Prehra, ktorá nebolí

09. 02. 2018 - Filip Hudec, SVF

Volejbalistky STRABAG Volleyball Club sa dôstojne rozlúčili s účinkovaním v pohárovej Európe. V stredajšom odvetnom zápase osemfinále Challenge Cupu síce zverenkyne Tomáša Vargu prehrali s Dinanom Krasnodar 1:3, ale zisk setu a najmä predvedená hra potešila divákov v hale Mladosť. Čerstvé víťazky Slovenského pohára a líderky extraligy majú od začiatku náročný program, ale zdá sa, že ich forma graduje.Tomáš, uchmatnúť takémuto favoritovi set, to ani nemôžeš byť sklamaný, hoci ste prehrali a vypadli. Súhlasíš?
"Nielen, že sme vyhrali set, ale mali sme naozaj dobré štatistiky a preto musím byť spokojný s každou jednou hráčkou, ktorá nastúpila. Pomohlo nám každé jedno striedanie, hrali sme odvážne a nepoľavili sme v koncentrácii. Myslím, že sme odohrali vyrovnaný a dobrý zápas proti favoritovi."Čo si hovoril hráčkam pred zápasom?
"Nebola potrebná veľká motivačka, pretože už po vyradení bosnianskeho Gacka sme si povedali, že toto je darček pre nás a chceme si to užiť či už zápas v Rusku, alebo tu. Sme veľmi radi, že sa prišlo pozrieť toľko divákov. Myslím, že sme nesklamali ani jedného diváka, hral sa kvalitný volejbal."

Nakoplo vás k dobrému výkonu aj víťazstvo v Slovenskom pohári?
"Je pravda, že po úspešnom víkende sa nám ľahšie dýchalo. V takýchto zápasoch, kde v úvodzovkách o nič nejde, pretože favorit bol jasne na druhej strane, si to vieme viac užiť. To nám možno uľahčilo v niektorých momentoch situáciu. Baby boli zodpovedné na každom jednom poste a predviedli výkon ako sa má."

Spomínal si štatistiky. Čo konkrétne by si vyzdvihol?
"Určite 16 blokov, proti takémuto súperovi je to veľmi dobré číslo. Vo finále Slovenského pohára sme mali 21 blokov, táto herná činnosť nám v poslednom čase veľmi pomáha. Takto to má byť, keď sa agresívne podáva, tak si vieme pomôcť blokmi. Musíme to ďalej cibriť, aby to fungovalo aj v play off."

S Krasnodarom prišla do Bratislava aj legenda, 40-ročná dvojnásobná majsterka sveta aj Európy, dvojnásobná strieborná olympijská medailistka Ljubov Šaškovová. Síce nehrala, ale bolo zážitkom ju vidieť na druhej strane?
"Určite áno, ale ruské družstvo bolo tak kompaktné, že na každom poste boli kvalitné hráčky. Bolo to vidno už na rozcvičke."

Bol to aj pre teba osobne jeden z top zápasov kariéry?
"Chceli sme si to maximálne užiť. Bola radosť koučovať družstvo, ktoré sa neodovzdalo, ktoré maximálne odohralo a aj po ťažkom víkende odohralo kvalitný zápas. Z toho som veľmi rád."

Aký máte ďalší program?
"Už v sobotu sa predstavíme v extralige na palubovke Prešove a na budúci týždeň v stredu 14. decembra hráme vo Viedni zápas v rámci MEVZA Cupu. Bol to taký Valentínsky darček pre dievčatá. V každom prípade máme ešte šancu postúpiť na Final Four MEVZA Cupu a určite o to zabojujeme. Uvidím ako budeme so silami. Čaká nás ešte Schwechat a potom Maribor doma."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #