Po ME príde Gruzínka

09. 08. 2017 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Nahrávačka Gvantsa Markarašvilliová bude prvou Gruzínkou v našej extralige. FOTO WWW.SIATKALKS.PL

Volejbalistky VK Eperia Prešov v minulej sezóne dosiahli v extralige historický bronz, keď sa z ôsmej priečky po základnej časti v play-off predrali k medaile.

Veľký podiel na tom mala i skúsená bývalá reprezentačná nahrávačka Alica Sokolov-Székelyová. Tá však odišla s rodinou do Švajčiarska a aj keď jej ďalšie prípadné pôsobenie v rodnom meste zostáva otvorené, klub angažoval reprezentačnú nahrávačku Gruzínska Gvantsu Markarašvilliovú. "Všimol som si ju aj v Európskej lige, v ktorej Gruzínky účinkovali, je to mladá a perspektívna baba s dobrým správaním i prejavom. Do tímu sa snažíme k nej angažovať ešte mladú slovenskú nahrávačku i blokárku," povedal tréner Prešovčaniek František Bočkay.

Markarašvilliová je prvou nahrávačkou reprezentácie Gruzínska, ktoré spolu s Azerbajdžanom od 22. septembra do 1. októbra usporiada ME volejbalistiek. Gruzínky sa v skupine v Tbilisi stretnú s Talianskom, Bieloruskom a Chorvátskom, aj preto do Prešova príde až po európskom šampionáte. V minulej sezóne pôsobila v tíme poľskej OrlenLigy LKS Lodž, hrávala však najmä v juniorskej súťaži. Obhajca extraligového bronzu začal prípravu v domácich podmienkach, od pondelka bude pokračovať vo Vysokých Tatrách. V družstve už nefigurujú Olejníková, Kisidayová a Salamonová, Bočkayovým novým asistentom bude Roman Németh, inak hráč extraligovej Starej Ľubovne.  

DVAJA POD JEDNOU STRECHOU?

V najbližších dňoch sa má rozhodnúť, či v športovej hale Spojenej školy na ulici Ľudmily Podjavorinskej, v ktorej sú doma volejbalistky, prichýlia i extraligových volejbalistov. Halu PU, v ktorej trénujú a hrávajú, totiž čaká rekonštrukcia. Volejbaloví fanúšikovia by sa v takomto prípade mohli dočkať i zaujímavých dvojzápasov.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #