Platnička povedala dosť. Szabóová odchádza spod siete predčasne

26. 11. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Blokárka Sandra Szabóová sa lúči s profesionálnou kariérou. FOTO: Peter Noskovič

Športový život, žiaľ, prináša aj takéto momenty. Naša volejbalová reprezentantka Sandra Szabóová kvôli zdravotným problémom končí profesionálnu kariéru predčasne, 24-ročnú blokárku nepustili ďalej bolesti chrbta. S nemeckým Straubingom sa už dohodla na rozviazaní zmluvy a začiatkom minulého týždňa sa vrátila do rodného Komárna.

Sandra v úvodných štyroch vystúpeniach tímu v bundeslige ani raz nechýbala v základnej zostave, na palubovku sa naposledy dostala 1. novembra doma proti Drážďanom. Predminulý víkend v Stuttgarte sa však jej meno už na súpiske Straubingu neobjavilo.

"Od začiatku sezóny som sa s chrbticou trápila, až mi napokon 'vyskočila' platnička. Rozhodla som sa, že zatiaľ nechcem ísť na operáciu, no povedali mi, že na profesionálnej úrovni to už asi nepôjde. S klubom sme sa teda dohodli, že pôjdem rehabilitovať domov, tým pádom sa to pre mňa končí," povedala nám Sandra a pokračovala: "Mala som dve možnosti. Operáciu - s tým, že mi nebudú vedieť zaručiť, že to opäť 'nevyskočí' - alebo veľmi dlhú rekonvalescenciu. Rozhodla som sa teda, že to bude takto asi najlepšie."

Sandra vynechala aj záver minulej predčasne ukončenej sezóny vo francúzskom Chamaliéres - pre mononukleózu. "Od januára som sa so zdravím naozaj vytrápila. Neviem, či to už vtedy bolo nejaké znamenie, že nemám ďalej robiť šport..." zamyslela sa a doplnila: "Neberiem to úplne negatívne. Stalo sa, nič sa nedá robiť. Samozrejme, chcela som ešte pár rokov v kariére pokračovať, tešila som sa, že konečne budem mať šancu zahrať si viac aj v reprezentácii, ale dopadlo to takto." Teší ju aspoň to, že si vlani užila unikátnu atmosféru domáceho európskeho šampionátu v Bratislave.

Po osemfinále vlaňajšieho šampionátu EuroVolley v Bratislave proti Taliankam. FOTO: J. Súkup

Vyštudovaná bakalárka podnikania v cestovnom ruchu teraz stojí pred otázkou, čo ďalej. "Keď sa dám trochu dokopy, chcela by som sa vrátiť do Bratislavy a asi si teda budem hľadať prácu," dodáva s úsmevom. "Rada by som si spravila aj 'inžiniera', no zrejme už len popri zamestnaní. A ktovie, možno sa ešte niekedy budem môcť vrátiť k volejbalu, aj keď asi už len na inej pozícii," uzatvára.

Dcéra bývalého majstra sveta a trojnásobného účastníka olympijských hier v rýchlostnej kanoistike Attilu Szabóa volejbalovo vyrastala vo VK Komárno, od roku 2013 si obliekala dres Slávie EU Bratislava, s ktorou trikrát po sebe získala domáce double (2015 - 2017). V lete 2018 zamierila do SC Postupim a na konci sezóny sa tešila z bundesligového bronzu. Uplynulý ročník strávila vo francúzskom Chamaliéres a v lete sa - napokon len nakrátko - vrátila do bundesligy. V reprezentácii nastúpila v 13 zápasoch vrátane toho doteraz posledného v osemfinále ME 2019 proti Taliankam.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #