POHÁRE: Kazincbarcika s Kardošom a Mackom otvorila LM tesnou prehrou s PAOK Solún

08. 10. 2018 - SVF

PAOK Solún v Maďarsku uspel v päťsetovej bitke. FOTO: CEV

Volejbalová Liga majstrov 2018/2019 v pondelok večer odštartovala úvodným súbojom. V prvom zápase 1. kola maďarský VRC Kazincbarcika pod vedením trénera Mareka Kardoša prehral tesne 2:3 (-18, 25, 28, -19, -13) s favorizovaným gréckym PAOK Solún. Pre maďarský mužský klubový volejbal to bola absolútna premiéra v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži, stretnutie sa uskutočnilo v Nyíregyháze.

Úradujúci maďarský šampión pred 500 divákmi v prvej časti na Solún nestačil, v koncovkách nasledujúcich dvoch setov však uspel a viedol 2:1. Od štvrtého setu bol v základnej zostave gréckeho klubu aj blokár Aleksandar Okolič, ktorý reprezentoval Srbsko na nedávnych MS v Taliansku a Bulharsku. PAOK si víťazstvom vo štvrtom sete vynútil tajbrejk, v ňom triumfovali tesne 15:13. Lídrom štatistík bol s 26 bodmi hviezdny grécky univerzál solúnskeho klubu Mitar Djurič. Slovenský reprezentačný blokár v službách Kazincbarciky Ľuboš Macko zasiahol do piateho setu ako striedajúci hráč, nebodoval.

V utorok, stredu a štvrtok sú na programe ďalšie prvé zápasy 1. kola, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr.

Liga majstrov 2018/2019 - 1. kolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

VRC Kazincbarcika (Maď.) - PAOK Solún (Gréc.) 2:3 (-18, 25, 28, -19, -13)
Blokár Ľuboš Macko (Kazincbarcika) zasiahol do piateho setu ako striedajúci hráč, nebodoval. Kazincbarciku viedol tréner Marek Kardoš.

Maďarský mužský klubový volejbal má za sebou premiéru v LM. V hornom rade vľavo tréner Marek Kardoš, s č. 17 na pravej strane Ľuboš Macko. FOTO: CEV