Pencová (asi) nepríde, 1. BVK však ulovil srbskú smečiarku

24. 01. 2017 - Filip Hudec, SVF

Srbka Ševariková posilní 1. BVK. Jarka Pencová napokon asi nie.

Hoci k návratu kapitánky slovenskej reprezentácie na extraligové palubovky bolo blízko, napokon z toho asi nič nebude. Trojnásobná volejbalistka roka Jaroslava Pencová, ktorá po operácii ramena vynechala prvú polovicu klubovej sezóny, mala obliecť dres 1. Bratislavského volejbalového klubu, ale napokon bude pravdepodobne v kariére pokračovať v Poľsku.

Pencová bola s bronzovým tímom uplynulej sezóny v blízkom kontakte už od decembra. Klub jej pomáhal aj v rekonvalescencii a zdalo sa, že napokon zakotví v hale PKO. S vedením klubu však mala dohodu, že keď príde zaujímavá ponuka, tak odíde. A ponuka napokon prišla. "Jarka dnes ráno odišla do Poľska. Boli sme dohodnutí, že pokiaľ nebude mať nič, tak ostane u nás, ale napokon ju oslovil iný klub. Dúfam, že jej to vyjde a bude spokojná s podmienkami, ktoré jej tam ponúkajú. Želáme jej veľa úspechov," komentoval korektný ´rozchod´ tréner a manažér 1. BVK Tomáš Varga.

Klub z haly PKO sa však chcel prioritne posilniť na smečiarskom poste a to sa mu aj podarilo. Káder 1. BVK vystuží skúsená srbská smečiarka Nataša Ševariková (1988/184), ktorá začínala kariéru v Crvenej Zvezde Belehrad, hrala aj v Španielsku, Taliansku, Rumunsku, Francúzsku, Izraeli a v minulej sezóne v Bosne a Hercegovine. V zbierke úspechov má zlato v drese Srbska v premiérovom ročníku Európskej ligy žien (2009) a so španielskym CV Haro vyhrala v roku 2012 národný pohár. "Už doťahujeme len administratívne záležitosti a keď sa to vyrieši, tak v sobotu môže nastúpiť (pozn. 1. BVK sa predstaví na palubovke UKF Nitra)," povedal Varga.

Ševariková už s tímom riadne trénuje a mala by sa stať veľkou posilou. "Keď som videl jej volejbalový životopis, tak som sa až prekvapil, že takáto hráčka chce ísť k nám. Je to veľmi skúsená volejbalistka, ktorá pôsobila vo viacerých zahraničných ligách a hrala aj európske poháre. Informácie si zháňala od našej bývalej hráčky Milice Terzič, takže vedela do čoho ide. Do tímu zapadla veľmi dobre aj po ľudskej stránke, baby ju prijali a na tréningoch vidno, že prišla skúsená hráčka, ktorá svojim prístupom a profesionalitou bude vzorom pre mladé hráčky," pridal Varga na adresu novej akvizície.

Dvadsaťosemročná Srbka v tejto sezóne zatiaľ nikde nehrala. "Mali sme podmienku, aby prišla fyzicky pripravená. Po našom návrate z turnaja MEVZA v Békescsabe s nami absolvovala tri tréningové jednotky v rámci prípravy na zápas so Zvolenom a v nedeľu sme sa dohodli na podmienkach. Je pripravená nastúpiť, verím, že sa dotiahnu administratívne záležitosti," dodal Tomáš Varga.

Ďalšie posilňovanie kádra sa už do uzávierky prestupov (8. februára) 1. BVK nechystá, hoci pre zranenia nemôžu hrať blokárky Soňa Babjaková a Ivana Bujdošová. "Na tento post máme tri hráčky, ktoré môžeme rotovať. Sú síce mladé, ale v poslednom čase svojimi výkonmi ukázali, že majú kvalitu na to, aby sme s nimi boli úspešní. Keď by prišla Jarka Pencová, tak by sme situáciu vyriešili. Ďalšie posilňovanie kádra už nechystáme," dodal Varga.

1. BVK obsadil po základnej časti extraligy tretie miesto (13-5, 41 bodov). Nadstavbu v skupine o 1.-4. miesto začne v sobotu 28. januára na palubovke druhého tímu tabuľky Volley project UKF Nitra. S rovnakým súperom sa 1. BVK stretne aj v semifinále Slovenského pohára. Záverečný turnaj Final Four tohto podujatia mužov aj žien je na programe 11. a 12. februára v Starej Ľubovni.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #