Prešov hladko zdolal Svidník a zahrá si o zlato

05. 03. 2016 - SVF, FOTO: Ondrej Bobek

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov postúpili tretí rok za sebou do finále Slovenského pohára. V prvom mužskom semifinále Final Four v nitrianskej hale na Klokočine zdolali hladko VK Slávia Svidník 3:0. V boji o prvé zlato od roku 2005 sa úradujúci extraligoví majstri stretnú v nedeľu o 18:30 s víťazom druhého semifinále VK Bystrina SPU Nitra - VK KDS Šport Košice.

Semifinále SP mužov:
VK MIRAD PU Prešov - VK Slávia Svidník 3:0 (13, 16, 12) - štatistika

Zápas trval: 67 minút. Rozhodovali: Královič a Sarka, 400 divákov.
Prešov: Feňo 0, M. Sopko st. 13, Macko 11, Červeň 5, Drobňák 5, Rajduga 12, libero T. Lampart (Mikovčík 2, Halaj 1, Peleščák 2, Digaňa 4). Tréner: Ľ. Šalata.
Svidník: Ščerba 3, Labik 2, Lamanec 13, J. Hriňák 1, Skasko 7, Goban 4, libero Vitko (Smolej 0, Kuchárik 1, Majcher 1, Soták 0). Tréner: P. Tholt.

Svidník sa síce v úvode dostal do náskoku 3:1, ale potom už diktoval tempo favorit. Prešov tlačil servisom a po Rajdugovom ese viedol 7:4. Mladí hráči Svidníka nevedeli násjť recept na kvalitne hrajúceho súpera. Po bloku Macka a ese Červeňa mal Prešov veľké množstvo mečbalov, keď viedol 24:12. Prvý set vyznel jasne pre Prešov - 25:13.


Dominancia MIRADU pokračovala aj v druhom sete. Prešov mal jasnú prevahu v každek činnosti a v úvode si vypracoval náskok 11:6. Svidníčania hnaní skupinkou priaznivcov sa snažili a znížili náskok na 13:15, keď Sopko neprešiel cez trojblok. Krátko predtým predviedol Sopko krásnu akciu, keď spoza ihriska nahral bagrom Drobňákovi a ten zložil. Pri Halajovej sérii na servise získal Prešov sériu bodov a napokon vyhral druhý set tiež hladko 25:16.

Prešov zdolal Svidník 3:0. FOTO: Ondrej Bobek

Prešov išiel tvrdo za svojim cieľom a mladých, ale bojovných Svidníčanov školil aj v treťom sete. Rozdiel medzi oboma súpermi bol veľký a po ese Digaňu to bolo už 15:6. Záver setu bol jasne v réžii Prešova, ktorý vyhral tretie dejstvo 25:12 a celý duel 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Som rád, že máme tento zápas úspešne za sebou v troch setoch. Zápas nás nestál veľa síl, dali sme priestor všetkým hráčom, ktorí boli v nominácii na zápas. Hrali sme s chuťou, dobre útočne, v každej hernej činnosti sme boli lepší, navyše Svidník nám cestu do finále uľachčil ustráchaným výkonom z množstvom chýb. Môžeme sa teraz v pokoji pripraviť na finálového súpera."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Z našej strany to nebolo pekné vystúpenie. Mladým chalanom ťažko niečo vyčítať, bolo to pre nich prvé veľké podujatie. Jediné čo ma mrzí je to, že sme sa zľakli a toto ja neprehryziem. Samozrejme ideme ďalej, čaká nás play off. Tento zápas nám nevyšiel, mali sme bordel v medzihre a v podstate sme si nezahrali. Súper hral takmer bezchybne a nemali sme šancu. Prešovu držím palce."

Ďalší program turnaja - Final Four SP 2016 (Nitra, hala na Klokočine):
Sobota 5. marca - semifinále - ZÁPASY LIVE NA HUSTE.TV:
LIVESCORE MUŽI a ŽENY
16:00 Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok
18:30 VK Bystrina SPU Nitra - VK KDS Šport Košice
 
Nedeľa 6. marca - finále:
16:00 Finále žien
18:30 Finále mužov

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #