POHÁRE: Víťazný vstup Olsztynu do CEV Cupu, Lux striedal (6 b.)

07. 11. 2018 - SVF

Olsztyn v CEV Cupe dosiahol pohodlné víťazstvo, Marcel Lux vľavo s č. 4. FOTO: CEV

Volejbalisti poľského Olsztynu vstúpili víťazne do európskeho CEV Cupu 2018/2019, v utorok v domácom prostredí zvíťazili jednoznačne 3:0 nad hráčmi fínskeho klubu Hurrikaani Loimaa. Hostitelia nepustili fínske družstvo ani raz cez hranicu dvadsiatich bodov, duel pred 1900 divákmi mali pod kontrolou od začiatku do konca.

Slovenský reprezentačný smečiar v službách Olsztynu Marcel Lux v druhom sete striedal a v treťom nastúpil v základnej zostave, tímu pomohol 6 bodmi vrátane jedného esa. V útoku mal úspešnosť 50 percent. Odvetu odohrajú na budúci týždeň vo Fínsku, úspešný prenikne do 32-finále.

Marcel Lux v útoku. FOTO: CEV

V mužskom Challenge Cupe bol v utorok v akcii slovenský rozhodca Lukáš Královič, bol druhým arbitrom zápasu v čiernohorskej Podgorici medzi domácou Budučnostou a rumunským Municipal Zalau. Hostia zvíťazili presvedčivo 3:0.

CEV Cup mužov 2018/2019 - 1. kolo - prvý zápas:

Indykpol AZS Olsztyn (Poľ.) - Hurrikaani Loimaa (Fín.) 3:0 (14, 16, 20)
Smečiar Marcel Lux (Olsztyn) zasiahol do druhého setu ako striedajúci hráč, v treťom nastúpil v základnej zostave, získal 6 bodov (1 eso, 5 úspešných útokov, úspešnosť útokov 50 % /5 z 10/).

Challenge Cup mužov 2018/2019 - 2. kolo - prvý zápas:

Budučnost Podgorica (Č. Hora) - ACS Volei Municipal Zalau (Rum.) 0:3 (-16, -22, -18)