Nový domov a nová krv. Slávia EU chce naplniť ciele aj s pomocou Brazílčaniek

15. 09. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

FOTO: RED line Photo

Historicky najúspešnejší slovenský volejbalový klub Slávia EU Bratislava vstupuje do novej sezóny s niekoľkými zmenami, ale tradične s najvyššími ambíciami. Stále úradujúci majster (ešte zo sezóny 2018/2019), ktorý ani raz nechýbal vo finále extraligy, sa môže plne sústrediť na domáce ciele, keďže po štyroch rokoch sa tentoraz nepredstaví v pohárovej Európe.

Koronakríza sa, pochopiteľne, podpísala aj pod prípravu rekordného 18-násobného majstra, podľa trénera Michala Matušova bola tentoraz výrazne iná. "Viacero plánovaných aktivít v podobe prípravných turnajov v zahraničí sme museli z dôvodu preventívnych opatrení a ochrany zdravia zrušiť. Utiahli sme sa do priestorov nášho hlavného partnera Ekonomickej univerzity v Bratislave v Horskom parku, kde prebieha tréningový proces od 3. augusta v najkonzistentnejšej tréningovej skupine hráčok za posledných pár rokov. S objemom a kvalitou odvedenej práce celého družstva v tréningu som spokojný," hovorí 32-ročný kouč, ktorý opäť povedie tím spoločne s Igorom Prieložným.

V kádri tentoraz nastali len minimálne zmeny. Univerzálka Lenka Kvasnová zamierila na hosťovanie do Brusna, liberu Tatiane Bojňanskej sa skončilo hosťovanie a v tíme nebude pokračovať. Naopak, tréneri môžu naďalej rátať so smečiarkami Šepeľovou a Jelínkovou, blokárkou Körmendyovou, nahrávačkou Erteltovou či univerzálkou Doludou. "Po dlhom čase sa nám podarilo stabilizovať takmer totožnú slovenskú zostavu hráčok ako v minulej sezóne. Do družstva sme doplnili hráčky z minuloročného 'béčka' - reprezentantku SR do 17 rokov Alexandru Fričovú a v príprave je aj Michaela Páneková," skonštatoval Matušov.

FOTO: RED line Photo

V uplynulých dvoch sezónach "slávistky" na poste nahrávačky a blokárky doplnili káder volejbalistkami z USA - najskôr to boli členky majstrovského tímu Taylor Nelsonová a Kelsey O'Neillová, v minulom ročníku o niečo menej výrazné Haley Templetonová, s ktorou sa klub rozlúčil ešte v januári, a Kayla Bufordová. Pred novou sezónou sa v klube rozhodli pre zmenu a angažovali dve hráčky z Brazílie - nahrávačku Brunu Caixetovú a blokárku Raquel Loffovú.

"Skúsenosti a kvalitu sme tentoraz hľadali v Južnej Amerike. Okrem kvality, ktorú by mali priniesť, od nich očakávam aj profesionálny prístup, ktorým by mali inšpirovať mladšie hráčky," priblížil Matušov a doplnil: "Momentálne je pre mňa podstatné, aby v družstve vznikla optimálna chémia. Cítim z ich príchodu veľké množstvo pozitívnej energie a emócií, ktoré sa pokúsime pretaviť do rozvoja herného potenciálu družstva."

"Slávistky" v generálke na sobotňajší úvodný extraligový zápas v Novom Meste nad Váhom (19. 9.) triumfovali v konkurencii rakúskych tímov Sokol/Post a Bisamberg na tradičnom domácom turnaji Slávia EU Cup, no na netradičnom mieste - v hale pri Dome športu, kde sa tím pred novou sezónou sťahuje po veľmi dlhom čase v hale Mladosť. "Niektoré zmeny, najmä tie, ktoré prichádzajú po dlhých rokoch, sú zdrvujúce a ťažko sa spracovávajú. Športová hala Mladosť bola 30 rokov nerozlučne spätá so Sláviou a navždy to tak v mysliach všetkých hráčok, trénerov a priaznivcov aj zostane. Šport nás naučil bojovať a častokrát sa vysporiadať s rôznymi nečakanými situáciami, takže bojujeme a zvykáme si na nové prostredie," hovorí kormidelník Slávie.  

V aktuálnej situácii popri obvyklých cieľoch vystupujú do popredia aj iné priority. "V dnešnej situácii, aká tu ešte nikdy nebola, budem spokojný, ak sa sezóna odohrá v plánovanej podobe, zostaneme zdraví a ak sa postupom času pod rúškom ustupujúcich opatrení budú môcť vrátiť naši fanúšikovia slobodne do hál. Naše ciele a ambície každý pozná, sú aj teraz tie najvyššie," uzavrel Matušov.

Káder volejbalistiek Slávie EU Bratislava pred sezónou 2020/2021:
nahrávačky: Bruna Caixetová (Braz.), Ella Erteltová
smečiarky: Zuzana Šepeľová, Simona Jelínková, Valentína Bátovská, Alexandra Fričová
blokárky: Raquel Loffová (Braz.), Katarína Körmendyová, Michaela Páneková
univerzálky: Darja Doluda, Ema Palkovičová
libero: Ema Magdinová
tréner: Michal Matušov

Družstvo Slávie na domácom turnaji - v hornom rade vľavo s č. 8 Bruna Caixetová a s č. 9 Raquel Loffová. FOTO: RED line Photo

Družstvo Slávie na domácom turnaji - v hornom rade vľavo s č. 8 Bruna Caixetová a s č. 9 Raquel Loffová. FOTO: RED line Photo

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #