Prešov a Nitra v semifinále, Myjava a Svidník si vynútili tretí zápas

22. 03. 2016 - SVF + kluby, FOTO: TASR a M. Suváková

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov a VK Bystrina SPU Nitra si v najkratšom možnom čase vybojovali postup do semifinále play off extraligy mužov. Obhajca titulu a čerstvý víťaz Slovenského pohára vyradil COP Trenčín, Nitra si poradila bez problémov s obhajcom bronzu VK Prievidza. V ďalších dvoch sériách sa rozhodne až v tretích zápasoch. VK Slávia Svidník vyrovnala sériu s VK KDS Šport Košice po víťazstve 3:2 a päťseťák videli aj diváci v Myjave, kde domáci Spartak vyhral nad Spartak UJS VKP Komárno.

Rozhodujúce tretie zápasy sú na programe v piatok v Košiciach a v Komárne. Trenčín a Prievidza budú hrať o 5.-8. miesto.

Extraliga mužov, 2. zápasy štvrťfinále play off (na 2 víťazstvá):

COP Trenčín - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-21, -14, -15) - štatistika
Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: Čuntala, Malík, 60 divákov
/konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil Prešov/
Trenčín: Horváth 4, Jančura 1, Firkaľ 7, Kováč 6, Kozák 13, M. Petráš 6, libero Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov: Halaj 3, M. Sopko st. 8, Macko 12, Rajduga 10, Drobňák 12, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 1, Mikovčík 3, Digaňa 2). Tréner: Ľ. Šalata.Ivan Hiadlovský tréner Trenčína: "V prvom rade gratulujem tímu Prešova k postupu do semifinále. Sú zápasy kedy by si jeho zhodnotenie vyžadovalo pomenovať konkrétne príčiny neúspechu. Momentálne v tomto zápase boli však tieto príčiny až príliš úzko späté s výkonom niektorých mojich hráčov. Každý sme omylní, sme ľudia a aj chyby patria k činnosti človeka - ctím si každého hráča a preto nemienim verejne konkrétnejšie hodnotiť zápas. Jednoducho - nie som spokojný s predvedeným výkonom a ani s výsledkom."

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, vybudovali sme si hneď od začiatku vedenie 8:3, ktoré sa nám podarilo udržiavať o 2-3 body a v závere mladíci svojou snahou dokázali zdramatizovať koncovku prvého setu, ale skúsenosťami sme ju ukončili v náš prospech. V ďalších dvoch setoch po jednoznačnom hernom priebehu v prospech nás, kde sme boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach, mohli opäť do zápasu zasiahnuť aj naši striedajúci hráči."

Trenn - Preov 0:3. FOTO: TASR, Radovan Stoklasa.

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 22. marec 2016


VK Prievidza - VK Bystrica SPU Nitra 0:3 (-14, -22, -17) - štatistika
Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Daruľa, Hodoň, 300 divákov.
/konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpila Nitra/
Prievidza: M. Hukel 4, Paez 6, Slubowski 9, Šimko 6, Rodriguez 7, Pavelka 10, liberá Vlk a Hraňo (Salerno 2, Kudra 0). Tréner: R. Kašša.
Nitra: Zaťko 5, Kubš 13, Ludha 7, Szarek 12, Malina 6, Kašper 6, libero Turis (Porubský 0). Tréner: M. Kardoš.


Na malý zázrak čakalo v prievidzskej športovej hale 300 divákov v druhom stretnutí play off. Prvý set však naznačil, že ku zvratu nedôjde. Prievidza chybovala, Nitra nepotrebovala mimoriadny výkon na bezpečnú výhru v sete. V druhom sete to bolo zo strany domácich lepšie a keď aj Nitra občas pomohla chybami, set bol vyrovnaný. Domáci sa však nevedeli dostať do výraznejšieho vedenia, zväčša sa o vedenie pripravili sami. Prievidza ešte vyhrávala 19:17, ale Kubšov smeč, následná chyba domácich a eso Nitry ...a opäť bolo rozhodnuté. Tretí set sa prievidzská zostava miešala, ale len v úvode sa hralo vyrovnane. Organizovaná hra Nitry s minimom chýb slávila úspech, po výhre 3:0 v oboch zápasoch postupuje jasne lepšia Nitra.

Víťazný tanček Nitranov po postupe do semifinále. FOTO: M. Suváková.

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Gratulujem Nitre k postupu, boli jednoznačne lepším tímom, čo ukázali v oboch zápasoch. My sme kopili chyby, nedokázali sme tak zdramatizovať túto sériu. Súper hral, čo potreboval, o ostatné sme sa postarali my. Vedeli sme čo budú hrať, žiaľ realizácia činností z našej strany bola veľmi zlá."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Splnili sme si, čo sme si predsavzali. Odtiahli sme Prievidzu od siete, dobre sme blokovali a urobili minimum chýb s výnimkou strednej časti druhého setu, kedy sme sa my dostávali pod tlak. Urobili sme päť bodov za sebou a tretí set bola už exhibícia. Nečakali sme taký hladký priebeh, Prievidza má veľmi dobré podania, ale dnes im to tak nešlo ako u nás. Chválim našich hráčov, ktorí hrali v poli výborne a vyčapali v poli aj nemožné."

TJ Spartak Myjava - Spartak UJS VKP Komárno 3:2 (-18, -20, 21, 17, 13) - štatistika
Zápas trval: 118 minút, rozhodovali: Juráček, Sarka, 280 divákov
/stav série: 1:1/
Myjava: Pokopec 15, Seifert 4, Hauer 7, Ihnát 20, Durec 6, Katona 21, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 1, Mračko 0). Tréner: M. Pipa.
Komárno: Kišš 7, Pělucha 13, Hollý 4, Hrušík 22, Tarabus 6, Rehák 17, libero T. Patúc (Horník 1, Ferencz 0, Demčák 0). Tréner: D. Oravec.

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo slušné extraligové stretnutie. Po prvom zápase tejto série v Komárne, kde domáci vyhrali 3:0 začali aj dnes lepšie hostia. Prvé dva sety boli plne v réžii Komárna, keď boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Hlavný rozdiel bol v útoku a na bloku kde hostia dominovali. Od začiatku tretieho setu sa domáci výrazne zlepšili a začali prelievať zápas na svoju stranu. Boli úspešní na servise a zlepšili sa aj v útoku. Preto tretí a štvrtý set ovládli s prehľadom. Piaty set bol do polovice vyrovnaný, ale koncovku lepšie zvládli domáci a vynútili si rozhodujúci tretí zápas v Komárne. Veľmi dobrý výkon predviedol na domácej strane Jakub Ihnát.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Po tomto zápase som spokojný s výsledkom. Veril som vo víťazstvo a predĺženie série. I cez zlé prvé dva sety sme sa herne zlepšili a zápas dotiahli do víťazného konca. Za to hráčom zo srdca ďakujem. Zodpovedne sa pripravíme a zabojujeme v Komárne o postup."

Daniel Oravec, tréner Komárna: "Prvé dva sety sme jednoznačne dominovali vo všetkom. Od začiatku tretieho setu sme trestuhodne poľavili, čoho domáci využili a vrátili sa do zápasu. Začali sme sa dostávať pod tlak na prihrávke a horšie útočili. Piaty set bol aj o šťastí, ktoré sme dnes nemali. Verím, že doma v Komárne rozhodujúci zápas zvládneme."

VK Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 3:2 (22, 20, -16, -23, 11)
Zápas trval: 121 min, rozhodovali: Porvazník a Servický, 389 divákov
/stav série: 1:1/
Svidník: Ščerba 20, Labik 3, Lamanec 18, Hriňák 6, Skasko 10, Goban 12, libero Vitko (Smolej 2, Kuchárik 3, Soták). Tréner P. Tholt.
Košice: Jakubov 5, Javorčík, 7, Bališin 8, Sarnecki 25, Kasperkevič, Kríž 9, liberovia Haky a Barlík (Sopko 1, Hudák 6). Tréner R. Vlkolinský.

V druhom štvrťfinále si Svidník a Košice zopakovali päťsetovú drámu zo základnej časti. Kým v 13. kole viedli po prvých dvoch setoch hostia, teraz mal duel opačný priebeh. Na jeho konci sa v skvelej atmosfére tešili z víťazstva zverenci trénera Petra Tholta. V prvých dvoch setoch hrali Svidníčania maximálne koncentrovane a keď k tomu vytočili na maximum aj emócie, držali opraty pevne vo vlastných rukách. Domáci dokázali vždy ujsť na rozdiel viacerých bodov a hoci hostia sa snažili v zábleskoch reagovať, na hráčov Slávie, ktorí v tých chvíľach odvádzali spoľahlivé výkony, to nestačilo.

V úvode tretieho setu padla na Svidník deka a keďže hostia sa dvakrát ponúkať nenechali, expresne rýchlo znížili na 1:2, plus v štvrtom dejstve viedli komfortne 12:6, či 20:16. Domáci však výmenu po výmene začali získavať pod nohami opäť pevnú zem a po dvoch esách kapitána Hriňáka dokonca otočili na 21:20. Koncovku ešte zvládli lepšie Košičania, ktorých potiahli Bališin so Sarneckim, ale do tajbejku vleteli nekompromisne domáci. Hriňák s ďalšími dvoma esami končil svoju „one man show“ za stavu 5:0 a keď sa k nemu na servise pridal aj Ščerba, na ukazovateli skóre svietilo 7:1. Hostia síce ukázali, že sú mimoriadne skúseným mužstvom, pretože stiahli na 10:12. Zápas k mečbalu dotiahol dvoma zloženými loptami Skasko a domáci už takto rozohranú partiu z rúk nepustili.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Košice sú veľmi silným družstvom, ktoré je zložené z vyhratých hráčov, ale ak sa u nich ešte v niečom vylepšíme, šanca vyradiť favorita môže byť reálna."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Prvý, aj druhý zápas boli bojovné, len neviem, kde boli v prvých dvoch setoch moji hráči, ale na volejbale určite nie. V podstate som len čakal, čo sa bude diať, pretože sme si koledovali odísť odtiaľ s výpraskom. Potom sme sa vrátili do hry, ale tabrejky sú lotériou a dnes ho lepšie zvládli domáci. Play off stretnutia sú typické tým, že v nich neplatí to, čo poznáme zo základnej časti alebo nadstavby, preto ma doterajší priebeh tejto série neprekvapuje."

Ďalší program play off:
3. zápasy - Piatok 25. marca:
18:00 Komárno - Myjava
19:00 Košice - Svidník

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #