O umiestnenie: Pezinok vyhral v Prešove, Nové Mesto zdolalo Spišiačky

17. 03. 2018 - SVF + kluby

Hráčky VK Nové Mesto nad Váhom vyhrali prvý duel o 7. miesto. FOTO: TASR

V sobotu boli na programe aj prvé zápasy o umiestnenie na 5.-8. mieste. V súboji o konečnú 5. priečku vyhral Pezinok v Prešove 3:2 a Nové Mesto nad Váhom v stretnutí o 7. priečku zdolalo Spišskú Novú Ves. Druhé zápasy sa budú hrať na budúci víkend.

Extraliga žien, o 5. miesto - 1. zápas (na 2 víťazstvá)
VK EPERIA Prešov - VTC Pezinok-Bilíkova 2:3 (20, -19, -24, 23, -11)
Rozhodovali: Čunočka a Tatraj, 100 divákov.
Prešov: Kotuličová 10, Povrazníková 9, Jakábová 14, Schniererová 13, Markarashvhili 3, Bodnárová 15, liberá Nehilová a Obermanová (Jurkovičová 0, Kerpčarová 4). Tréner: F. Bočkay.
Pezinok: Ella Erteltová 4, Fartelová 6, Beneková 21, Jelínková 21, Maštalírová 4, Havelková 10, libero Šipošová (Andrišinová 12, Mitrengová 0, Hrušecká 0). Tréner: J. Hančák.

František Bočkay, tréner Prešova: "Dnes to nebol veľmi pohľadný zápas, ale to sme predpokladali. Mladé súperove hračky hrali odvážne, tlačili nás servisom a my sme mali fázy kedy sme sa s tým vysporiadali a kedy nie. Síce sme tlačili aj my, ale nie súvisle a dôvod toho je inde, to rozoberať nebudem. Súper vyhral o 5 bodov a tiezískal na bloku a servise. Budeme sa určite snažiť v Pezinku zvíťaziť a ukončiť sezónu víťazstvom. Toto je momentálne naša priorita."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k vydretému víťazstvu. S výkonom určite nie som spokojný, hlavne s útokom, aj keď Prešov výborne bránil v poli. Aj napriek tomu som rád, že sa nevzdali, bojovali, pomohli si navzájom a dokázali sa na ihrisku zastúpiť."

o 7. miesto - 1. zápas (na 2 víťazstvá)
VK Nové Mesto nad Váhom - BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:0 (10, 11, 15)
Rozhodovali: Heitlinger a Dovičovič ml., 140 divákov.
Nové Mesto nad Váhom: Rešutíková 8, Melicherová 13, Ráchelová 8, Chárová 11, Magyarová 9, Balberčáková 6, libero Vojtechová (Turčíková 0, Martáková 5). Trénerka: L. Šujanová.
Spišská Nová Ves: Zaťková 2, Denešová 2, Olejníková 3, Ravasová 3, Auramchyk 8, Vikartovská 4, liberá Ružbaská a Želonková (Thaka 2). Tréner: R. Žigraj.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Erika Rešutíková (Nové Mesto nad Váhom)

Hráčky hosťujúceho družstva prišli v oklieštenej zostave čo využili domáce hráčky na 100 %. Od začiatku prvého setu sa mohli Novomešťanky spoľahnúť na kvalitný servis a výborný útok. Počas celého zápasu hráčky Nového Mesta jasne dominovali a pripísali si hladké víťazstvo v troch setoch a ujali sa vedenia v sérii na 2 víťazné zápasy a vedú 1:0.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Dnes sme odohrali naše najjednoznačnejšie stretnutie v celej sezóne. Odohrali sme zápas, kde sme boli lepšie vo všetkých ukazovateľoch. Robili sme minimum chýb. Pochvalu si zaslúžia všetky hráčky za koncentráciu. Chváliť môžem baby, že nepoľavili a nedovolili súperkám dostať sa do zápasu. Hru veľmi dobre režírovala Erika Rešutíková. Máme z toho dobrý pocit. Na odvetu sme pozitívne naladené."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #