Pohár mládeže SVF v Piešťanoch získali dievčatá Liptovského Hrádku U19 a chlapci Myjavy U20

24. 08. 2020 - SVF

Záverečný turnaj najstaršej kategórie ovládli Liptáčky a Myjavčania. FOTO: SVF

V areáli HS centra v Piešťanoch sa cez víkend 22. - 23. augusta 2020 uskutočnil záverečný turnaj najstarších kategórií dievčat do 19 rokov (2001 a ml.) a chlapcov do 20 rokov (2000 a ml.) v rámci letného volejbalového Pohára mládeže SVF. Z celkového triumfu sa tešili dievčatá ŠKM Liptovský Hrádok a chlapci TJ Spartak Myjava. Na turnaji sa zúčastnilo viac než 230 hráčov a hráčok.

V dievčenskej kategórii sa predstavilo 9 družstiev. Najskôr sa stretli systémom každý s každým v troch trojčlenných skupinách. Následne prví zo základných skupín hrali vo finálovej skupine o 1. - 3. miesto, druhí o 4. - 6. miesto a tretí o 7. - 9. miesto. Do finálovej skupiny sa prebojovali Liptovský Hrádok, ŠŠK Bilíkova Bratislava a VK Pirane Brusno. V rozhodujúcom zápase o prvenstvo sa stretli Liptáčky a Bilíkova, Hrádok v ňom zvíťazil po obrate 2:1 (-23, 23, 23).

Na chlapčenskom turnaji štartovalo 8 tímov, ktoré odohrali dve štvorčlenné skupiny. Dvaja najlepší zo skupín postúpili do semifinále, zostávajúca štvorica hrala o 5. - 8. miesto. Z A-skupiny si vybojovali miestenku do semifinále TJ Slávia Svidník a VKP Bratislava, z B-skupiny TJ Spartak Myjava a VKM Stará Ľubovňa. Víťazi skupín zvládli aj semifinále a stretli sa vo finále, v ktorom napokon Myjavčania zdolali Svidníčanov tesne 2:1 (20, -12, 20).

Ceny najlepším odovzdávali prezident SVF Martin Kraščenič, spolumajiteľ HS centra a podporovateľ podujatia Dušan Guľáš a Čestný člen SVF Vladimír Kubo.

FOTO: SVF

Podujatie významne podporila spoločnosť Kávoholik, ktorá sa zameriava na kávový segment a vyrába lokálnu značku kávy Slovensko v srdci s produktmi ako Štúr, Jánošík či Štefánik. "Rozhodli sme sa, že chceme podporovať aj športové podujatia, aby sa čo najviac ľudí vrátane športovcov dozvedelo o našich kvalitných výrobkoch a domácich kávach. Naším hlavným sloganom je 'zakávovať celé Slovensko'. Budeme radi, ak sa nám to podarí aj prostredníctvom športu a volejbalu," povedal Ján Havránek, produktový riaditeľ spoločnosti Kávoholik.

Pohár mládeže SVF v Piešťanoch (kompletné výsledky TU):

DIEVČATÁ U19 (2001 a ml.)

Finálová skupina (o 1. - 3. miesto):
ŠKM Liptovský Hrádok - VK Pirane Brusno 2:0 (22, 13)
ŠŠK Bilíkova Bratislava - VK Pirane Brusno 2:1 (25, -19, 22)
ŠKM Liptovský Hrádok - ŠŠK Bilíkova Bratislava 2:1 (-23, 23, 23)

Konečné poradie: 1. ŠKM Liptovský Hrádok, 2. ŠŠK Bilíkova Bratislava, 3. VK Pirane Brusno, 4. Volley project UKF Nitra, 5. Palas VK Levice, 6. MŠK Žiar nad Hronom, 7. TJ Lokomotíva Čadca, 8. ŠK ELBA Prešov, 9. ŠVK Pezinok

FOTO: SVF

CHLAPCI U20 (2000 a ml.)

Finále: TJ Spartak Myjava - TJ Slávia Svidník 2:1 (20, -12, 20)
O 3. miesto: VKM Stará Ľubovňa - VKP Bratislava 2:0 (21, 20)
O 5. miesto: ŠŠV Trenčín - VK MIRAD PU Prešov 2:1 (17, -22, 22)
O 7. miesto: ŠK Gymnázium Humenné - VK ONE Ružomberok 2:0 (14, 8)

Konečné poradie: 1. TJ Spartak Myjava, 2. TJ Slávia Svidník, 3. VKM Stará Ľubovňa, 4. VKP Bratislava, 5. ŠŠV Trenčín, 6. VK MIRAD PU Prešov, 7. ŠK Gymnázium Humenné, 8. VK ONE Ružomberok

FOTO: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #