POHÁRE: Chaumont s Repákom a Patákom bol v LM blízko k triumfu nad Perugiou

15. 03. 2019 - SVF

Perugia na palubovke Chaumontu čelila aj mečbalu. FOTO: CEV

Francúzsky Chaumont s našou dvojicou Matej Paták, Martin Repák vo štvrtok nebol ďaleko od prekvapenia na úkor favorita - talianskej Perugii v domácom prostredí podľahol tesne 2:3 v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov. Paták aj Repák zasiahli do diania v priebehu duelu; reprezentačný smečiar získal 6 bodov (2 bloky), v útoku mal 50-percentnú úspešnosť. Odveta v Perugii je na programe v stredu 20. marca.

Prvý set bol až do koncovky vyrovnaný, záver však lepšie zvládli hostia (25:21). Tí v druhom sete viedli 19:12, Chaumont však znížil na 20:21, dostal sa do koncovky a v dramatickom závere setu triumfoval 31:29. Povzbudení domáci ovládli tretiu časť (25:17), Perugia si však postrážila štvrtú a vyrovnala (25:19). V tajbrejku Chaumont prehrával 5:10, šesťbodovou šnúrou sa však dostal do vedenia a neskôr aj k mečbalu (14:13). Talianske mužstvo hrozbu odvrátilo, vzápätí dostalo rovnakú šancu a využilo ju - 16:14.

V útoku poľský reprezentant kubánskeho pôvodu Wilfredo León. FOTO: CEV

Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol srbský univerzál Perugie Aleksandar Atanasijevič (21 b.), 20-bodovú hranicu prekonal ako jediný. Nad 50-percentnú úspešnosť v útoku sa dostali aj jeho spoluhráči Filippo Lanza (18 b.) a Wilfredo León (15 b.). Lídrom Chaumontu bol s 18 bodmi univerzál Julien Winkelmuller.

V utorok bol v LM v akcii rozhodca Igor Schimpl ako druhý arbiter súboja Dinamo Moskva - Civitanova (2:3).

LIGA MAJSTROV - štvrťfinále (na odvetu) - prvé zápasy:

Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.) - Sir Colussi Sicoma Perugia (Tal.) 2:3 (-21, 29, 17, -19, -14)

Smečiar Matej Paták (Chaumont) v prvom a štvrtom sete striedal, v piatom nastúpil v základnej zostave, získal 6 bodov (2 bloky, 4 úspešné útoky, úspešnosť útokov 50 % /4 z 8/), nahrávač Martin Repák (Chaumont) v druhom sete striedal, od tretieho hral v základnej zostave, nebodoval.

Veselí chlapci zo Chaumontu nezostali nič dlžní povesti. FOTO: CEV

Trefl Gdansk (Poľ.) - Zenit Kazaň (Rus.) 2:3 (-19, 23, -23, 23, -13)

PGE Skra Belchatów (Poľ.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 3:1 (18, -13, 22, 18)

Dinamo Moskva (Rus.) - Cucine Lube Civitanova (Tal.) 2:3 (-10, 23, 23, -18, -13) - druhý rozhodca Igor Schimpl