Play-off odštartuje televízny duel Pezinka s Bratislavským volejbalovým klubom

04. 03. 2015 - Filip Hudec, SVF

Už vo štvrtok sa televíznym zápasom medzi VTC Pezinok a Bratislavským volejbalovým klubom začne play-off extraligy žien. Súboj štvrtého s piatym sľubuje vyrovnanú bitku, o čom svedčí nielen postavenie v tabuľke, ale aj vzájomné zápasy v prebiehajúcej sezóne. Prvý diel série na dva víťazné zápasy je na programe vo štvrtok o 18:00 a v priamom prenose ho odvysiela televízia Slovak Sport TV.

Všetky štyri vzájomné zápasy síce vyhral Pezinok, ale až v troch prípadoch sa rozhodovalo v piatich setoch. V dvoch prípadoch sa tak stalo v prvej časti extraligy žien a v jednom prípade tomu bolo vo štvrťfinále Slovenského pohára. V nadstavbe sa súperi nestretli, pretože Pezinok hral v skupine o 1.-4. miesto a BVK v skupine 5.-7.

Miernym favoritom série Pezinčanky, ktoré obhajujú bronzové medaily z uplynulej extraligovej sezóny. "Ako každý rok pred play-off rituálne obetujeme kozu," zavtipkoval na úvod tréner VTC Pavel Bernáth a dodal: "Štvrťfinále je pre nás takisto ako po minulé sezóny kľúčové a verím, že ho zvládneme. Na prípravu sme mali menej času, pretože sa hrá vo štvrtok, ale rovnaké podmienky mal aj súper. Všetky zápasy s BVK boli vyrovnané a preto očakávame vyrovnanú sériu. Na play-off sme pripravení a keďže sa hrá na dva zápasy, hneď ten prvý bude veľmi dôležitý." Pezinčanky minulú sobotu prehrali v súboji o 3. miesto po nadstavbe na palubovke Volley project UKF Nitra po slabom výkone 0:3. "V pondelok sme si zápas prebrali a už je to za nami. Pozeráme sa dopredu a v tomto momente nás zaujíma len prvý duel s BVK. Zdravotne sme v poriadku, všetky hráčky sú pripravené nastúpiť," uzavrel Bernáth.

BVK je nástupcom Doprastavu Bratislava, ale družstvo z haly PKO sa oproti minulej majstrovskej sezóne výrazne zmenilo, čo sa prejavilo aj na výsledkoch a postavení v tabuľke. BVK sa práve cez Pezinok neprebojoval na finálový turnaj Slovenského pohára a nehral ani v nadstavbovej časti medzi štyrmi najlepšími tímami. Napriek tomu si družstvo trénera Tomáša Vargu pred sériou verí. "S Pezinkom sme odohrali vyrovnané zápasy s výnimkou jedného v Slovenskom pohári, kde sme kvôli pravidlám museli improvizovať so zostavou. Vždy to boli emotívne zápasy, bojovalo sa o každú loptu a o víťazovi rozhodla väčšia koncentrovanosť. Tam tomu bude aj v play-off. Musíme si veriť a ak hráčky dodržia taktiku a budú koncentrované, tak si myslím, že máme šancu. Hrá sa na dva víťazné zápasy, takže po prehre je už len jeden pokus na vyrovnanie stavu a preto bude úvodný duel dôležitý. Myslím, že rozhodovať bude aktuálna forma a kto vstúpi do zápasu bude mať navrch, aj keď vo vzájomných zápasoch s Pezinkom to bolo kolísavé a napokon rozhodovalo šťastie," povedal Varga, ktorý začal sezónu ako asistent, ale v priebehu sezóny vymenil fínskeho tréneraTeemu Sarnu.

Zdravotne je tím v BVK v poriadku, menšie problémy má len skúsená nahrávačka Michala Halmová. "Trochu ju trápi lýtkový sval, ale je pripravená nastúpiť a bude kryť chrbát Lenke Ovečkovej. Ďalšie hráčky sú zdravé a tešíme sa na zápas," dodal Varga.

Vzájomné zápasy Pezinka a BVK v tejto sezóne:

Extraliga žien - 8. kolo, 8. novembra:

VTC Pezinok - Bratislavský volejbalový klub 3:2 (20, -17, 17, -11, 12) - štatistika
105 min, rozhodovali: Pivarček a Sarka, 200 divákov.
Pezinok: Patschová 6, Kostelanská 14, Fábryová 11, Grolmusová 14, Becková 3, Hinzellerová 14 (Hlavová 0). Tréner: P. Bernáth.
BVK: Ovečková 7, Crump 9, Asque 9, Bujdošová 9, Šípková 13, Maštalírová 1, libero Nikmonová (Reháková 7, Martináková 0, Halmová 0). Tréner: T. Saarna.

Extraliga žien - 17. kolo, 10. januára:

Bratislavský volejbalový klub - VTC Pezinok 2:3 (22, -24, 18, -21, -9) - hralo sa v Pezinku - štatistika
123 min, rozhodovali: Sloboda a Svorenčík
BVK: Ovečková 0, Crump 28, Asque 10, Reháková 9, Bujdošová 9, Šípková 7, libero Nikmonová (Halmová 4, Klatá 2, B. Viestová 0). Tréner: T. Sarna.
Pezinok: Patschová 7, Kostelanská 8, Grolmusová 13, Becková 12, Cagáňová 4, Hinzellerová 8, libero Toporová (Hlavová 1, Glóriková 3, Fábryová 10). Tréner: P. Bernáth.

Slovenský pohár žien - štvrťfinále - prvý zápas, 14. januára:

Bratislavský volejbalový klub - VTC Pezinok 2:3 (-21, 23, 22, -24, -13) - štatistika
Zápas trval: 95 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Královič.
BVK: Nikmonová, Asque, Reháková, Bujdošová, Šerešová, K. Gájerová (Crump). Tréner: T. Sarna.
Pezinok: Glóriková, Kostelanská, Hlavová, Grolmusová, Hinzellerová, Cagáňová, libero Toporová (Fábryová, Becková, Patschová). Tréner: P. Bernáth.

Slovenský pohár žien - štvrťfinále - odveta, 21. januára:

VTC Pezinok - Bratislavský volejbalový klub 3:0 (17, 19, 18) - štatistika
64 min, rozhodovali: Kováč a Pivarček
prvé stretnutie 3:2, na Final Four postúpil Pezinok
Pezinok: Patschová 3, Kostelanská 10, Fábryová 11, Grolmusová 7, Becková 11, Hinzellerová 8, libero Toporová (Glóriková 0). Tréner: P. Bernáth.
BVK: Halmová 0, Crump 5, Asque 6, Reháková 8, Bujdošová 9, Šípková 6 (Šérešová 2). Tréner: T. Varga.

Dvojice 1. kola play-off extraligy žien (na 2 víťazstvá):
Slávia EU Bratislava (1) – COP Nitra (8)
VK Spišská Nová Ves (2) – KV Oktan Kežmarok (7) 
UKF Nitra (3) – Paneurópa Bratislava (6)
Pezinok (4) – BVK Bratislava (5)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #