Obrovský smútok v Senici. V snahe o pomoc prišla o život Slávka Mihálová

17. 06. 2019 - SVF

Slávka Mihálová získala so Senicou tri tituly. Tu sa teší z triumfu v roku 2007. FOTO: TASR

Slovenskú volejbalovú rodinu zasiahla veľmi smutná správa. V sobotu 15. júna 2019 nás vo veku 41 rokov tragicky opustila bývalá volejbalová reprezentantka Slávka Mihálová, za slobodna Skubanová.

Nešťastie sa stalo v Senici, kde rodáčka zo Stropkova bývala a prežila tam aj najúspešnejšie volejbalové roky. Podľa informácií viacerých médií sa Slávka snažila zachrániť suseda, ktorý sa pri čistení studne začal v šesťmetrovej hĺbke dusiť čpavkom. Bývalá športovkyňa neváhala a snažila sa 29-ročnému susedovi pomôcť. Na nešťastie však obaja prišli o život a mesto na Záhorí zasiahla obrovská tragédia.

Slávka Mihálová začínala s volejbalom v roku 1991 v mládežníckych družstvách v Stropkove, kde hrala až do juniorskej kategórie. Potom pôsobila dva roky v prvoligovom Prešove a v roku 1999 si jej talent všimli v extraligovom klube VK ŠK ZSNP Žiar nad Hronom. V sezóne 2000/2001 získala so Žiarčankami bronzovú medailu. Po troch sezónach v Žiari nad Hronom si vyskúšala aj pôsobenie v zahraničí, keď obliekala dres poľského Kaliszu. V tomto období sa šikovná smečiarka dostala aj do reprezentácie, v najcennejšom drese odohrala v rokoch 2002 a 2003 spolu 12 zápasov.

Od roku 2004 tvorila nerozlučnú dvojicu s trénerom Vladimírom Sirvoňom. V drese Senice získala v najslávnejšej ére klubu zo Záhoria tri majstrovské tituly a zahrala si aj v európskych pohároch. Potom sa spoločne podieľali na záchrane Přerova v českej extralige a v sezóne 2008-09 vybojovali s trénerom Sirvoňom rakúsky titul s SVS Post Schwechat, s ktorým si Slávka zahrala aj Ligu majsteriek. Po ročnej zastávke v Rakúsku sa s trénerom Sirvoňom vrátila do Přerova a na záver kariéry ešte pomohla SVM Senica v roku 2014 ako hráčka aj manažérka k návratu do extraligy. Seničanky vtedy v 1. lige nestratili v 38 zápasoch ani jeden set.

Slávka Mihálová bola všestrannou športovkyňou. Začínala s atletikou, behala dlhé trate 1500 metrov a 4 kilometre a dokonca v týchto disciplínach aj získala majstrovský titul Slovenska. Okrem toho aj skákala do diaľky. K volejbalu sa dostala ako 15-ročná v Stropkove.

Slávka Mihálová bola nielen výbornou volejbalistkou, ale najmä skvelou ženou, matkou, manželkou a kamarátkou. Tešila sa zo života v kruhu rodiny, manžela Andreja, dcérky Slávky (14) a syna Tomáška (7). O to viac bolí jej nečakaný, nešťastný a šokujúci odchod. Posledná rozlúčka so Slávkou Mihálovou bude v piatok 21. júna 2019 o 14.30 vo farskom kostole v Senici.

V mene Slovenskej volejbalovej federácie vyjadrujeme rodine Slávky Mihálovej úprimnú sústrasť.

Česť Vašej pamiatke!

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #