POHÁRE: Cenný bod Chaumontu v LM proti Petrohradu, koniec pre Slovenky v CEV Cupe

15. 02. 2019 - SVF

Paták blokuje, útočí Nemec Grozer. Napokon mal mierne navrch Petrohrad. FOTO: CEV

Európske pohárové súťaže mužov a žien tento týždeň pokračovali ďalšími stretnutiami so slovenskou účasťou. V utorok a stredu sa kluby so Slovákmi víťazstva nedočkali, dva z troch však k nemu boli veľmi blízko - dostali sa až k mečbalom, no nespravili posledný krok. Vo štvrtok sa z výhry tešil nemecký Friedrichshafen so smečiarom Michalom Petrášom.

V Lige majstrov francúzsky Chaumont s dvojicou Matej Paták, Martin Repák v dôležitom súboji predposledného 5. kola základnej C-skupiny v stredu hostil ruský Zenit Petrohrad, ktorého dres si oblieka bývalý slovenský reprezentant Lukáš Diviš starší. Favorizovaný ruský tím uspel tesne 3:2, v tajbrejku 20:18. Chaumont mal v tajbrejku k dispozícii štyri mečbaly, nedokázal ich však využiť a hostia zužitkovali svoj druhý v poradí. Smečiar Paták v zostave domácich nechýbal, získal 14 bodov (41 % v útoku); nahrávač Repák striedal, Diviš taktiež. Bodovými lídrami Zenitu bola dvojica Camejo (20 b.), Grozer (19 b.).

Paták patril k lídrom Chaumontu. FOTO: CEV

Pre Chaumont je bod veľmi cenný, Francúzov priblížil k vytúženému postupu zo skupiny do štvrťfinále - ak o dva týždne v Ľubľane zvíťazia, medzi osmičkou najlepších nebudú chýbať. Petrohrad už je istým víťazom C-skupiny. Friedrichshafen so smečiarom Petrášom v základnej zostave vo štvrtok zvíťazil v Ľubľane tesne 3:2; slovenský reprezentant, ktorý v priebehu stretnutia striedal, získal 3 body. Nemecký zástupca si výhrou zabezpečil konečné 3. miesto v skupine. V "déčku" bol vo štvrtok v akcii rozhodca Igor Porvazník, ako prvý arbiter viedol poľský súboj Gdansk - Belchatów (3:2).

Michal Petráš (č. 14) tentoraz nechýbal v základnej zostave Friedrichshafenu v LM. FOTO: CEV

Do semifinále CEV Cupu žien sa napokon neprebojoval francúzsky Saint-Raphaël s blokárkou Michaelou Abrhámovou a smečiarkou Dominikou Drobňákovou a ani Olomouc s nahrávačkou Katarínou Dudovou. Olomouc po prehre 2:3 v prvom štvrťfinále na palubovke rumunského Stiinta Bacau v utorkovej domácej odvete získal úvodné dva sety, hostky však vyrovnali. V tajbrejku Olomouc viedol 8:4, 13:10 aj 14:12 a mohol si vynútiť zlatý set, mečbaly však nepremenil a Rumunky svoju tretiu príležitosť áno (18:16). Kapitánka VK UP Dudová do duelu nezasiahla.

Abrhámová a Drobňáková odohrali celú domácu odvetu štvrťfinále proti maďarskej Békéscsabe, ich družstvu sa však nedarilo a prehralo 0:3, v prvom zápase Maďarky doma uspeli 3:2. Blokárka Abrhámová zaznamenala 9 bodov, smečiarka Drobňáková 3 body. Slovenský volejbal už má v pohárovej Európe zastúpenie len v Lige majstrov (Paták, Repák, Petráš) a Lige majsteriek (Jaroslava Pencová - Budowlani Lodž).

Abrhámová blokuje, v pozadí Drobňáková. Francúzsky tím do semifinále cez Maďarky neprešiel. FOTO: CEV

UTOROK

CEV CUP žien - štvrťfinále - odveta:

VK UP Olomouc (ČR) - Stiinta Bacau (Rum.) 2:3 (21, 20, -20, -20, -16) - prvý zápas 2:3, postúpil Stiinta Bacau
Nahrávačka Katarína Dudová (Olomouc) do stretnutia nezasiahla.

STREDA

LIGA MAJSTROV - C-skupina - 5. kolo:

Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 2:3 (-24, 13, -19, 17, -18)
Smečiar Matej Paták (Chaumont) odohral celý zápas, získal 14 bodov (1 blok, 13 úspešných útokov - 41 % /13 z 32/), nahrávač Martin Repák (Chaumont) striedal v prvom, treťom a piatom sete, nebodoval.

Paták a Repák (č. 12) so spoluhráčmi po úspešnej výmene. FOTO: CEV

CEV CUP žien - štvrťfinále - odveta:

Saint-Raphaël Var Volley-Ball (Fr.) - Swietelsky-Békéscsabai RSE (Maď.) 0:3 (-23, -23, -16) - prvý zápas 2:3, postúpila Békéscsaba
Blokárka Michaela Abrhámová a smečiarka Dominika Drobňáková (obe Saint-Raphaël) odohrali celý zápas, Abrhámová získala 9 bodov (1 eso, 1 blok, 7 úspešných útokov - 50 % /7 zo 14/), Drobňáková získala 3 body (3 úspešné útoky - 16 % /3 z 19/).

ŠTVRTOK

LIGA MAJSTROV - C-skupina - 5. kolo:

ACH Volley Ľubľana (Slovin.) - VfB Friedrichshafen (Nem.) 2:3 (21, -22, -16, 22, -7)
Smečiar Michal Petráš (Friedrichshafen) nastúpil v základnej zostave, neskôr striedal, získal 3 body (1 eso, 2 úspešné útoky - 25 % /2 z 8/).

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #