Paráda! Kadetky U17 postúpili na ME do Čiernej Hory, vo finále nedali šancu Chorvátkam

11. 01. 2020 - SVF

Naše kadetky postúpili v Zadare priamo na európsky šampionát! FOTO: SVF

Fantázia! Slovenská kadetská reprezentácia žien (U17 - roč. nar. 2004 a mladšie) si v chorvátskom Zadare vybojovala priamy postup na augustové majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie (1. - 9. 8. 2020) do Čiernej Hory! V sobotňajšom finále na turnaji zonálnej I. fázy kvalifikácie (MEVZA) triumfovali zverenky trénera Mareka Maličkého nad domácimi Chorvátkami 3:0 (12, 11, 12) absolútne dominantným výkonom od prvej po poslednú loptu.

Mladé Slovenky v Maribore na úvod tesne podľahli domácim Slovinkám (2:3), ale v ďalšom priebehu už nenašli premožiteľky - postupne si poradili s Izraelčankami (3:0), Maďarkami (3:1), v semifinále s Češkami (3:0) a vo finále s domácim výberom. Maličkého družstvo si v záverečných zápasoch proti Češkám a Chorvátkam výrazne pomohlo množstvom es a celkovo servisom s výbornými parametrami.

Posledné lopty finálového zápasu a radosť dievčat z postupu na ME:

Tímy na 2. - 5. mieste (Chorvátsko, Slovinsko, Česko, Maďarsko) ešte budú na prelome apríla a mája bojovať o ME "17" v záverečnej II. fáze kvalifikácie (v termíne 23. 4. - 3. 5.). Dvadsať tímov rozdelia do piatich štvorčlenných skupín, na 12-členný šampionát do Podgorice sa kvalifikujú ich víťazi a najlepšie družstvo z 2. priečok.

Istotu účasti na ME "17" už má šesť krajín, okrem hostiteľa Čiernej Hory a Slovenska aj ďalší štyria víťazi turnajov zonálnej I. fázy kvalifikácie - Srbky, Talianky, Rusky a Fínky.

Kvalifikácia ME 2020 žien do 17 rokov - zonálna I. fáza - Zadar (Chor.) - sobota:

FINÁLE

SLOVENSKO - Chorvátsko 3:0 (12, 11, 12)
SR "17": Boledovičová 9, Štermenská 1, A. Fričová 15, Kartíková 9, Hašková 12, Valentová 14, libero Miková. Tréner: M. Maličký.

Marek Maličký, tréner SR "17": "Na turnaj sme išli s jednoznačným cieľom vylepšiť 2. pozíciu z minuloročného kvalifikačného turnaja MEVZA do 16 rokov o jednu priečku. Dievčatá pristúpili k mentálnej a taktickej príprave absolútne disciplinovane a je obdivuhodné, čo dokážu v pätnástich rokoch preniesť z taktickej prípravy do zápasu a zrealizovať to. V semifinále proti Češkám hrali od prvej do poslednej lopty presne to, čo sme si povedali, vo finále rovnako. Tešíme sa na majstrovstvá Európy, je to obrovský výsledok. Užívame si víťazstvo, nemám slov, je to fantázia!"

O 3. miesto: Česko - Slovinsko 0:3 (-18, -17, -20)
O 5. miesto: Rakúsko - Maďarsko 0:3 (-19, -20, -12)
O 7. miesto: Izrael - Cyprus 2:3 (20, 23, -20, -10, -14)

Konečné poradie: 1. SLOVENSKO (priamy postup na ME "17"), 2. Chorvátsko, 3. Slovinsko, 4. Česko, 5. Maďarsko (všetci postup do II. fázy), 6. Rakúsko, 7. Cyprus, 8. Izrael

VYBOJOVALI POSTUP NA ME:
Nahrávačky: Simona Slivková (COP Nitra), Ema Štermenská (ŠŠK Bilíkova Bratislava)
Smečiarky: Deána Valentová (Spišská Nová Ves/COP Nitra), Alexandra Fričová (Slávia UK Bratislava), Tamara Hrušecká (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Klára Jozeková (COP Nitra)
Blokárky: Nina Boledovičová (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Kristína Kartíková, Kamila Slivková (obe COP Nitra)
Univerzálky: Radka Hašková (Slávia UK Bratislava), Marína Siládiová (TJ Slávia TU Zvolen/COP Nitra)
Libero: Natália Miková (COP Nitra)

Realizačný tím:
Tréner: Marek Maličký, asistentka trénera: Nina Babjaková, fyzioterapeutka: Daniela Chymičová, štatistik a team manager: Samuel Rosinský

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #