O rok ich čaká domáci šampionát. Dievčatá U16 opäť v príprave na Liptove

06. 08. 2020 - SVF

Reprezentačná "šestnástka" na štarte kempu v Liptovskom Hrádku. FOTO: SVF

Naše najmladšie volejbalové reprezentantky do 16 rokov (roč. nar. 2006 a mladšie), ktoré sa o rok v lete predstavia na domácich majstrovstvách Európy, absolvujú tento týždeň od štvrtka do nedele sústredenie v Liptovskom Hrádku. Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Michalom Matušovom má k dispozícii 16 hráčok.

Všetky hráčky aj členovia realizačného tímu podstúpili pred začiatkom kempu test na koronavírus s negatívnym výsledkom. Pre reprezentačnú "šestnástku" je to tento rok tretie sústredenie - v januári sa stretla tiež v Liptovskom Hrádku a vo februári v Žiari nad Hronom.

Slovensko zorganizuje majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v roku 2021 spoločne s Maďarskom, Európska volejbalová konfederácia (CEV) o tom rozhodla pred tromi týždňami. Šampionát s 12 účastníkmi by sa mal uskutočniť v júli, hostiteľské mestá budú známe neskôr.

Hráčky SR "16" na sústredení v Liptovskom Hrádku (6. - 9. augusta 2020):

Nahrávačky: Ivona Prekopová (VA Žilina), Katarína Špačková (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Barbora Moníková (MŠK Liptovský Hrádok)

Smečiarky a univerzálky: Nina Dreisigová (MVK Poltár), Hana Boldocká (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Michaela Kánová (VK Brusno), Dagmar Jančová (VK Schaeffler Skalica), Lenka Grocká (VK Prešov), Katarína Pazúriková (VK Studienka), Tamara Zichová (VA Žilina)

Blokárky: Nikola Kandaliková (VA Žilina), Tereza Tomčányová (VIVUS Bratislava), Ivana Fričová (MŠK Žiar nad Hronom), Petra Nespalová (ŠŠK Bilíkova Bratislava)

Liberá: Liliana Gáliková (VIVUS Bratislava), Petra Štefaníková (MVK Stropkov)

Realizačný tím:
Tréner: Michal Matušov
Asistent trénera a manažér tímu: Boris Dreisig
Asistenti trénera: Monika Smák, Maroš Šturák

FOTO: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #