Potvrdené aj ME kadetiek U17 v Čiernej Hore, žreb skupín vo štvrtok

31. 08. 2020 - SVF

Takto sa "sedemnástka" v januári tešila z postupu na európsky šampionát. FOTO: SVF

Výborná správa aj pre naše kadetky! Európska volejbalová konfederácia (CEV) v pondelok definitívne potvrdila, že sa tento rok uskutoční aj posledný zo štyroch mládežníckych šampionátov - majstrovstvá Európy dievčat do 17 rokov (2004 a ml.) v čiernohorskej Podgorici. Záverečný turnaj aj s účasťou slovenského tímu bude v termíne 1. - 9. októbra.

Kadetky pod vedením trénera Mareka Maličkého sa v Nitre pripravujú na šampionát od 16. augusta, v nedeľu odštartovali druhý blok. Tri hráčky z tohto výberu štartovali v uplynulých dňoch aj na ME staršej kategórie junioriek (do 19 rokov) v Bosne a Hercegovine a Chorvátsku (22. - 30. augusta) - smečiarky Alexandra Fričová a Deána Valentová a libero Zuzana Justhová.

"Sedemnástka" si vybojovala postup na ME v januári celkovým triumfom na turnaji zonálnej I. fázy kvalifikácie (MEVZA) v Chorvátsku. Slovenky spoznajú svoje súperky v šesťčlennej základnej skupine počas žrebu vo štvrtok 3. septembra. Prvé dva tímy z oboch skupín postúpia do semifinále, družstvá na tretích a štvrtých priečkach budú hrať o 5. - 8. miesto.

Našim juniorkám (U19) pod vedením Jaroslava Hančáka sa európsky šampionát v Bosne a Chorvátsku skončil v nedeľu, obsadili 8. miesto. Kadeti (U18) trénera Ivana Hiadlovského odštartujú svoju púť majstrovstvami Európy v Taliansku túto sobotu (5. 9.).

Širšia nominácia kadetiek SR (U17) pred ME v Čiernej Hore:

nahrávačky: Simona Slivková (ŠŠ Nitra), Ema Štermenská (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Lívia Vassová (VK Nové Mesto nad Váhom)

smečiarky: Alexandra Fričová (Slávia UK Bratislava), Deána Valentová (ŠŠ Nitra), Tamara Hrušecká (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Klára Jozeková (ŠŠ Nitra), Rebecca Smutná (Slávia UK Bratislava), Klára Bobáňová (Slávia UK Bratislava)

blokárky: Nina Boledovičová (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Kristína Kartíková (ŠŠ Nitra), Kamila Slivková (ŠŠ Nitra), Patrícia Čilijaková (ŠŠK Bilíkova Bratislava)

univerzálky: Radka Hašková (Slávia UK Bratislava), Marína Siládiová (ŠŠ Nitra), Ivana Skopalová (ŠŠK Bilíkova Bratislava)

liberá: Zuzana Justhová (ŠŠ Nitra), Natália Miková (ŠŠ Nitra)

Realizačný tím:
Tréner: Marek Maličký
Asistenti trénera: Peter Adamec, Nina Babjaková
Fyzioterapeutka: Daniela Chymičová

Nasadenie pred žrebom ME (štvrtok 3. septembra):
Hostiteľ a najvyššie nasadený: Čierna Hora (I. skupina), Rusko (II. skupina)
1. kôš: Taliansko, Bielorusko
2. kôš: Nemecko, Slovinsko
3. kôš: Srbsko, Turecko
4. kôš: Bulharsko, Rumunsko
5. kôš: Fínsko, SLOVENSKO

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČMIKASAKAVOHOLIK
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #