnów.

Z domáceho turnaja o Pohár Prešovského samosprávneho kraja. FOTO: VK Prešov

V úvodnom kole extraligy v sobotu 19. septembra sa Prešovčanky predstavia v domácom prostredí proti Strabagu VC Bilíkova Pezinok. "Pevne veríme, že sezóna sa odohrá s divákmi, pretože u nás býva vďaka našim verným fanúšikom vždy výborná a korektná atmosféra; trúfam si povedať, že v rámci ženskej extraligy jedna z najlepších," želá si prešovský kormidelník. A čo očakáva od novej sezóny? "Spokojný budem, ak sa nám počas zápasov bude dariť udržať konštantný výkon. Ku konkrétnym cieľom sa dostaneme neskôr, keď sa vykryštalizujú aj súperi. Mnohí nakupovali, z každej strany počuť vyhlásenia o prvej štvorke. My zostávame nohami na zemi, pôjdeme do každého zápasu naplno a budeme sa snažiť prekvapiť. Verím, že sa nám to bude dariť," uzavrel Németh.

Káder volejbalistiek VK Prešov pred sezónou 2020/2021:
nahrávačka: Eszter Gécziová
smečiarky: Katarína Paulínyová, Sophie Sviteková, Sára Pisarčíková, Tatiana Štieberová
blokárky: Anna Gavronová, Róberta Kotuličová, Katarína Lukáčová
univerzálka: Viktória Novotná
liberá: Soňa Nehilová, Lívia Šromovská
tréner: Roman Németh

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #