Päťsetové derby pre STRABAG, blokársky koncert UKF Nitry v Prešove

24. 02. 2018 - SVF + kluby

Kapitánka STRABAGU Nataša Ševarika v útoku počas derby so Sláviou. FOTO: TASR

V nadstavbovej skupine o 1.-4. miesto extraligy žien sa v sobotu hrali posledné zápasy pred play off.

V dramatickom bratislavskom derby vyhrali volejbalistky STRABAG Volleyball Club nad obhajcom titulu Sláviou EU Bratislava a potvrdili pozíciu lídra tabuľky. Slávia mala duel perfektne rozbehnutý, keď viedla 2:1 na sety a 18:12, lenže tím Tomáša Vargu druhú časť štvrtého setu zvládol perfektne a napokon uspel aj v tajbrejku. Najviac bodujúcimi hráčkami duelu boli Ivana Radonjič (STRABAG) a Miroslava Kuciaková (Slávia), obe si pripísali po 17 bodov. Výborný duel odohrala blokárka domácich Simona Cigániková, ktorá dala 4 esá, pridala 4 bloky a celkovo nazbierala 14 bodov. Slávistická blokárka Petra Adamovičová sa blysla 7 blokmi. STRABAG zaznamenal v základnej časti a nadstavbe 21 víťazstiev, tri prehry a zaknihoval 62 bodov. Slávia ide do play off z tretieho miesta, keď vybojovala 18 víťazstiev a 58 bodov.

Druhé miesto po nadstavbe potvrdili volejbalistky Volley project UKF Nitra víťazstvom 3:0 na palubovke VK EPERIA Prešov. Zverenkyne fínskeho kouča Teemua Sarnu predviedli na Šariši koncert v obrane na sieti, keď zaznamenali v troch setoch 22 blokov! Rakúšanka Sabrina Müller si ich pripísala 7, Nikola Stümpelová 6. Nitra zaznamenala okrúhlych 20 víťazstiev a získala 57 bodov. Prešovu sa v "hornej" časti nadstavby vôbec nedarilo, keď nezískal ani set.

Dvojice pre štvrťfinále play off ešte nie sú známe, rozhodne sa v nedeľu v posledných zápasoch skupiny 5.-10.

Extraliga žien, nadstavbová časť:
Skupina o 1. - 4. miesto - záverečné 6. kolo:
VK EPERIA Prešov - Volley project UKF Nitra 0:3 (-23, -23, -17)
Rozhodovali: Poláčiková a Malík, 137 divákov.
Prešov: Vrabcová 1, Jakábová 9, Kotuličová 5, Povrazníková 14, Bodnárová 13, Schniererová 1, libero Nehilová (B. Kerpčarová 0, Štieberová 0). Tréner: F. Bočkay.
Nitra: De Paula 5, Richweissová 11, Müller 13, Lukovič 8, Konečná 8, N. Stümpelová 11, libero Španková (Do Monte 2). Tréner: T. Sarna.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Sabrina Müller (UKF Nitra)

Dnes sa v Prešove hral výborný volejbal. Domáce hráčky bojovali o každú loptu a snažili sa prelomiť bodový pôst, ktorý ich sprevádza v druhej časti extraligovej sezóny. V prvom sete prehrávali domáce hráčky už 2:7 ale postupne sa dostali do tempa a tým aj do zápasu a skorigovali náskok Nitrančaniek na 11:12. V tejto časti hry sa hral obojstranne výborný volejbal s dlhými výmenami. Hráčky spod Zobora ale stále udržiavali jeden až dvojbodový náskok a set sa rozhodoval až v koncovke, kde boli úspešnejšie, najme vďaka blokom Lukovič a Stümpelovej. V druhom sete bol úvod vyrovnaný a hráčky bavili divákov výbornými výmenami. Od stavu 8:9 sa viac darilo hosťom, kde odskočili domácim Šarišankám až na 5 bodov. Domáce ženy ale zabojovali a set sa znova rozhodoval v koncovke, ešte na 23:23 vyrovnávala Bodnárová. O víťazstve Nitry v druhom sete rozhodli blokom Stumpelová a úspešným útokom Richweissová. Tretí set domáce hráčky prehrávali už 0:8 a ťažko hľadali mentálnu silu po tesne prehratých dvoch setoch. Síce sa ešte schopili, ale na obrat to už nestačilo a hráčky Nitry si odniesli z Prešova plný bodový zápis. Napriek prehre diváci ocenili domáce hráčky za herný prejav potleskom.

Roman Németh, asistent trénera Prešova: "Dnešný zápas bol už generálkou na play off. V prvých dvoch setoch sme so súperom držali krok, dobre sme podávali, bránili a boli sme úspešní v protiútoku, žiaľ sme neboli dôslední v koncovkách. Úvod tretieho setu sme nezachytili, napriek tomu, že sme sa vrátili k bojovnému výkonu to na kvalitného súpera nestačilo. Za bojovnosť chcem dievčatá pochváliť, tešíme na na play off."

STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - Slávia EU Bratislava 3:2 (-20, 14, -19, 21, 10)
Rozhodovali: Juráček a Královič, 157 divákov.
STRABAG: Ovečková 2, Salanciová 6, Cigániková 14, Radonjič 17, Ševarika 14, Candráková 11, liberá Nikmonová a Jančová (Ramajová 0, Písečná 0, Hudecová 9, Hronská 4). Tréner: T. Varga.
Slávia: Fričová 12, Adamovičová 14, Šunderlíková 10, Kuciaková 17, Szabóová 10, Töröková 3, libero Valachová (Widerman 1, Šepeľová 0, Reháková 0, Sedláčková 0). Tréner: M. Matušov.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Cigániková (STRABAG)

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Máme za sebou veľmi ťažký týždeň, kde sme odohrali dva víťazné zápasy v MEVZE a teraz tretí proti Slávii a tiež víťazne. Začali sme dnes zle. V podstate nebola herná činnosť, na ktorej sme sa mohli chytiť. V druhom sete sme sa potom konečne trafili do podania, s čím sme si vedeli pomôcť. Tretí set nám zas nevyšiel vôbec útočne a trápili sme sa. V štvrtom sete nám vyšli všetky striedania, začali sme bojovať o výsledok a podarilo sa nám vrátiť sa do zápasu s veľmi ťažkého bodového stavu v podstate až v koncovke setu a potom sme to už nepustili."