Pipa chce zmeniť mentalitu hráčov. Myjava s cieľom dostať sa do top štvorky

07. 09. 2020 - Filip Hudec, SVF

Myjavčania po turnaji v Karlovych Varoch. FOTO: Facebook, VO TJ Spartak Myjava

Prebojovať sa medzi štyri najlepšie extraligové tímy a zabojovať o postup do Superfinále Slovenského pohára - to sú hlavné ciele volejbalistov VO TJ Spartak Myjava pred blížiacou sa sezónou. V tíme Kopaničiarov nenastali v lete veľké zmeny. Pri kormidle ostáva tréner Martin Pipa, káder neopustil žiadny hráč, naopak pribudli traja nádejní mladíci.

Novými akvizíciami "čierno-bielych" sú libero Samuel Paňko (TJ Slávia Svidník) a smečiari Šimon Rzyman so Samuelom Brezovákom (VK Nové Mesto nad Váhom). Rzyman je odchovancom VK Junior 2012 Poprad, ale v uplynulých rokoch pôsobil v projekte centralizovanej prípravy ŠŠ Trenčín. Mladší z dvojičiek Rzymanovcov prišiel do Myjavy už pred play off minulého ročníka, ale stihol odohrať len dva štvrťfinálové zápasy so Svidníkom, keďže záver sezóny zmaril koronavírus. "Káder je stabilizovaný, čo by mohla byť naša výhoda," povedal tréner Pipa.

Myjavčania začali prípravu na novú sezónu na konci júla a celý blok absolvujú v domácich podmienkach. "V Myjave máme všetko, čo potrebujeme a nemusíme chodiť na sústredenia mimo náš región. Tradične sme sa zúčastnili na antukových turnajoch a prípravu sme si v rámci team-buildingu spestrili aj výletom na Javorinu a paintballom," prezradil myjavský kormidelník. Myjava sa predstavila na antuke v českých mestečkách Luleč, Chlumec nad Cidlinou a Kojetín. V hale nastúpil Spartak na turnajoch v Komárne a v Karlovych Varoch. Pred začiatkom sezóny, ktorá sa má začať 26. septembra, ešte odohrajú Myjavčania dva zápasy a jeden turnaj. "V stredu sa predstavíme v Brne, v piatok a v sobotu nás čaká turnaj v Zlíne, kde nastúpia okrem domácich aj Sokol Viedeň a česká reprezentácia do 20 rokov a v generálke na extraligu nastúpime budúci štvrtok opäť v Zlíne," prezradil Pipa.

Martin Pipa pôsobí v Myjave od januára 2015. Štvrtú sezónu začne ako hlavný tréner Spartaka. FOTO: TASR
Martin Pipa pôsobí v Myjave od januára 2015. Štvrtú sezónu začne ako hlavný tréner Spartaka. FOTO: TASR

Vstup do minulej sezóny vyšiel Myjavčanom fantasticky. Vyhrali prvých päť zápasov, čím vytvorili klubový rekord a v polovici prvej časti boli na čele. Postupne však tím v tabuľke klesal a napokon sa nedostal v nadstavbe do skupiny o 1.-4. miesto. "Po výbornom vstupe sme postupne odišli mentálne. Chalani si prestali veriť a prehrali sme niekoľko tesných zápasov. Na tomto chceme popracovať. Snažím sa chalanom vštepiť sebavedomie, zmeniť ich ´slovenskú mentalitu´. Fyzicky aj herne sú na tom dobre, len si musia viac veriť," pokračoval Pipa, ktorý veľmi túži uspieť v Slovenskom pohári. Druhý rok sa totiž bude bojovať o Trofej Štefana Pipu, teda pohár pomenovaný po Martinovom otcovi. "Veľmi som túžil zabojovať o trofej aj vo februári v Bratislave, ale v semifinále sme neprešli cez Svidník. Verím, že nám to tentokrát vyjde," túži 46-ročný rodák z Bratislavy.

Bývalý viac ako 200-násobný slovenský reprezentant a do minulého roka asistent nášho národného tímu zažil turbulentné leto. Pred dva a pol mesiacmi sa podrobil plánovej operácii, pri ktorej mu museli vymeniť pravý bedrový kĺb. "Operovali ma 23. júna a musím povedať, že začiatky boli ťažké. Nemohol som chodiť a trvalo dlho kým som sa dostal do pohody. V úvode prípravy mi s tréningami pomohol Jardo Petrucha, ale už sa to pomaly zlepšuje. Zatiaľ ešte na zápasoch musím sedieť, ale do začiatku extraligy bude v poriadku a v lige už budem stáť na čiare," líčil Pipa, ktorého v bratislavskej Nemocnici sv. Michala operoval MUDr. Ján Berec. "S Jankom sa poznáme z pôsobenia v reprezentácii, som mu vďačný za to, že ma operoval. V nemocnici som mal perfektné podmienky. Ďakujem aj rodine a všetkým, ktorí ma podporovali a pomáhali. Vážim si to," dodal Pipa, ktorý v reprezentácii odohral na poste libera v rokoch 1999 až 2009 dohromady 203 zápasov. Po skončení blížiacej sa sezóny čaká trojnásobného účastníka majstrovstiev Európy aj výmena ľavého bedrového kĺbu.

Káder volejbalistov VO TJ Spartak Myjava pred sezónou 2020/2021:
nahrávači: Peter Barták, Dominik Valo
smečiari: Patrik Pokopec, Erik Watzka, Matúš Šíma, Šimon Rzyman, Samuel Brezovák
blokári: Michal Zeman, Andrej Pollák, Ondrej Zeman
univerzáli: Matúš Konc, Tobias Viskup
liberá: Ľuboš Ochodnický, Samuel Paňko
tréner: Martin Pipa

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #