Novým prezidentom SVF sa stal Martin Kraščenič

03. 12. 2017 - SVF

Martin Kraščenič sa stal novým prezidentom SVF. FOTO: Lukáš Jaseňák

Novým prezidentom Slovenskej volejbalovej federácie sa stal Martin Kraščenič, ktorý na tomto poste vymení Ľubora Halandu. Rozhodli o tom delegáti na XII. Konferencii SVF v Poprade. Halanda bol prezidentom SVF od roku 2005, na ďalšie štvorročné obdobie nekandidoval.

Z 55 prítomných delegátov dalo Kraščeničovi hlas 28, čím získal nadpolovičnú väčšinu v prvom kole volieb. Igor Prieložný dostal 24 hlasov a Richard Nemec 3.

Konferencia prijala za Čestného prezidenta SVF Ľubora Halandu a za Čestného člena SVF Pavla Šteliara.

"Dopadlo to tesne, ale vôbec sa nedivím, pretože sa to očakávalo. Pán Prieložný je legenda slovenského volejbalu a som rád, že ho máme v Správnej rade a budeme ďalej spolupracovať. Je to človek, ktorý má slovenskému volejbalu čo dať. Som rád, že to vyšlo, pretože kampani som obetoval veľa času na úkor rodiny a pracovných povinností. Počas kampane som sa stretol s mnohými ľuďmi a som rád, že ich moja kandidatúra oslovila. Mrzelo by ma, keby to nevyšlo, ale som rád, že v prvom rade vyhral volejbal a to je dôležité," povedal nový prezident SVF, ktorý bude naďalej spolupracovať s uý bývalým prezidentom Ľuborom Halandom. "Už počas kampane som pána Halandu oslovil, či by bol ochotný naďalej spolupracovať. Je dobré, najmä v mojich začiatkoch využiť jeho bohaté skúsenosti a kontakty v rámci Slovenska, ako aj európskeho a svetového volejbalu, keďže je aktívny v štruktúrach CEV a FIVB," dodal Kraščenič.

Po dvanástich rokoch opúšťa pozíciu prvého muža slovenského volejbalu Ľubor Halanda, ktorý po tom ako oznámil, že nebude kandidovať verejne podporil práve Martina Kraščeniča. S výsledkom volieb bol preto spokojný. "Nejde o to, že to bol môj kandidát. Je to človek na správnom mieste, úspešný a skúsený manažér a je to človek, ktorý dokáže ľudí spájať a nie rozdeľovať, čo je veľmi dôležité. Je to človek, ktorý nadviaža na našu prácu, ktorú sme robili dobre a pokúsi sa napraviť to, čo nám vyšlo menej, alebo sme nestihli spraviť. Želám mu v novej funkcii veľa úspechov," povedal Ľubor Halanda, ktorého Konferencia prijala za Čestného prezidenta SVF.

Ľubor Halanda potom pridal veľmi zaujímavú správu, že v roku 2019 by malo Slovensko organizovať jednu zo skupín majstrovstiev Európy žien. "Je to v podstate hotová vec, pretože som s prezidentom CEV pánom Boričičom dohodnutý, že pokiaľ vyhrá náš kandidát, tak okamžite berieme kandidatúru majstrovstiev Európy žien v roku 2019. Zajtra ráno mu hneď telefonujem, hlásime sa o organizáciu tohto prestížneho turnaja, ktorým dôstojne oslávime storočnicu založenia volejbalu na Slovensku," dodal Ľ. Halanda. ME žien 2019 sa uskutočnia v štyroch krajinách Turecko, Poľsko, Maďarsko,  štvrtým organizátorom malo byť pôvodne Česko, ktoré sa však vzdalo a namiesto toho by malo turnaj organizovať Slovensko.

Výsledky volieb:
Prezident SVF: Martin Kraščenič (28), Igor Prieložný (24), Richard Nemec (3)

Správna rada:

Člen SR za plážový volejbal: Miloš Dubovec 29, Roman Holienčik 15, Marián Migra 10.

Člen SR za marketing: Roman Holienčík 33, Tomáš Singer 12, Roman Šipoš 8, Marián Palenčar 1.

Člen SR pre regionálny volejbal: Michal Suchánek 29, Katarína Nemcová 25, Martin Májek (nezúčastnil sa)

Člen SR pre vrcholový volejbal - zástupca volejbalových klubov najvyššej súťaže mužov a žien: Igor Prieložný 35, Marek Kardoš 7, Peter Kalný 6, Juraj Tasch 6, Vladimír Hančík 1, Matúš Kalný (nezúčastnil sa)

Člen SR pre legislatívne-právne otázky: Karol Haťapka 33, 4 neplatné

Člen SR - zástupca športovcov: Tomáš Kmeť 55

Člen SR pre vzdelávanie a metodiku (1. kolo): Vladimír Přidal 26, Marek Kardoš 24, Matúš Kalný (nezúčastnil sa), 4 neplatné
Člen SR pre vzdelávanie a metodiku (2. kolo): Marek Kardoš 29,
Vladimír Přidal 25

Člen SR - zástupca rozhodcov: Štefan Hank 46, 8 neplatných

Voľba do ďalších orgánov:

Kontrolór/Kontrolárka, Predseda/Predsedníčka Dozornej rady SVF: Tatiana Vestenická 30, Pavol Gurega 19, Marián Palenčar 6, Roman Šipoš (vzdal sa)

Podpredseda Dozornej rady SVF: Róbert Pullman 40, 14 neplatných, Ľudovít Holec (vzdal sa)

Vyznamenané osobnosti Slovenského volejbalového hnutia v roku 2017:

Pamätná plaketa SVF: Pavol Gurega, Mikuláš Bernáth, Margita Horská, Peter Matis, Mikuláš Ortutay, Jozef Socha, Július Uvaček, Pavel Trubáčik,

Strieborná volejbalová lopta SVF: Igor Prieložný, Zdeněk Kroča

Čestné uznanie SVF: Viliam Dubovec, Peter Richman

Martin Kraščenič krátko po zvolení do funkcie prezidenta SVF. FOTO: Lukáš Jaseňák

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #