POHÁRE: Kostelanská cez Kosekovú do osemfinále Challenge Cupu

07. 12. 2018 - SVF

Na bloku s č. 6 Mária Kostelanská. FOTO: CEV

Zo slovenského pohľadu nebol štvrtok v pohárovej Európe úspešným dňom. Z postupu sa v Challenge Cupe žien tešila len smečiarka Mária Kostelanská, ktorá výborným výkonom pomohla maďarskému Vasasu k víťazstvu 3:0 na palubovke rumunského Temešváru, kde pôsobí nahrávačka Barbora Koseková. S pohármi sa aj rozlúčila maďarská Kazincbarcika s trénerom trénerom Marekom Kardošom a blokárom Ľubošom Mackom, rakúsky Aich/Dob s blokárom Michalom Hruškom a Brno s blokárom Matejom Hukelom.

Vasas nadzviazal v Temešvári na domáce víťazstvo 3:1 a na palubovke súpera dokonca nestratil ani set. Kostelanská bola najproduktívnejšou hráčkou zápasu, keď nazbierala 14 bodov, z toho dve esá a dva bloky. Koseková odohrala za domáci tím celý zápas a nebodovala. V osemfinále sa Vasas stretne so slovinským súperom GEN-I Volley Nova Gorica. Prvý zápas sa uskutoční v Maďarsku (18.-20. 12.), odveta v polovici januára v Slovinsku.

V akcii nahrávačka Temešváru Barbora Koseková. FOTO: CEV

S účinkovaním v druhom najprestížnejšom pohári CEV Cupe sa rozlúčil maďarský zástupca VRCK Kazincbarcika. Zverenci trénera Mareka Kardoša nestačili na českého extraligistu z Kladna, ktorému najskôr podľahli 1:3 a vo včerajšej domáce odvete 2:3. Hostia rozhodli o postup už po dvoch setoch, volejbalisti Kazincbarciky potom vyrovnali na 2:2, ale piaty set vyhrali tesne Česi. V drese maďarského tímu odohral celý duel slovenský blokár Ľuboš Macko, ktorý si pripísal 9 bodov (1 eso, 3 bloky). Cez českého súpera neprešiel v 16-finále rovnakej súťaže ani rakúsky SK Posojilnica Aich/Dob, ktorý prehral s Libercom dvakrát 1:3. Vo štvrtkovej domácej odvete prišiel za Aich/Dob v druhom sete na ihrisko blokár Michal Hruška, pripísal si tri body.

V strede s č. 17 slovenský blokár Kazincbarcziky Ľuboš Macko. FOTO: CEV

V 16-finále Challenge Cupu skončili svoju púť aj volejbalisti Brna, kde pôsobí Matej Hukel. Moravský tím neprešiel cez portugalského zástupcu Fonte Bastardo Azores. V odvete prehralo Brno doma 1:3, rovnako ako predtým v Portugalsku. Slovenský blokár v prvom zápase nehral, včera krátko nastúpil v prvom sete.

CEV CUP 2018/2019 - šestnásťfinále - odvety - streda:

MUŽI

VRCK Kazincbarcika (Maď.) - Kladno Volejbal cz (ČR) 2:3 (-18, -26, 25, 20, -13) - prvý zápas 1:3, postúpilo Kladno
Blokár Ľuboš Macko (Kazincbarcika) odohral celý zápas, získal 9 bodov (1 eso, 5 úspešných útokov, 3 bloky, úspešnosť útokov 63 % /5 z 8/).

Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - Dukla Liberec (ČR) 1:3 (-23, -23, 23, -20) - prvý zápas 1:3, postúpil Liberec
Blokár Michal Hruška (Aich/Dob) nastúpil v druhom sete a duel dohral, získal 3 body (1 úspešný útok, 2 bloky, úspešnosť útokov 25 % /1 z 4/).

CHALLENGE CUP 2018/2019 - šestnásťfinále - odvety - streda:

MUŽI

Volejbal Brno (ČR) - Fonte Bastardo Azores (Port.) 1:3 (-29, 20, -20, -15) - prvý zápas 1:3, postúpili Azores
Blokár Matej Hukel (Brno) nastúpil v prvom sete, nebodoval

ŽENY

UVT Agroland Temešvár (Rum.) - Vasas Obuda Budapešť (Maď.) 0:3 (-17, -13, -25) - prvý zápas 1:3, postúpil Vasas
Nahrávačka Barbora Koseková (Temešvár) odohrala celý zápas, nebodovala, smečiarka Mária Kostelanská (Vasas) odohrala celý zápas, získala 14 bodov (2 esá, 2 bloky, 10 úspešných útokov, úspešnosť útokov 43 % /10 z 23/).