Nové Mesto postúpilo do semifinále pohára, doma zdolalo Trnavu

10. 01. 2021 - SVF + kluby

Novomešťanky si doma vybojovali postup do semifinále. FOTO: FB, VK Nové Mesto

Volejbalistky VK Nové Mesto nad Váhom v nedeľu skompletizovali zoznam semifinalistov Slovenského pohára, keď si v domácom prostredí vo štvrťfinálovom súboji poradili v troch setoch s hráčkami Hit UCM Trnava. Semifinálovým súperom Novomešťaniek bude Volley project UKF Nitra.

Semifinále, ktoré sa hrá už na odvetu, je na programe budúci víkend (16. - 17. 1.) v bratislavskom Dome športu. Druhú dvojicu tvoria vlaňajší finalisti - v tejto sezóne stále nezdolaná Slávia EU Bratislava a obhajca prvenstva Strabag VC Bilíkova Pezinok.

Slovenský pohár žien - štvrťfinále (na jeden zápas) - nedeľa:

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - HIT UCM TRNAVA 3:0 (22, 17, 15) - do semifinále postúpilo Nové Mesto
Rozhodovali: Kováč a Tiršel, bez divákov

Nové Mesto: Háberová 2, Hradecká 2, Štepanovská 4, Kuželová 8, Poláčiková 18, Richweissová 7, libero M. Vojtechová (Martáková 10, Rešutíková 0, Vassová 1, Čierna 3, Blizmanová 1). Tréner: J. Šujan.
Trnava: Konárová 11, Límová 4, Povrazníková 7, Behúnová 5, R. Vojtechová 3, Grófová 2, libero Sedlářová (Sivičeková 0, Vasková 1, S. Ondrejková 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Lucia Poláčiková (Nové Mesto) - Zuzana Konárová (Trnava)

Priebeh: Novomešťanky nadviazali na decembrové domáce víťazstvo nad Trnavou zo záveru základnej časti a opäť presvedčivo uspeli v troch setoch. V prvom viedli 6:1 aj 16:12, Trnavčanky dokázali vyrovnať (16:16) a pred koncovkou viedli 20:19, ale Nové Mesto šnúrou bodov otočilo na 23:20 a ujalo sa vedenia. V ďalších dvoch častiach držali hostky krok s domácimi len do polovice setov. Novomešťanky dominovali vo všetkých činnostiach, predovšetkým v úspešnosti útoku (51, resp. 31 percent).

Líderky: Výborným výkonom sa prezentovala domáca univerzálka Poláčiková, ktorá v prvom sete získala málo vídaných 11 bodov, celkovo si pripísala 18 bodov. Desiatimi bodmi vrátane štyroch es prispela k výhre a postupu striedajúca smečiarka Martáková. Dvojciferný počet bodov dosiahla aj trnavská smečiarka Konárová (11).

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Mali sme dlhší herný a tréningový výpadok, ako by som si v tomto období prial. Hráčky mali počas sviatkov pre rodinu viac voľna, ako býva u nás zvykom. Pred zápasom som prirodzene očakával určité hluché pasáže. Stretnutie Slovenského pohára sme napokon zvládli pomerne ľahko. Dominovali sme v útočnej fáze hry rovnako ako v poslednom vzájomnom extraligovom zápase. Vynútená pauza sa u nás prejavila vo viacerých technických priestupkoch. V úvode druhého setu sme urobili veľa chýb v sérii na podaní. Poučíme sa. Z celkového pohľadu som s naším výkonom spokojný. Môžem vyzdvihnúť zodpovednosť a tímový výkon. Všetky hráčky, ktoré zasiahli do hry, ukázali svoj potenciál. Všetci sme urobili počas týždňa niečo naviac. Postup do semifinále je zaslúžená odmena za náš prístup. Ideme bojovať; verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Prehrali sme na prihrávke, ale to, že domáce budú v tejto činnosti nebezpečné, sme vedeli. Efektivita v útoku dvojnásobne vyššia na strane domácich a na bloku 7:2 v prospech domácich. Suma sumárum: vo všetkých činnostiach nás domáce predčili a zaslúžene postúpili do ďalšieho kola."

SEMIFINÁLE - Bratislava, Dom športu (časy budú upresnené neskôr):

sobota 16. 1.:
Strabag VC Bilíkova Pezinok - Slávia EU Bratislava
Volley project UKF Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom

nedeľa 17. 1.:
Slávia EU Bratislava - Strabag VC Bilíkova Pezinok
VK Nové Mesto nad Váhom - Volley project UKF Nitra

Program, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #