POHÁRE: Petráš v LM s 9 bodmi proti Petrohradu, Pavelka dal 5 es, koniec pre Olsztyn aj Haching

18. 01. 2019 - SVF

Michal Petráš (druhý zľava s č. 14) v LM so spoluhráčmi čelil Petrohradu. FOTO: CEV

Európske mužské pohárové súťaže v stredu a vo štvrtok pokračovali ďalšími zápasmi so slovenským zastúpením. V Lige majstrov bolo na programe 3. kolo skupinovej fázy, v CEV Cupe a Challenge Cupe odvety osemfinále.

Nemecký Friedrichshafen v 3. kole C-skupiny LM hostil ruský Petrohrad, Zenit zvíťazil 3:0, v treťom sete 33:31. V základnej zostave VfB nastúpil smečiar Michal Petráš, celkovo získal 9 bodov (úspešnosť útokov 45 %). Friedrichshafen je tretí (1-2), na čele je Petrohrad (3-0) pred francúzskym Chaumontom (2-1) s dvojicou Matej Paták, Martin Repák. Poradie uzatvára Ľubľana (0-3).

Nemecký reprezentant Grozer v útoku na palubovke Friedrichshafenu. FOTO: CEV

Do štvrťfinále CEV Cupu sa nedostali poľský Olsztyn s Marcelom Luxom ani účastník nemeckej Bundesligy Haching s Danielom Končalom a trénerskou dvojicou Štefan Chrtiansky starší, Miroslav Palgut. Olsztyn podľahol ruskému Kemerovu aj doma (1:3), vonku pred Vianocami prehral 2:3, smečiar Lux v odvete v zostave chýbal. Haching pre problémy s halou musel aj domácu odvetu odohrať na palubovke talianskeho úradujúceho klubového majstra sveta Trentina, prehral 1:3 (prvý zápas 0:3). Nahrávač Končal do stretnutia zasiahol, no nebodoval. Odvetu ako prvý rozhodca viedol Peter Höger, jeho kolega Miroslav Juráček bol druhý arbiter duelu fínskej Sastamaly proti Kladnu (3:0).

Osemfinále Challenge Cupu bolo konečnou zastávkou pre Leuven a smečiara Martina Pavelku, Belgičania nestačili na izraelský Hapoel Kfar Saba. V prvom zápase v Belgicku Leuven zvíťazil 3:2, v odvete však prehral 1:3. Smečiar Pavelka v druhom meraní síl získal 9 bodov, blysol sa 5 esami.

STREDA

LIGA MAJSTROV - C-skupina - 3. kolo:

VfB Friedrichshafen (Nem.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 0:3 (-17, -20, -31)
Smečiar Michal Petráš (Friedrichshafen) nastúpil v základnej zostave, v druhom sete striedal, získal 9 bodov (9 úspešných útokov, úspešnosť útokov 45 % /9 z 20/).

CEV CUP - osemfinále - odveta:

Hypo Tirol AlpenVolleys Haching (Nem.) - Trentino Itas (Tal.) 1:3 (20, -20, -20, -19) /hralo sa v Trente/ - prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpilo Trentino
Nahrávač Daniel Končal (AlpenVolleys) v druhom a treťom sete striedal, vo štvrtom nastúpil od začiatku, nebodoval. Trénermi AlpenVolleys sú Štefan Chrtiansky starší a Miroslav Palgut. Prvým rozhodcom bol Peter Höger.

Haching aj s trénerskou dvojicou Chrtiansky, Palgut po prehrách s Trentinom končí v CEV Cupe. FOTO: CEV

ŠTVRTOK

Indykpol AZS Olsztyn (Poľ.) - Kuzbass Kemerovo (Rus.) 1:3 (26, -19, -14, -19) - prvý zápas 2:3, do štvrťfinále postúpilo Kemerovo
Smečiar Marcel Lux (Olsztyn) nebol na súpiske.

CHALLENGE CUP - osemfinále - odveta:

Hapoel Yoav Kfar Saba (Izr.) - Volley Haasrode Leuven (Belg.) 3:1 (-17, 21, 22, 17) - prvý zápas 2:3, do štvrťfinále postúpila Kfar Saba
Smečiar Martin Pavelka (Leuven) odohral prvý, druhý a štvrtý set, získal 9 bodov (5 es, 4 úspešné útoky, úspešnosť útokov 27 % /4 z 15/).