POHÁRE: Pencovej Lodž v LM bodovala na pôde Eczacibasi, Vasas s Kostelanskou sa rozlúčil prehrou

19. 02. 2020 - SVF

Jaroslava Pencová (č. 9) blokuje útok domácich. FOTO: CEV

Utorkovým záverečným 6. kolom vyvrcholila skupinová fáza ženskej volejbalovej Ligy majstrov. V akcii boli obe slovenské reprezentantky - Jaroslava Pencová aj Mária Kostelanská.

Lepší výsledok dosiahol Budowlani Lodž s blokárkou Pencovou v A-skupine - na palubovke jedného z favoritov na celkový triumf Eczacibasi Istanbul získal bod za prehru 2:3. Hostky viedli 2:0, od tretieho setu bola v základnej zostave Eczacibasi aj hviezdna srbská univerzálka Tijana Boškovičová, ktorá pomohla k obratu 22 bodmi a stala sa hráčkou zápasu (MVP).

Pencová (v strede) pomohla tímu k zisku cenného bodu. FOTO: CEV

Najviac bodov získala ukrajinská univerzálka Budowlani Anastasija Kraidubová, blysla sa 33 bodmi. Pencová odohrala celé stretnutie a získala 7 bodov. Budowlani obsadilo s dvoma výhrami a 7 bodmi v skupine 3. miesto, do štvrťfinále prenikol spolu s Eczacibasi aj druhý istanbulský klub v skupine Fenerbahce.

Kostelanskej Vasas Budapešť, minulotýždňový víťaz Maďarského pohára, sa netešil z víťazstva ani na šiesty pokus, tímu CSM Alba Blaj v Rumunsku podľahol 0:3. Hráčky Vasasu v prvom sete otočili z 10:17 na 23:21, ale v závere už nezískali ani bod (23:25) a aj ďalšie dva sety patrili domácim. Smečiarka Kostelanská nastúpila iba v treťom sete a nebodovala.

Vasas (v červenom) sa víťazstva v skupine nedočkal. FOTO: CEV

Vasas bez výhry obsadil s jedným bodom v D-skupine poslednú 4. priečku, do štvrťfinále postúpilo talianske Conegliano, ktoré v skupine stratilo jediný bod a len dva sety - v domácom prostredí v úvodnom kole práve s Vasasom (3:2). Kostelanská v 6 zápasoch získala 68 bodov, čo jej v individuálnej štatistike stačilo na 28. pozíciu.

Z B-skupiny do štvrťfinále postúpili VakifBank Istanbul a talianske Scandicci s novým asistentom trénera Stefanom Micolim (asistent aj v ženskej reprezentácii SR, pozn.). Z "céčka" získali miestenku do osmičky obhajca prvenstva Novara a Stuttgart, z E-skupiny ruské Dinamo Moskva.

Vo štvrťfinále (prvé zápasy 3. - 5. marca, odvety 10. - 12. marca) tak budú mať trojnásobné zastúpenie Turecko a Taliansko, po jednom zástupcovi Nemecko a Rusko. O štvrťfinálových dvojiciach rozhodol štvrtkový žreb.

Grafika: CEV

UTOROK

LIGA MAJSTROV ŽIEN - záverečné 6. kolo:

A-skupina:

Eczacibasi VitrA Istanbul (Tur.) - Budowlani Lodž (Poľ.) 3:2 (-17, -25, 19, 21, 7)
Blokárka Jaroslava Pencová (B. Lodž) odohrala celý zápas, získala 7 bodov (útok 44 %).